GRADSKA LIGA NOVOG SADA Revija golova u Čurugu

07.09.2021. 10:35 10:37
Izvor: pixabay.com

Hajduk (Č) - Sloga 8:3 (1:1)

ČURUG: Igralište  Hajduka, gledalaca oko 50. Sudija: Kizić (Novi Sad). Strelci: Markov 21. 67. i 76. Srećkov u 55. Tegeltija u 62. 70. Rosić 78. Petrić 83. za Hajduk. a Babić 17. Tomov 51. Mišić 78. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Markov, P. Samolovac Hajduk. Jojart, Tomov, Milojević Sloga.Crveni karton: Vidić u 81. minutu (Sloga).

HAJDUK: Nikolić, Brančić (Gatarić), R. Samolovac, Lazić, Petrić, Marković (Milovanović), Rosić, Srećkov (Popović), Tegeltija (Topić), Markov, Mitrović (P. Samolovac).

SLOGA: Kokanović, Čavić (Anikić), Jojart (Mišić), Vidić, Anđelković (Muči), Milak (Milojević), Mišić, Ahmetović (Milosavljević), Babić, Gajić, Tomov.

Tek u četvrtom pokušaju Čuružani su stigli do prve i to ubedljive pobede. Iako su Ločani vodili u dva navrata prvo sa 1:0, a potom i 2:1, Čuružani su uspeli, ponajviše zahvaljujući Draganu Markovu i Vukašinu Tegeltiji, da stignu do zaslužene pobede.

P. Bundalo

Sirig – Borac (R) 6:0 (5:0)

SIRIG: Sportski centar Preporod, gledalaca: 150, sudija: Nikolaš (Novi Sad), strelci: Radosavljević u 15, Dekić u 20, Grujičić u 38, Kojović u 41, Rabljenović u 45. i Grlica u 60. minutu, žuti kartoni: Novaković, Tomaš (Borac).

SIRIG: Kizić, Radosavljević, Vasić (Radović), Tanasić, Ivković, Grujičić (Vulić), Kojović, Dekić, Milovanović, Rabljenović (Stanković), Dubravac (Grlica).

BORAC: S. Milanov, Radević (Karanović), O. Jovanović (Tomaš), A. Milanov, Maričić, Novaković, Bergić, Milošević, Stepanov (Miljković), M. Jovanović, Idrizi.  Sirižani redom ruše prepreke. Mrežu gostiju iz Rakovca, pogodili su šest puta, a toliko golova su postigli u uvodna tri kola, pa to najbolje ilustruje koliko su bili nadahnuti na ovoj utakmici.

Mladi trener Aleksandar Miljković može da bude zadovoljan, linije tima funkcionišu sve bolje, dok posebno raduje činjenica da su se šestorica igrača upisala u listu strelaca, odnosno da ekipa ne zavisi od golgeterskog raspoloženja pojedinca.

M. Menićanin

Proleter - Bačka (B) 0:0

BANOŠTOR: Igralište Pavliš, gledalaca oko 100, sudija: Nikolić (Novi Sad). Žuti kartoni: Čović, Vuković (Proleter), Leđanac, Pavlov (Bačka).

PROLETER: Veber 9, Jeremić 8, Vuković 7 (Vukotić 7), Adžić 7 (Katona 6), Papić 6, Petrović 7, Rašiovan 7, Gavrilović 7, Prolić 7, Čović 8, Malidžan 7.

BAČKA: Mandić 7, Brnbota 7, Pavlov 7, Tancik 7, Šarić 8, Gavranić 7, Slepčev 6 (Rokvić 6), Sukura 6 (Nikolić 6), Leđanac 7, Trifunović 7, Siriški 7.

Vrlo dobra utakmica za rang takmičenja. Fudbaleri Proletera krenuli su agresivno, međutim, iskusna ekipa Bačke nije se dala iznenaditi. U drugom delu gosti preuzeli inicijativu, imali su gol šansu i slobodan udarac i istakao se golman Veber koji je odbrani i kazneni udarac.

B. Starčević

Obilić - Hajduk (NS) 1:2 (1:2)

VILOVO: Igralište Obilića, gledalaca 100, sudija: Grgurović (Petrovaradn), strelci: Lazarčević u 34. za Obilić, a Lazarević u 4. i Bajinica u 14. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Đurić, Skendžić (Obilić). Crveni kartoni: Vlaović, Skendžić, Topić (Obilić)

OBILIĆ: Mladenović, Vlaović, D. Dobrić (LJ. Panić), Perić, S. Dobrić, Đukić (Šajin), S. Panić, Lazarčev, Skendžić, M. Panić, Topič.

HAJDUK: Stojanović, Bajinica (A. Popović), Krasnići, Efendžić, J. Popović (Tadić), Lazarević, Šakoli, Dopuđa, Blagojević, Laluja, Bekić (Stamenković).

Odigrali su rivalu nezgodnu utakmicu. Vrlo brzo Novosađani su postigli dva gola, a domaći su svim snagama želeli preokret. Po njima za vođstvo Novosađana krivac je bio sudija, a zbog toga su zaradili dva isključenja. Sa samo devetoricom igrača uspeli su Vilovčani postigli pogodak. A kada je i Skendžić dobio crveni karton videlo se da će Novosađani slaviti.

Susek - Moskva 9:0 (3:0)

SUSEK: Igralište Suseka, gledalac 30, sudija: Milutinović (Novi Sad), strelci: Vujasinović u 4. i 14. Šodić u 25. 71. i 80. Šovljanski u 47. Stojanović u 75. i Blagojević u 77. i 82. minutu.

SUSEK: Brojčin, Krstić, Šovljanski, Mrvičin, Rapajić (Nićetić), Stojanović, Guberenić (Mićić), Starčević, Vujasinović (Pankov), Kuzmanović (Blagojević), Šodić.

MOSKVA: Bičkei, Lončar, Novaković (Ćulibrk), Božić (Đurković), Tomov, Stanić (Čamdžić), Mikan, Karakaš, Marić, Beriša, Tot.

Iskusni fudbaleri Suseka lako su savladali mlade fudbalere Moskve. Već u prvom poluvremenu bilo je jasno da će Susečani do vrha napuniti mrežu Bičkeija. Ređale su se lepe akcije domaćeg sastava i na kraju oni su postigli čak devet golova.

Železničar - Vinogradar 0:0

NOVI SAD: Igralište Železničara, gledalaca oko 100, sudija: Perišić (Novi Sad). Žuti kartoni: Delić, Božić, Radović, Marović (Žlezničar), Jovanović, Šebez (Vinogradar).

ŽELEZNIČAR: Samardžija, Plavšić, Predojević, Delvić, Đuković, Božić, Radović, Vulević, Marović, Destopotović, Pavlović.

VINOGRADAR: N. Elez, Kurešević, Jovanović, Perinović, L. Šebez, S. Šebez, Relić, S. Elez, Gazivoda, Bukvić, N. Predojević.

Rivali su odigrali zanimljivu utkamicu, ali su nedostajali golovi. Golmani Samarđija i Nikola Elez su bili na visini zadatka, nekoliko puta su dobro intervenisali, pa su mreže ostale netaknute.

Hajduk (G) - Miletić 1:0 (0:0)

GARDINOVCI: Igralište Hajduka, gledalaca 100, sudija: Domuz (Budisava), strelac: Tošić u 87. minutu. Žuti kartoni: B. Ilić, M. Ilić. (Hajduk), Gelić (Miletić). Crveni karton: Tešić (Miletić, na klupi).

HAJDUK: Josimov, Smiljanić, B. Ilić, Rakić, M. Ilić, Cvetković, Jovanović, Tošić, Galić, Golić, Radaković.

MILETIĆ: Petković, Spasojević, Limanović, Banjac, Gelić (Rogić), Doroslovački, Janković, Josipović. N. Bagić (Ćolić), Trivunović, Milutinović.

Dugo su fudbaleri Miletića odolevali u Gardinovcima. Igrali dobro i imali nekoliko prilika, a onda u finišu utakmicenajbolji igrač na terenu Bogoljub Tošić je postigao pogodak u, pa su domaći slavili pobedu.