Zrenjaninska liga: Preokretom do pobede

10.11.2020. 10:15 10:16

Polet - Crvena zvezda 1:2 (1:0)

NAKOVO: Igralište Barselona, sudija: Bjeloš (Zrenjanin), strelci: Knežević u 26. za Polet, a Petrović u 69. i Čudanov u 76. minutu za Crvenu zvezdu.

POLET: Kovač 6, Marković 6 (Glušić 6), Knežević 8, Zorić 7, Šćepanović 7, Radlović 6, Draganov 6, Bucalo 7 (Soleša), Radak (Pašić 6), Vukobrat 8, Kenjalo 8.

CRVENA ZVEZDA: Hajrović 6, Đorđević 7 (Čudanov 7), Knežević 7, Jankov 7, Utržen 8, Ružić 7, Petrović 9, Gucul 7, Popeskov 7 (Barbat), Uzelac 7, Čubrilo 7.

U derbi susretu domaći su stigli do prednosti kada je Kenjalo uputio dobar centaršut pred gol gostiju što je iskoristio Ivan Knežević i majstralno glavom doneo prednost Nakovčanima. U drugom delu susreta ubačenu loptu pred gol domaćih iskoristio je  Mladen Petrović, stigap pre neodlučnog golmana domaćih i glavom izjednačio rezultat, da bi u 76. minutu Petrović odlično uposlio Čudanova koji priliku koristio za pobedu Ruskoselaca.

M. N. P.

2. oktobar - Delija 1:1 (0:0)

KUMANE: Igralište u SRC “Ognjen Kontrić”. Sudija: Paunoć (Žitište). Strelci: Vijoglavin u 49.  za 2. oktobar, a Barbat u 70. minutu za Deliju. Žuti kartoni: Pecarski, Ljevaja, Kasač, Nosonjin (2. oktobar), Cvijan i Živkov (Delija).

2. OKTOBAR: Radosavljev, Kovačev, Kasaš (Pekija), Marić, Ljevaja, Vijoglavin, Lazić (Nosonjin), Barta (Simonović), Pecarski Ikić, Vender.

DELIJA: Badrljica, Spahić, Živkov, Perišić, Veješ, Barbat (Stajić), Vasičin, Nedeljkov (Mićin), Cvijan (Tot), Čeleketić, Stepančev.

Očekivali su Kumančani pobedu protiv Mokrinčana, ali su se na kraju ipak zadovoljili samo bodom. Izabranici Duška Gvožđareva su poveli početkom drugog poluvremena kada je gol postigao najbolji strelac 2. oktobra Dejan Vijoglavin. Međutim, u 70. minutu Barbat je izjednačio i tako postavio konačan rezultat.

I. T.

Mladost (BD) - MSK 2:0 (1:0)

BANATSKI DESPOTOVAC: Igralište Mladosti, sudija: Stojanović (Zrenjanin), strelci: B. Topalović u 36. Bakoš u 89. minutu.

MLADOST: Marić 7, D. Mijatović 7, S. Topalović 7, Mitrić (S. Mijatović 7), Mrđa 7, B. Topalović 8, M. Topalović 7, Bakoš 7, Kostin 7 (Mandić 7), Krstović 7, Srdić 7 (Gole).

MSK: Sekošan 7, Ruža 6, Rama 6 (Nikolić 7), Guljaš 6, Tot 6, Popić 6, Jakovljev 7, Markov 7, G. Isak 7, D. Isak 6, Buka 7.

U otvorenoj i dinamičnoj igri domaći su poveli u 36. minutu. Mrđa je izveo dugačak aut, neko je loptu izbio na oko 25 metara, natrčao je Bojan Topalović i strahovitim šutem pogodio dalji gornji ugao za vođstvo domaćih. Imali su gosti inidijativu i prilike, domaći su se uspešno branili, da bi u finišu susreta posle dobre kontre Robert Bakoš se najbolje snašao i duplirao vođstvo i overio pobedu Despotovčana.

M. N. Petrović

Borac - Rusanda 7:0 (3;0)

ALEKSANDROVO: Stadion  Lukarelo, sudija: Rankov (Kikinda), strelci: Bičanin u 17. 47, Cobor u 22. Grujić u 45. Ivančević u 54. Kočiš u 66. i 77. minutu.

BORAC: S. Gajinov 7, Kovačević 7, Ivančević 7, Tomin 6 (Zečević 7), Cobor 7, Samolov 7, Kočiš 8, Bičanin 8 (Rakić 7), Grujić 6, D. Gajinov 6 (Grbić 7), Bicok 7.

RUSANDA: Kuručev 6, Davidov 6, Škondrić 6, Janković 6, Šargin 6, Mrđevnoić 5, Češljarov 5, Halas 5, Cvetić 5, Stevanov 5, Rakić 5.       M. N. P.

Vojvodina (NM) - OFK Klek 2:1 (1:1)

NOVO MILOŠEVO: Igralište  Vojvodine, sudija: Janjić (Zrenjanin), strelci: Marčić u 32. D. Stojkov u 54. za Vojvodinu, a Jovanović u 44. minutu za OFK Klek.

VOJVODINA: Veskov 7, Marčić 8 (Košničar), Terzin 7, Bajić 8, Golić 7, B. Stojkov 7 (Maleš 7), D. Stojkov 8, Malešev 7, Stanković 7 (Rockov 7), Matić 8, Dakić 7 (Nikolić 7).

OFK KLEK: Jankulov 7, Đurić 6, D. Milanović 7, Bogdanović 7, Mićeta 6 (Milosavljević 6), Vučetić 6, Kosnić 7, Stojanovski 7 (Miljković 6), Mačkić 6, B. Milanović 6, Jovanović 7 (Mihajlović).      M. N. P.

Tamiš - Lehel 3:1 (3:0)

FARKAŽDIN: Igralište Žilet, sudija: Lekić (Kikinda), strelci: Bošković u 18. Stefanov u 30. i 38. za Tamiš, a Petrović u 68. minutu za Lehel.

TAMIŠ: Belić 7, Ješin 8, Bulić 8, Dimitrijević 8, Suvačarev 7 (Babić), Bošković 7, Tuba 7, Matić 7, Bokinac 8 (Jovanović 7), Pejanović 7 (Mihajlov 6), Stefanov 9 (Sučević 6).

LEHEL: Mesaroš 6, Momčilović 6, Babuškov 6 (Astaloš), Ismaili 7, Mihajlov 7, Đolaji 6, Takač 6, Fekete 6 (Petrović 7), Reljić 7, Balai 7 (Laketić 7), Mihajlović 6.

M. N. P.

ASK - Vojvodina (B) 2:1 (1:1)

ARADAC: Igralište Kopovo, sudija: Paunović (Žitište), strelci: Zakić u 29. (iz penala), Mijić u 61. za ASK, Milin u 22. minutu za Vojvodinu.

ASK: Stojkov 8, Stanić 7, Ponorac 6 (Birmanac 6), Matejin 6, Govedar 8, Ćurović 7 (Korać), Adamov 7, Zakić 7, Mijić 8, Zoretić 7 (Striško), Vejin 7 (Jevremov 6).

VOJVODINA: Stevanov 6, Du. Popov 6 (M. Gavrić), Zavišin 6 (Armacki), N. Gavrić 6, Selaković 6, Milin 7, Grujić 7, Glušac 6, D. Popov 7, Stanojević 6, Javorina 6.

M. N. P.

Mladost (BD) - MSK 2:0, 2. oktobar - Delija 1:1, Vojvodina (NM) - Klek 2:1, Borac - Rusanda 7:0, Tamiš - Lehel 3:1, Polet - Crvena zvezda 1:2, Radnički (JT) - Potisje 1:0, ASK - Vojvodina (B) 2:1. Slobodna je bila  Mladost (L).

1. C. zvezda       15     13     2      0      48:11        41

2. Mlad. (BD)     14     10     2      2      38:13        32

3. Polet    14     10     1      3      35:12        31

4. ASK       14     8      3      3      27:14        27

5. Rad. (JT) (-1)  14     7      3      4      25:18        23

6. Mlad. (L)       14     6      4      4      24:22        22

7. Vojv. (NM)      14     6      2      6      24:22        20

8. Potisje  14     6      2      6      23:21        20