Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Naloženo novo odlučivanje o produženju pritvora Aleksiću

07.07.2021. 15:18 17:10
Piše:
Foto: Youtube Printscreen

BEOGRAD: Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je rešenje o produženju pritvora vlasniku škole glume Miroslavu Miki Aleksiću i naložio Višem sudu da ponovo razmotri da li će mu produžiti pritvor, preneo je Blic.

Odlukom Apelaiconog suda usvojena je žalba odbrane Aleksića na rešenje kojim mu je 18. juna pritvor produžen za još 30 dana, da ne bi u kratkom roku ponovio krivična dela i zbog uznemirenja javnosti.



Novu odluku o pritvoru za Aleksića, Viši sud treba da donese u najkraćem roku.



Aleksić se nalazi u pritvoru od hapšenja 16. januara.



Viši sud u Beogradu je nedavno potvrdio optužnicu protiv Aleksića kojom ga tužilaštvo tereti za silovanje i polno uznemiravanje sedam polaznica te škole.



Optužnicom Višeg javnog tužilaštva u Beogradu od 21. aprila Aleksić se tereti za izvršenje dva produžena krivična dela silovanja, dva krivična dela silovanja, jedno produženo krivično delo nedozvoljenih polnih radnji i četiri krivična dela dela nedozvoljenih polnih radnji, na štetu sedam devojaka.



Njega je prva prijavila glumica Milena Radulović, a ubrzo su se optužbama protiv njega pridružile i druge devojke.

Odbrana Miroslava Aleksića podnela žalbu na optužnicu

Odbrana vlasnika škole glume Miroslava Mike Aleksića danas je podnela žalbu na rešenje kojim je protiv njega potvrđena optužnica za ukupno sedam krivičnih dela silovanja i nedozvoljenih polnih radnji, saznaje Tanjug.



O ovoj žalbi će odlučivati Apelacioni sud u Beogradu, koji je ranije danas ukinuo rešenje o produženju pritvora Aleksiću i naložio Višem sudu da ponovo razmotri da li će mu produžiti pritvor.



Viši sud u Beogradu je 29. jula doneo rešenje kojim je potvrdio optužnicu u odnosu na sedam krivičnih dela, ali i obustavio postupak za tri krivična dela.



Branilac Miroslava Aleksića, advokat Zoran Jakovljević precizirao je za Tanjug da je sud obustavio postpupak u odnosu na tri krivična dela usvojivši navode iz odgovora na optužnicu koji je podnela odbrana.



Žalbom na rešenje o potvrđivanju optužnice odbrana traži da se postupak obustavi i za preostala krivična dela iz optužnice imajući u vidu već izražen stav suda u odnosu na krivična dela za koja je postupak obustavljen.



"Stava smo da ni za ta krivična dela optužnica ne može da stupi na pravnu snagu", naglasio je Aleksićev branilac, napominjući da je siguran da su sve tvrdnje iz optužnice protiv Aleksića neistinite.



On smatra da su pojedinici u ovom slučaju zarad ličnih interesa, zloupotrebili poverenje državnih organa, policije, tužilaštva i suda, te da će u toku postupka to i dokazati.



Novu odluku o pritvoru za Aleksića Viši sud treba da donese u najkraćem roku.



Aleksić se nalazi u pritvoru od hapšenja 16. januara.

 

Piše:
Pošaljite komentar