Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Potvrđena presuda dvojici za pokušaj ubistva Novosađanina sekirom

04.11.2021. 09:18 09:19
Piše:
Foto: Dnevnik.rs

Novosadski Apelacioni sud potvrdio je prvostepenu presudu izrečenu u junu ove godine u Višem sudu kojom su trojica okrivljenih Novosađana oglašeni krivima za prošlogodišnji pokušaj ubistva na Novom naselju, saznaje “Dnevnik” nezvanično.

Nakon delimično osnovane žalbe branioca advokata Dragana Čolića, preinačena je samo ona izrečena Siniši Gomircu (25). Njemu je u međuvremenu brisana jedna presuda nakon junske odluke veća sudije Ivane Josifović, tako da je on u statusu neosuđivanog lica uz tu okolnost osuđen odlukom novosadskog Apelacionog suda na pet godina, umesto prvobitnih šest i po godina zatvora, za pomenuto krivično delo u pomaganju.

Potvrđene su kazne Dimitriju Pavloviću (22) i Uglješi Uroševu (21), posle izjavljenih žalbi tužilaštva i branilaca svih okrivljenih i Pavlovića lično. Prvom šest godina za pokušaj ubistva, a drugom osam meseci više objedinjeno za isto delo i držanje droge.

Ono što je od posebnog značaja za utvrđivanje činjeničnog stanja u ovom krivičnom predmetu je što je prvostepeni sud na pravilan način cenio u svojoj presudi jeste DNK veštačenje beogradkog Biološkog fakulteta. Tu je posebno bitno to što su u vozilu okrivljenog Gomirca pronađeni DNK tragovi oštećenog M. R, ocenjeno je u presudi Apelacionog suda.

Naime, u optužnom aktu navodi se da je lane 19. januara oko deset sati u Ulici Momčila Tapavice, okrivljeni Dimitrije Pavlović, gde oštećeni stanuje, ostao na mestu vozača golfa s uključenim motorom, kad su preostali okrivljeni izašli. Uglješa Urošev i N. N. izašli su iz kola sa sekirama u rukama i fantomkama na glavama, te pritrčali oštećenom M. R. (28), koji je tada prišao svom parkiranom automobilu.


Bio na meti u junu 2017.

Inače, okrivljeni Siniša Gomirac je bivši fudbaler jednog novosadskog kluba, za koga se saznalo pre četiri godine, kad se se našao na nišanu u junu 2017. godine. U trenutku kada je pokušao da uđe u taksi vozilo, njemu je prišao napadač i ispalio u njega tri metka, nanevši mu teške povrede, zbog kojih su se lekari borili da mu spasu život.

Pucnjavi je prethodila njegova svađa s trojicom mladića u jednom lokalu, tuča, a zatim i jurnjava kroz nekoliko gradskih ulica do taksi stajališta, gde ga je napadač sustigao i izvukao pištolj. Nakon napada, Gomirac nije želeo da sarađuje s policijom i otkrije identitete muškaraca s kojima se sukobio.


Inače, N. N. je, kasnije se ispostavilo, Tomislav M. (1978), protiv kojeg je obiustavljena istraga za pokušaj ubistva u pomaganju zbog nedostatka dokaza.

Potom su mu tim sekirama zadali najmanje deset udaraca i tako mu naneli teške telesne povrede opasne po život, većinom razderno-nagnječne rane i prelome.

Vratili su se, zatim, u vozilo kojim su došli i udaljili se s lica mesta, nakon čega su dvojica okrivljenih otišli u Loznicu, gde ih je, ubrzo, 30. januara, obišao okrivljeni Siniša Gomirac, koji je vlasnik golfa, kako bi ih obavestio o razvoju događaja, navodi se u optužnici.

Na otvaranju pretresa u martu ove godine okrivljeni Siniša Gomirac, koji se izjašnjavao s bukagijama na nogama, kazao je da je poznavao oštećenog, za razliku od preostale dvojice optuženih. Sva trojica su navela gde su bili u momentima događaja zbog kojih su iz pritvora dovedeni na optuženičku klupu, ali nijedan od njih nije potvrdio ključne navode optužnice da su oni učestvovali u brutalnom napadu.

Gomirac je kazao da je otišao tada u  Loznicu, gde su bili preostala dvojica okrivljenih. Navodno, trebali su da se vrate zajedno, ali se, ipak,  vratio sam.

M. Vujačić

Piše:
Pošaljite komentar