Međuopštinska iga Srem istok: Lider siguran u derbiju

19.05.2021. 11:20 11:22

Sremac (Deč) - Srem (SM) 4:0 (2:0)

DEČ: Igralište Sremca, sudija Skakavac (Ruma). Strelci: Lilić u 9. i 75, T. Mijatović u 36. i P. Majstorović u 46. minutu.Žuti kartoni: Stojković, Nedeljković, M. Petrović, Marko Marčeta (Sremac), Andrić, Bajlović, S. Matić, Vesić (Srem).

SREMAC: Šljukić 8, Jurišić 8, Stojković 8, Nedeljković 8 (Stojčević 7), T. Mijatović 8 (Lapčić 7), Mladenović 8, P, Majstorović 8, Lilić 9, M. Petrović 8, Marko Marčeta 8 (Milić 7), Milan Marčeta 8 (Simić 7).

SREM: Vukašinović 7, S. Ranković 7, Maričić 7, Andrić 7, S. Matić 7, Rauković 7, Bosančić 7, Vesić 7, F. Matić 7, Puljić 7, Bajlović 7.

Gosti mogu biti na kraju i zadovoljni konačnim rezultatom, jer su domaći strelci imali bezbroj šansi, a postigli su samo četiri gola. A, najlepši gol  bio je Božidarara Lilića u 9. minutu.On je lobovao gostujućeg golmana sa više od 30 metara.

V. Stojković

Mladost (B) - Graničar (O) 2:0 (1:0)

BUĐANOVCI: Igralište Mladosti, sudija Radić (Irig).Strelci: Jovanović u 32. i Prljić u 74. minutu. Žuti kartoni: Jovanović, D. Krivošija (Mladost), Nikolić, Petrović, Jovanović, D. Knežević(Graničar).

MLADOST: Milošević 7, Jovanović 7 (Ljuštinić 7), D. Krivošija 7, Stjepanović 8, Nešković 7, Prljić 8, Cvetinović 8, Đurđević 7, Jokić 7 (Lilić 7), V. Jugović 7.

GRANIČAR: Samaryić 8, Inđić 7, Dražić 7, Jovanović 7, Nikolić 6, Obradović 7, Ignjatović -(D. Knežević 7), S. Knežević 7, Petrović 7, Devrnja 7, Kitanov 7.

Domaćini su poveli nakon dobre i agresivne igre. Jovanović je primio loptu na grudi i onako iz prve šutnuo loptu i iznenadio iskusnog golmana Samaryića.

Kod drugog gola sve je uradio mlađani Vladimir Jugović. Izvanredno je centrirao,  pa Priljiću nije bilo teško da zatrese mrežu. Inače, domaći nisu iskoristili penal. Stošić je traljavo tukao i pogodio stativu.

Z. Jugović

Radnički (I) - Hrtkovci 3:1 (1:0)

IRIG: Igralište Radničkog sudija Ćirić (Inđija).Strelci: Šević, Puzić i Popović za Radnički, a Savić za Hrtkovce.

RADNIČKI: N. Savić 7, Potkonjak 7, Nikolić 7, Tagliavia 7, Vučković 7, Višnjovski 7, Šević 7, Anđić 7, D. Mitrović 7 (V. Popović 7), Puzić 7, M. Popović 7 (Madacki 7).

HRTKOVCI: Krpan 7, Konc 7, Drljić 7, Sabo 7 (Vukojević), Manojlović 7, Kukić 7, Obrovac 7, Rudić 7, Rajda 7 (Perić), Glumčević 7, Savić 7.

Posle inicijative i više upropaštenih šansi, domaćini su, ipak na kraju slavili.

S. B. R.

Napredak (Ž) - Polet 3:3 (1:1)

ŽARKOVAC: Igralište Napretka, sudija Belić (Irig).Strelci: Ljubinković u 27, Knežević u 50. i Božić u 67. (iz penala) za Napredak, R. Savić u 44, Koraćević u 55. i I. Savić u 88. minutu za Polet.Žuti kartoni: Sekulić, Knežević (Napredak), Delibos (Polet).

NAPREDAK: Krnić 7, Mijailović 7, Stojčević 7, Sekulić 7, S. Savić 7, Knežević 7, M. Savić 7, Božić 7, Gemeri 7, Topić 7, Ljubinković 7 (Vuković 7).

POLET: Bašić 7, I. Savić 7, R. Savić 7, Bakić 7, L. Milić 7, Marinković 7, Karaklajić 7, Delibos 7, Koraćević 7 (Dančetović 7), R. Kesić 7, Jović 7 (Đaniš 7, Kravljača 7).

U dobroj, i zanimljivoj utakmici, domaćin, je imao, više šansi, tri puta je vodio, ali se na kraju morao zadovoljiti i bodom. Gosti se nisu predavali u toku cele utakmice i zato zasluženo nose bod.

N. Krnić

Kameni - Jedinstvo (P) 0:4 (0:0)

AŠANJA: Igralište Kamenog, sudija Vejić (Buđanovci).Strelci: Žakula u 48. i 62, Trumić u 60. i Gavrilović u 66. minutu.Žuti karton: Stančić (Kameni).Crveni kartoni: Ilić, Labuhar, Stančić (Kameni).

KAMENI: Madacki, Labahur, Stančić, Nikolić (Radonjić), Jeftić, Radovanović (Dobriković), Blanuša (Dragaš), Đorđević, Miljuš (Golubović), Filipović, Ilić.

JEDINSTVO: V. Sabo, Popović, Stojić, G. Petrović, Bosiljkov, Žakula, Gavrilović, Miletić 7, N. Šofauzer, D. Šofauzer, D. Petrović (Mašić), Trumić (Stevanović).

Platičevci su bili bolji tokom cele utakmice. I  ubedljiva pobeda nije izostala. Ali, i domaćin je prvo poluvreme izdržao. Nije primio gol.

M. Pantović

Fruškogorac - ČSK 1:1 (1:0)

KRČEDIN: Igralište Fruškogorca, sudija Poznan (Ruma).Strelci: Bojanović u 31. za Fruškogorac, a Mutić u 93. minutu za ČSK.Ž uti kartoni: Bojanović, Medić, D. Filipović, Vujičić (Fruškogorac), P. Subotin, Mutić (ČSK).

FRUŠKOGORAC: Tuveyić, Krneta, Zeljug, D. Filipović (S. Petrović), S. Vučić (Vujičić), Bojanović, Pejaković, Medić, Pešelj, Petković (Lang), Mesarović.

ČSK: Gašić, V. Knežević, Pejić (P. Subotin), D. Subotin, Đokić, Šponja, Peršić, Stamenković, Dragičević (Mutić), Milić, Simić.

Da su domaći strelci bili bar malo precizniji rezultat je mogao biti ubedljiviji. Skoro cela postava Fruškogorca je imala priliku da se upiše u listu strelaca, a onda sve te promašaje kaznio je vešti Mutić. U nadoknadi vremena izveo je ekstra šut iz slobodnog udrca s 20 metara i Tuveyić je bio savladan.

S. Ranitović

Dunav - Šumar 0:2 (0:2)

NOVI SLANKAMEN: Igralište  Dunava, sudija Stojković (Dobrinci). Strelac: Miličević u 12. i 42.  minutu.Žuti karton: Mrđa, Kovanić (Dunav), Rajić, Miličević (Šumar).

DUNAV: Kotarac, Flanjak (Činčurak), Šuković (Loncević), Vučenović, Kovanić, Prelić, Bugarin, Mrđa, Jovanović, Popadić, Srjemac.

ŠUMAR: Hayić, Miličević, Vračević, Maksić, Draganić, Kozlina, Tomić, Lazić, Rajić, Simić (Martić), Ivanović (Živanović), Ragastovac.

Domaćini su pružili dobru partiju, ali nedovoljno da se savlada srećni i spretni gost iz Ogara. Gosti su iz dva šuta postigli i dva gola i osvojili sva tri boda.

B. Vujaklija

Brestač - Krušedol 0:3 (0:1)

BRESTAČ: Igralište Brestača, sudija Blažon (Ruma).Strelci: N. Curković u 11. i 78. i Marčetić u 65. minutu.Žuti kartoni: (Brestač), (Krušedol).

BRESTAČ: Mladenović 7, Obrenović 7, Marin 7 (Glušac), Milutinović 7, Anđelković 7, Stojkovski 7, Petroinijević 7, Marković 7 (Vukosavljević), Cvetković 7 (Đurić), M. Kovačević 7, Belić 7 (Sretković).

KRUŠEDOL: Ivanišević 8, Đurđević 8, Mićin 8, Krunić 8 (Gostojić 7), Karas 8, Z. Klaić 8, N. Curković 9, M. Curković 8, Radulović 8 (Vukojević 7), Belanović 8 (Stančetić 7), Marčetić 9 (Radin 7).

Gosti, su, bili bolji rival u toku svih 90. minuta igre i plod takve je pun uspeh. Postigli su tri gola i osvojili tri boda.  B. D. P.

BRESTAČ: Brestač - Krušedol 0:3, AŠANJA: Kameni - Jedinstvo (P) 0:4, DEČ: Sremac - Srem (SM) 4:0, BUĐANOVCI: Mladost - Graničar (O) 2:0, NOVI SLANKAMEN: Dunav - Šumar 0:2, IRIG: Radnički - Hrtkovci 3:1, ŽARKOVAC: Napredak - Polet 3:3, KRČEDIN: Fruškogorac - ČSK 1:1.

1. Srem. (D) (-4) 27     19     5      2      66:30        61

2. Radnič. (I)    27     19     3      5      60:19        60

3. Napred. (Ž)  27     14     8      5      53:31        50

4. Polet    27     16     2      9              56:47                 50

5. Srem (SM)      27     13     5      9      54:39       44

6. Mlad. (B)       27     13     4      10     67:55        43

7. Granič. (O)    27     12     7      8      48:36        43

8. Jedinst. (P)   27     11     7      9      38:29        40