Sremska liga: Popinčani bolji u derbiju

14.04.2021. 12:51 12:52

Napredak (P) - Radnički (Š) 2:1 (1:0)

POPINCI: Igralište Napretka, sudija Ranisavić (Sremska Mitrovica).Strelci: Mrkajić u 4. i Todorović u 69. za Napredak, a Drača u 55. minutu za Radnički. Žuti karton: Mrkajić, Vukin (Napredak), Sarić (Radnički).

NAPREDAK: Nikolić 8, Poljak 8,5 (Radulović), Mirosavljević 8, Savković 8, Sremac 8,5 (Ćalić), Mrkajić 8,5 (Jovanović), Todorović 9, Kočijašević 8,5, Živić 8, Vukin 8, Ružičić 8.

RADNIČKI: Nikolić 7, Vuković 7, Aperlić 7 (Vojnović), Drča 8, Stojšić 7, Šuša 7, Dobrojević 7, Sarić 7, Grumić 7, Aleksić 7, Subić 7 (Vlaisavljević).

Popinčani su su igrali odličan napadački fudbal. U derbiju kola nadigrali su Šiđane. Posle prodora Todorovića, Mrkajić je ostao sam na drugoj stativi, i lako je savladan Nikolić. Gosti su uspeli da poravnaju rezultat, posle velike gužve pred domaćim golom.A, onda je na scenu ponovo stupio Todorović, koji je sam sebi pripremio šansu posle greške gostujuće odbrane i uspeo da savlada Nikolića.

B. Petrović

Mitros - Hajduk (V) 1:1 (0:0)

SREMSKA MITROVICA: Igralište  Mitrosa, sudija Kavgić (Ruma).Strelci: Milošević u 62. za Mitros, a Jurošević u 72. minutu za Hajduk.Žuti kartoni: Hrček, Kovačević, Kljajić (Hajduk).

MITROS: Mršić 6, Smiljanić 6 (Đilas 6), Santovac 6, Trubić 7, Milošević 7, Simjanovski 7, Borkovac 6 (Đurić), Janković 7 (Kovačević 6), Čonjagić 6, Panić 7, Babić 7.

HAJDUK: Mitrović 7, Kovačević 6, Bakajlić 7, Hrček 7, V. Gavrilović 6, Mijanović 7, Petrović 7, Petaković 7 (Grujičić), Jurošević 7 (Kljajić), Tomščić 7 (Damjanović), Radovanović 7.

Rivali su odigrali dosta dobru utakmicu. Gosti su došli da osvoje bod, i igrom, koju su organizovali i zaslužili su. A to što domaćini nisu iskoristili nekoliko povoljnih šansi nisu krivi gosti. Milošević je bio strelac za domaćine iz šuta s 16 metara, a Jurošević je poravnao rezultat posle centaršuta, glavom je loptu samo malo skrenuo i ona je otišla u nebranjeni deo mreže.

R. Petković

Donji Srem  - LSK 3:0 (1:0)

PEĆINCI: Stadion Suvača, sudija Stojković (Dobrinci). Strelci: Pejčinović u 30. (iz penala), A. Ljubojević u 59. i Krivokuća u 77. minutu. Žuti kartoni: Mance (Donji Srem), Šćurk, Drinić, LJ. Bosančić (LSK).

DONJI SREM: Ristić, Mance, Mrkela, Perišić, N. Mitrović, V. Trifunović (V. Ljubojević), Radivojvić (Krivokuća), Misini (A. Ljubojević) (Trifunović), Konestabo, Čučković, R. Trifunović, Pejčinović.

LSK: Purić, Drinić, Šćurk, LJ. Bosančić, Milićević, Trebovac, Horn, Radišić, Vukolić, Dronić, Dragišić.

Propustili su igrači Donjeg Srema još nekoliko izuzetnih prilika. Ustvari, da je domaćin slavio i ubedljivije ne bi bilo nezasluženo. Poveli su brzo domaćini, sa penala, pošto je R. Trifunovića, zaustavljen nedozvoljenim prekršajem. A Ljubojević je ostao sam na drugoj stativi, i lako  matirao Purića, dok je Krivokuća iskoristio centaršut Vukmanovića, i samo je podmetnuo glavu.

M. Gmizić

Sremac (D) - Sloga (V) 0:1 (0:0)

DOBINCI: Igralište Sremca, sudija Meničanin (Vrdnik).Strelac: Jerković u 77. minutu.Žuti kartoni: Balaban, R. Ašćerić, Vidakov (Sremac), D. Marković, Mijatović (Sloga).

SREMAC:  Matić, Putica, Kljajić, Mitrović, Lazić, Vidakov, Jovanović, Vučković, Stanković, Ašćerić, Balaban.

SLOGA: Erceg, Matić, Malinović, Jovanović, Jerković, Dostanić, Petrović, Stanić (Bojić), Jorgić (Mijatović), Jorgić, D. Marković, Todić.

Igrači Sloge, srećno su slavili. Pobedonosni gol postigao je Jerković, posle centaršuta, samo je potmetnu glavu, i lopta se zakoprcala u mreži iznenađenog Matića.Domaćini nisu iskoristili nekoliko povoljnih šansi, i skoro celu utakmicu, su opsedali gol gostiju, ali, lopta nije htela u protivničku mrežu.

D. Radovac

Sloven - Ljukovo 4:1 (2:0)

RUMA: Stadion Slovena, sudija Bošković (Salaš Noćajski).Strelci: Dobić u 6, Maslić u 34, Kodolup u 76. i Čvorkov u 88. za Sloven,  Igračev u 80. minutu za Ljukovo.Žuti kartoni: Batalo (Sloven), Mačak (Ljukovo).

SLOVEN: Veselinović -, Kalajdžić 8, Samardžić 7, Jovanović 7, Topić 6, Maslić 8 (Kondić), Stojisavljević 8 (Ivanković 7), Dobić 7 (Vukelić), Kordolup 8, Živković -(Puzić-, Čvorkov 7).

LJUKOVO: Opačić 8, Blanuša 5, Čučković 5, Kostić 5, Stojanac 5, Panić 5 (Vučenović), Igračev 6, Višnjić 6, Mačak 5 (Z. Milenković), Matić 5 (Stević), M. Milenković 5 (Kovačević).

Na stadionu u Borkovačkoj dolini, odigrana je dobra i zanimljiva utakmica.Igrao se lep fudbal.A Rumljani su zaslužili po igri i ubedljiviju pobedu.Golman gostiju Opačić, i pored četiri primljena gola, u više navrata smelim intervencijama spasavao svoju mrežu.

Gostujuću mrežu načeo je Dobić, posle odbitka, šutirao je s 25 metara i lopta je završila iza leđa golmana Opačića. Maslić je varkom izbacio skoro celu odbranu gostiju, a onda je prevario i golmana Opačića. Kordolup je ispratio akciju, a Čvorkov je iskoristio centaršut, a za goste prelep gol je postigao Igračev.Bio je to šut sa oko 30 metara.    M. Ivošević

Železničar - Borac (K) 2:1 (0:0)

BEŠKA: Stadion Hajduka, sudija Popović (Šuljam). Strelci: Lekić u 51. i Vujasinović u 57. za Železničar, Kovačević u 82. minutu (autogol) za Borac. Žuti kartoni: Krunić, Kovačević (Železničar), Vukosavljević, Pjevac (Borac).

ŽELEZNIČAR: Blagojević 7,5, Plećaš 7,5, Branković 7,5, Krunić 7,5, Ž. Mitrović 7,5, Kovačević 7,5, Bođuk 7 (Lekić 8), Trkulja 7, Vujasinović 7,5, Mandić 7,5, Sokolović 7,5.

BORAC: Stjepanović 7, Mićić 6,5, D. Matić 6,5, Vukosavljević 7,5, V. Matić 7, D. Samardžić 7 (Mirković), Savić 7, Pjevac 7, Petković 6,5, B. Samardžić 7 (Aćimović), Fric 6,5 (Glumčević).

Gosti iz Klenka, prvo poluvreme, odigrali dosta dobro. I uspeli su da sačuvaju svoju mrežu. U nastavku železničari su napadali i prikazali su bolju igru i u polju, a bili su na kraju i efikasni.Prvo je Nikola Lekić, majstorskim, šutem iz slobodnog udarca s 18 metara savladao dosta dobrog golmana Stjepanovića.I, kod drugog gola domaćih učestovao je Lekić. Ovoga puta nabacio je idealan centaršut pred gol gostiju.Vujasinović je u skoku bio najviši i samo je loptu glavom skrenuo u mrežu. A počani pogodak za goste postigao je domaći igrač Kovačević. Udarila ga je lopta u nogu i posle toga završila u mreži. I. Đumić

PSK Putinci - Borac (M) 0:7 (0:2)

PUTINCI: Igralište kraj Kudeljare, sudija Sudžum (Inđija).StrelcI: Mijatović u 28, Damnjanović u 31. (iz penala), Marjanović u 46. i 58, Prijić u 66. i 87. i Kljajić u 84. minutu.Žuti karton: Bjielić (Borac).

PSK PUTINCI: Borojević 6, Knežević 6, Bjeljac 6, N. Adamović 6, Alimpić 6, Gajić 6, Dereta 6 (Tatić 6), Prijović 6 (I. Adamović 6), Ostojić 6 (Ćuk 6), Ranđelović 6 (N. Mudrić 6).

BORAC: Jandrić 7 (Šarković), Davogić 7, Mijatović 7 (Maricki 7), Stajčić 7, Zoranović 7, Bijelić 7, Damnjanović 7, Vukotić, Prijić 7 (Kljajić 7), Šarčević 7, Marjanović 7 (Lazić).

Gosti su se od prvog minuta opredelili za napad.I plod takve igre urodio je plodom.Golman domaćih Borojević je vadio loptu iz svoje mreže  sedam puta.

Č. Jovičić

BSK - Partizan 3:2 (1:2)

BEŠENOVO: Igralište BSK-a, sudija Kanazir (Novi Banovci).Strelci: Skorupan u 11. i 15. i Tomić u  53. za BSK, Jovičić u 27. i 30. minutu za Partizan.

BSK: Sakan 7, T. Plemić 7, Radovanović 7 (B. Ćirić), U. Plemić 7 (Dragojević), U. Plemić 7, Skorupan 8 (Rankov), Cvijetić 7, Lukić 7 (Bakić), Mitrović 7, Tomić 7, Naglić 7.

PARTIZAN: Stajčić 7, Tripić 7, Mirković 7, Vuletić 7, Veljko Petrović 7, Jovičić 8, Vladimir Petrović 7, Matijević 7 (Višacki), Gačić 7 (Đorđić), Mlađenović 7, Jovanović 7.

Igrao se dopadljiv i efikasan fudbal. Domaći fudbaleri su promašili nekoliko prilika, ali su na kraju  ipak pobedili.

M. Ilić

Rudar - Hajduk (B) 1:2 (1:0)

VRDNIK: Igralište Rudara, sudija Grbatinić (Adaševci).Strelci: stevanović u 4. za Rudar, a Kovačević u 48. i Trbović u 51. minutu za Hajduk. Žuti karton: Rutić, Dejić, Milan Lužajić (Rudar), Kovačević, Trbović, (Hajduk).

RUDAR: Stoiljković 7, Ninković 7, Radosavljević 6, Suljić 6, Majkić 6, Bubnjević 7, Rutić 7 (Mitić 6), Stevanović 7 (Dejić 6), Miloš Lužajić 6 (Milan Lužajić), Trivunčić 7, Bogdanov 6.

HAJDUK: Kalajdžić 7, Georgijev 7, Lovrek 7, Petrović 7, Čiča 7, Curaković 7, Katić 7 (Luković), Kovačević 8, panjak 7 (Trbović 7), Karać 7 (Ribar), Prica 7 (Krstić).

Vrdničani su poveli preko brzonogog Stevanovića. Bio je to šut s 20 metara.Lopta je završila na samom sastavu stative i prečke. Rival iz Beške je uz to bio potpuno nadigran i u polju.Ali, šta to sve vredi, kada domaćini imaju snage za samo jedno poluvreme.

U nastavku gosti su atakovali ka domaćoj mreži. Plod takve igre je potpun prepokret. Na kraju domaćini mogu biti zadovoljni što su primili samo dva gola.Gostujući strelci su promašivali i prazne mreže.

M. Kongo

PEĆINCI: Donji Srem - LSK 3:0, BEŠENOVO: BSK - Partizan 3:2, POPINCI: Napredak - Radnički (Š) 2:1, BEŠKA: Železničar - Borac (K) 2:1, VRDNIK: Rudar - Hajduk (B) 1:2, RUMA: Sloven - Ljukovo 4:1, SREMSKA MITROVICA: Mitros - Hajduk (V) 1:1, PUTINCI: PSK Putinci - Borac (M) 0:7, DOBRINCI: Sremac - Sloga (V) 0:1.

1. Radnički (Š) 24     16     6      2      60:14        54

2. Napredak (P) 24     17     3      4      48:25        54

3. Donji Srem     24     16     4      4      47:19        52

4. Sloven  24     13     6      5      42:20        45

5. Železničar   24     13     4      7      51:36        43

6. Borac (K)       24     11     5      8      38:43        38

7. Partizan       24     11     3      10     44:35        36

8. Borac (M)      24     11     3      10     35:27        36