Liga šampiona: Pobede Porta i Borusije Dortmund

17.02.2021. 22:54 23:19
Izvor: UEFA

Odigrane su još dve utakmice osmine finala fudbalske Lige šampiona.

Portugalski Porto savladao je na svom terenu italijanski Juventus sa 2:1 (1:0).

Porto je poveo golom već u prvom minutu posle greške odbrane Juventusa Teremi se u padu upisao u strelce. Drugi gol pao je u 46. minutu, Marega je iskoristio dupli pas sa desne strane i pogodio mrežu Juventusa.

Kijeza je šutem savladao golmana Porta u 82. minutu.

U drugoj utakmici Sevilja je poražena na svom terenu sa 2:3 (1:3) od Borusije iz Dortmunda. Suso je u 7. minutu doveo Sevilju u vođstvo. Daudo je izjednačio rezultat u 19. minutu šutem iz daljine. Haland je u 27. minutu doneo prednost svom timu šutem posle duplog pasa. U 43. minutu Haland je postigao svoj drugi gol za 3:1. De jong je smanjio rezultat u 85. minutu bio je siguran na drugoj stativi.

Rezultati: Sevilja - Borusija Dortmund 2:3 (Suso 7, De Jong 84 - Daud 19, Haland 27, 43), Porto - Juventus 2:1 (Taremi 2, Marega 46 - Kijeza 82).