Superliga za rukometašice: Fenjeraš namučio Vošu

24.02.2021. 23:47 00:00
Izvor: ŽRK Vojvodina

NOVI SAD: Rukometašice Vojvodine zadržale su pobednički ritam, ovoga puta pala je ekipa Zaječara.

Iako čvrsto drže poslednju poziciju na tabeli, rukometašice Zaječara su žestoko namučile Novosađanke i naterale ih da budu pripravne svih 60 minuta. Izabranice Mileta Zečevića gošćama su servirale 5–1 odbranu i čini se da su iznenadile prilično ekipu Zaječara, koja je napadala sporo i dosadno.

Novosađanke su povele tri gola razlike, ali praveći mnogo grešaka forsirajući brz centar i napad, dale su šansu gošćama da izjednače rezultat (10:10).

Greške su bile sastavni deo i Zaječarki, što je išlo na ruku domaćinu da ponovo povede tri gola razlike, gde su crveno-bele postizale golove sa svih pozicija, čak i iz polukontri i kontri, pa su tako u 39. minutu povele 18:12.

I pored toga, izabranice Živojina Maksića nisu se predavale, već su dale sve od sebe da borbenošću, htenjem i željom dođu do prve dva boda u ovoj sezoni. Sedam minuta pre kraja utakmice Zaječarke su se primakle na svega gol zaostatka (22:21) i završnicu učinile neizvesnom.

Međutim, Novosađanke nisu dale da ih “fenjeraš” iznenadi.

J. Galić

Vojvodina – Zaječar 26:24 (13:10)

NOVI SAD: SC Slana bara, sudije: M. i Đ. Jevtić (Lazarevac), sedmerci: Vojvodina 4 (3), Zaječar 4 (3), isključenja: Vojvodina 10, Zaječar 4 minuta.

VOJVODINA: Guteša, Vulić, Čaušević 4, Žarković 6, Lovrić, Knežev, A. Lazić 7 (3), Raič, Rnić 1, Veličković 2, Radojčić (12 odbrana, 1 sedmerac), Zečević 5, Bjelica, Uzelac.

ZAJEČAR: Knežević 3, Milošević 3 (3), Stanković 1, Veljković 3, Mančić 5, Petković 6, Baletić, Novakov 1, Ivanić 2, Vujadinović (10 odbrana, 1 sedmerac), Redžeplar.

Superliga za rukometašice: Vrbašankama vredni bodovi protiv Voše

01.11.2020. 10:44 10:46