Superliga Srbije: Škuletić rešio vojvođanski derbi

06.03.2022. 20:32 20:36
Izvor: Radivoj Hadžić

Pred izuzetno malim brojem navijača, po hladnoj, pravoj zimskoj večeri, odigran je vojvođanski derbi između Vojvodine i TSC-a (0:1).

Prilično turobno veče bilo je teško za domaću ekipu, jer je susret dočekala posle dva vezana poraza i s imperativom pobede, a njenim igračima u poslednje vreme malo toga polazi za nogom.

Prilično oprezno ušle su obe ekipe u susret, a prvi su zapretili gosti iz Bačke Topole u 9. minutu, kada je udarac Petrovića glavom otišao visoko iznad prečke. S druge strane, domaćin je prilično grešio u organizaciji igre i nije uspevao da stvori izgledniju situaciju usmerenu ka golu TSC-a. Tek u 25. minutu, posle prodora Lazarevića po desnoj strani, u šansi se našao prvi strelac Novosađana Veljko Simić, ali je golman Filipović dobro intervenisao. Nešto kasnije sjajno je s više od 20 metara levom nogom šutirao Miljan Vukadinović, ali je lopta, koja je bežala od golmana Filipovića, pogodila stativu.

Novosađani su preuzeli terensku inicijativu i češće bili na polovini rivala, što je svedočilo o njihovoj rešenosti da steknu rezultatsku prednost. Ipak, odgovorio je tim sa severa Bačke u 37. minutu, kada je baš dobro po zemlji šutirao Banjac, ali je golman Rockov bio na visini zadatka. Dva minuta kasnije, posle kontranapada gostiju, šutirao je i nekadašnji igrač Vojvodine Aranđel Stojković, ali je čuvar mreže crveno-belih ponovo bio na pravom mestu.

Nastavak je doneo nešto življu igru, posebno kada je o domaćem timu reč, ali opasnosti pred golovima nije bilo. Domaćin je pokušavao da iskoristi brzinu Smića i Vukadinovića, bez puno uspeha, dok su gosti najviše bili posvećeni čuvanju svoje mreže i eventualnim prilikama da zaprete u kontrama.

Devetku na dar dres s brojem 100

Mladen Devetak, levi bek Vojvodine, u duelu s Kolubarom u Lazarevcu odigrao je jubilarnu, 100-tu utakmicu u dresu novosadskog kluba. Zbog toga mu je nekadašnji igrač Stare dame Slobodan Jovanović pred početak utakmice s TSC-om uručio uramljeni dres s njegovim prezimenom i brojem 100.

Povici protiv uprave kluba

Početkom drugog poluvremena, navijači Vojvodine sa severne tribine skandirali su „Uprava napolje“, izražavajući na taj način nezadovoljstvo rezultatima i igrama Novosađana.  Slično se ponovilo i po poslednjem zvižduku sudije Živkovića, koji je označio treći uzastopni poraz Novosađana.

Utakmica se ponovo primirila i tek povremeno sevnula bi neka kontra, bez rezultata, što malobrojne gledaoce nikako nije moglo da ispuni makar minimalnim zadovoljstvom. A onda je u 74. minutu nekadašnji fudbaler Vojvodine Petar Škuletić umakao pažnji odbrane Vojvodine, izašao sam pred Rockova i bocnuo loptu koja je završila u mreži novosadske ekipe. TSC je poveo, a Vojvodina se našla pred vraški teškim zadatkom da pokuša da spasi što se spasiti još moglo.

Iako su želeli da nekako stignu do izjednačenja, učenici trenera Slavoljuba Đorđevića nisu imali ni snage, bogami ni mogućnosti i znanja da to učine, pa su novi bodovi otišli s „Karađorđa“, sasvim zasluženo, put Bačke Topole.

VojvodinaTSC 0:1 (0:0)

NOVI SAD: Stadion „Karađorđe“, gledalaca: 700, sudija: Živković (Niš). Strelac: Škuletić u 74. minutu za TSC. Žuti kartoni: Busnić (Vojvodina), a Petrović, Krsmanović (TSC).

VOJVODINA: Rockov 6,5, Lazarević 6,5, Jeličić 6,5, Stevanović 6,5, Devetak 6, Busnić 6, Topić 6,5, Vukadinović 7, V. Simić 6,5, Zukić 6 (Bastajić), Matić 6,5 (Vukčević)

TSC: Filipović 7, Ćalušić 6,5, Stojković 6,5, Tomanović 6,5, Banjac 7, Antonić 6,5, Stanojev 6,5 (Milićević 6), Petrović 6,5, Škuletić 7, Đakovac 6, Ratkov 6 (Krsmanović).