Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Za autobuske prevoznike više od 2,6 milijardi dinara

11.02.2021. 14:37 14:39
Piše:
Foto: Tanjug (Jaroslav Pap)

BEOGRAD: Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Tomislav Momirović predstavio je danas autobuskim prevoznicima plan subvencija za narednih šest meseci i poručio da je vlada uspela da izdvoji značajna sredstva za taj sektor - više od 2,6 milijardi dinara.

Momirović je, posle sastanka sa predstavnicima autobuskih prevoznika, rekao za Tanjug da će subvencije po svakom autobusu biti 600 evra mesečcno u narednih šest meseci, uz dva uslova, a to su da poseduju licence i posluju po zakonu i da ne otpuste više od 10 odsto radnika.
 
"Uprkos velikim ekonomskim problemima u kojima se ceo svet nalazi uzrokovan pandemijom korona virusa, uspeli smo da obezbedimo subvencije za autobuske prevoznike koje uopšte nisu male", rekao je Momirović.
 
Naglasio je da se ova privredna grana nalazi u najtežim okolnostima do sad, kao i da oni drže ne samo linijski nego i lokalni saobraćaj.
 
"Oni obezbeđuju da ljudi idu na posao... Mi smo kao vlada odvojili sredstva da im pomognemo da ove teške okolnosti prevaziđu i uveren sam da će ova pomoć biti dovoljna u narednom periodu, da ćemo zajedno pregurati ovu situaciju i vratiti se poslovanju kakvo je bilo u normalnim okolnostima", naveo je Momirović.
 
Zahvalio je prevoznicima što su sačuvali svoje zaposlene i vozni park, i poručio da će se zajednički ići napred u ovom teškom vremenu.
 
Sastanku je, pored predstavnika autobuskih prevoznika, prisustvovala i sekretar Udruženja za saobraćaj PKS Milica Dubljević, koja kaže da je u pitanju sektorska mera za strateški deo privrede.
 
"Mere su donete nakon inicijative koja je pokrenuta ispred Odbora gupacije za prevoz putnika pri PKS", rekla je Dubljević i zahvalila resornom ministarstvu, Ministarstvu finansija i vladi na donošenju mere.
Piše:
Pošaljite komentar
Nedimović: Isplata subvencija od marta

Nedimović: Isplata subvencija od marta

07.02.2021. 09:31 09:32