NOVOSADSKA LIGA Tatra slavila u Kaću

07.09.2021. 10:38 10:42

Jugović - Tatra 1:2 (1:0)

KAĆ: Igralište Jugovića, gledalaca: 100, sudija: Radinović (Beočin). Strelci: Ris 29. za Jugović, a Grubović u 57. i Đaković u 85.  za Tatru. Žuti kartoni: Nikolić, Pilipović i Vuletić (Jugović), Đaković i Popin (Tatra)

JUGOVIĆ: Lalić, Srdić, Vukelić (Černjak), Vuletić, Pilipović (M. Nikolić), Tomić, Marković (Terzić), Babić, Ris, Nikolić, Škrbić.

TATRA: Popin, Tubić (Sekulić), Đorđević, Živanović, Laković, Mijić, Kobiljski, Grubović, Đaković, Požarev (Radin), Vrhovac.

Fudbaleri Jugovića krenuli su odlučno u utakmicu, ali nisu uspeli da stvore priliku sve do do 29. minuta, kada je, posle sjajnog pasa Nikolića, Ris izašao ispred Popina i postigao pogodak.

Fudbaleri Tatre su preuzeli inicijativu u drugom poluvremenu, a Grubović je u 57. minutu izjednačio rezultat sjajnim šutem iskosa. Tri minuta kasnije, domaćin je mogao opet do prenosti, kada je Terzić imao priliku, uspeo je da prevari golmana,  ali mu je lopta na kraju pobegla.

Tačku na ovu utakmicu je stavio Đaković, koji je u 85. minutu odlično šutirao sa 20 metara i pogodio mrežu.

A. Mihajlović

Crvena zvezda - Šajkaš 0:3 (0:1)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezde, gledalaca oko 150, sudija: Dragoljević (Bački Jarak). Strelci: Veselinović u 14. i 83. i Stanković u 71. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Tankosić, M. Marković, D. Marković, Bjelanović, Pankov, Nikolić, Ćulum (Pešević), Macakanja (M. Rakić), R. Rakić (Lepojević), Ćelić, Kosijer (Mudri).

ŠAJKAŠ: Šovljanski, Đaković, Gojkov, Alempić, Zaov, Kovačević (Malešević), Marcikić, Kotuljač (Karas), Veselinović (Ljubojević), Nikolaš, Milanović (Stanković).

Kovljčani su odigrali još jednu odličnu utakmicu predvođeni iskusnim Stevanom Veselinovićem slavili su pobedu na igralištu pored Najlon pijace. Sve vreme susreta Šajkaš je bio bolji tim, stvarao prilike i postigao tri gola. Domaći su igrali dosta slabo, imali su samo dve šanse za pogodak.

G. K.

Slavija - Borac (NS) 2:0 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Slavije, gledalaca: 100, sudija: Kresić (Titel). Strelci: Ružić u 85 i Stojičić u 90. minutu. Žuti kartoni: Vučković, Dražić, Jašović i Stojičić (Slavija), Milanović, Salić, Paprić, Milojević i Popović (Borac).

SLAVIJA: Čavić, Žakula, Gajić, Glišić (Stojičić), Jašović, Janić, Dražić, Begović (Bogdanov), Ferati (Ikonić), Ružić, Vučković (Ostojić).

BORAC: Pelegin, Đorđevski, Knežević, Bajić, Milanović, Popović, Đaković (Perišić), Šepa, Milojević, Salić (Kažić), Paprić.

Utakmica je počela veoma mirno sve do 26. minuta, kada je Vučković posle prodora i šutirao snažno. Samo minut kasnije Glišić je takođe mogao da postigne gol za domaćina kada je sa 20 metara pogodio stativu.

Utakmica je bila neizvesna do samog kraja, sa puno kartona na obe strane. Fudbaleri sa Salajke su preuzeli inicijativu u poslednjih 20 minuta i to su krunisali pogotkom Ružića, koji je precizno šutirao sa 18 metara. U posednjem minutu Stojičić je rešio  sve dileme.

A. M.

TSK – Fruškogorski partizan 3:2 (2:2)

TEMERIN: Stadion TSK-a, gledalaca: 200, sudija: Kukuda (Petrovaradin), strelci: Marojević u 22. i 27. i Paška u 54. za TSK, Čergić u 6. i 10. minutu za Fruškogorski partizan, žuti kartoni: Bobot, Stričević, Paška, Tomić (TSK), V. Dević (Fruškogorski partizan).

TSK: Ivanović 6,5, Bobot 7, Stričević 7,5, Šmit 8, Jušković 6,5 (Nikolić - ), Paška 7,5, Tomić 7,5, Marojević 8,5, V. Mihajlović 6 (M. Mihajlović 7), Klaić 6,5 (Džigurski - ), Đanković 7,5 (Lahoš - ).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Georgijević 6, D. Dević 7, Nikolić 6 (Milovanović - ), Antonić 6 (Tešanović 6,5), Klincov 7, Babić 7, D. Dević 7, Dulić 6,5, Čergić 8, Kantar 7, Grubišić 6,5 (Čavić - ). Zanimljiv meč, gledaoci su uživali u reviji golova, a čak četiri su videli tokom prvog poluvremena.Temerinci su došli do kiseonika posle rokade trenera i povratka Jovana Samardžića, umesto Lazara Dabižljevića.  Iako su gosti iz Bukovca, golovima Strahinje Čergića, već u 10. minutu imali vođstvo – 0:2. Najbolji strelac domaćina Stefan Marojević iskoristio je prostor ostavljen od defanzivaca rivala, uz asistencije Milana Đankovića, čime je rezultat izjednačen, dok je početkom drugog dela Balaž Paška režirao preokret.

M. Men.

ŽSK - Petrovaradin 0:0

ŽABALJ: Igralište ŽSK-a, gledalaca oko 100. Sudija: Spasojević (Novi Sad). Žuti kartoni: Markov (ŽSK), Derviši (Petrovaradin).

ŽSK: Dovedan 8, Malić 7, Kronić 7, Markov 7 (Lazendić), Džambas 8, Ušćumlić 7, Ninković 7, Dimić 7, Đurđić 7, Klisara 7, Pinjo 7.

PETROVARADIN: Tarabić 8, Knežić 7, Ristivojević 7, Todorović 7 (Stefanović 7), Radojković 7, Budečević 7, Pavlov 7, Muratović 7 (Šurdučki), Mudrić 8, Derviši 7, Lukaja 7 (Šimulija).

Samo su golovi nedostajali u Žablju pa da susret protiv Petrovaradinaca dobije najvišu moguću ocenu. Prava uzbuđenja izuzetno interesantne i neizvesne utakmice dogodila su se u drugom delu ovog susreta. Golman gostiju Luka Tarabić je najzaslužniji za osvojen bod jer je u dva navrata, uspeo da zaustavi šuteve Miloša Pinja.

Gosti su najbliže bili golu u 70. minutu posle velike gužve u kaznenom prostoru domaćina kada je lopta, umesto mreže pogodila stativu, vrlo dobrog golmana domaćih veterana Davora Dovedana.

P. Bundalo

Bačka (Đ) - Omladinac 3:2 (2:1)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledalaca 150, sudija: Stanić (Budisava), strelci: Ignjić u 7. i 42. Maksimović u 85. za Bačku, a Žeželj u 34. i Subotić u 48. minutu za Omladinac. Žuti karton: Dejanović (Bačka).

BAČKA: Nem. Ignjić, Petrović, Ćirin, Nen. Ignjić, Kalajdžić (Čeger), D. Trivunović, Ž. Trivunović, Balog (Maksimović), Rogić, Dejanović (Vujović), D. Trivunović.

OMLADINAC: Vulin, Subotić, Gavrančić, Andrej Hernaus, Vujičić, Zeljković, Alen Hernaus, Marković (Stamenković), Žeželj, Stojanović, Dubačić (Paripović).

Đurđevčani su teško došli do pobede protiv solidne ekipe iz Stepanovičeva.

Dinamo - Futog 1:0 (0:0)

BUDISAVA: Igralište Mala grbavica, gledalaca 100, sudija: Ćurčić (Titel), strelac: Miškić u 85. minutu. Žuti karton: Martinović (Dinamo), Marković, Sirar, Avdalić (Futog).

DINAMO: Martinović, Potkonjak, Pešić (Preradović), Dist, Panić, Šeguljski (Ignjatović), Ristić, Mitrić (Miškić), Mihajlović (Ilić), Sabo, Sladić (Umičević).

FUTOG: Marković, Vulić, Samardžija, Beronja, Meseldžija, Geri, Čepić, Vuković, Sirat, Latinović, Avdalić.

Jedini gol je postigao rezervista Miškić u finišu utakmice, kada je lepim udarcem uspeo da savlada golmana gostiju Markovića.

Fruškogorac - Jedinstvo 6:0 (3:0)

SREMSKA KAMENICA: Igralište Fruškogorca, gledalaca 150, sudija: Čobanov (Rumenka), strelci: Bakoš u 21. Bogdanov u 35. 65. i 69. Jevtić u 39. i Sapundžić u 72. minutu. Žuti karton: Medić (Jedinstvo).

FRUŠKOGORAC: Bojović, V. Sapundžić (N. Sapundžić), Branković, Perović (Petrović), Kukuruzović, Pekanović (Krstić), Jevtić, Bubnjević, Milojević (Ušćumlić), Bogdanov, Bakoš (Rondović).

JEDINSTVO: Gavrilović, Medić, Đorić, Tucakov (Vlaović), Većinski (Polić), Kovačević, R. Tepić, Stojisavljević, Mihajlović, Bubnjević, M. Tepić.

Ekipa Fruškogorca nastavila je dobre partije i stigla do nove pobede.