Vojvođanska liga – Sever: Gradištanci majstori za derbi

29.09.2020. 09:26 09:27
Izvor: Radost Gradištanaca posle trijumfa protiv Pterovčana, foto: Privatna arhiva

Vojvodina – Mladost (BP)  2:0  (1:0)

BAČKO GRADIŠTE: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Sudija: Kuzmanović (Vrbas). Strelci: Đekić u 16. i B. Jelić u 82. minutu. Žuti kartoni: Milovanov i N. Ćulum (Vojvodina), Jakuš,Šproh, Stanić, Ivetić i Đaković (Mladost).

VOJVODINA: Milovanov 7, B. Ćulum 6,5 (od 65. N. Ćulum -), Marković 7, Bilbija 7 (od 50. D. Jelić 7), Preradov 7, Đekić 8 (od 71. Mesaroški -), Vinović 7,5 (od 71. Stefanov -), Dabižljević 7,5, Pelengić 7, B. Jelić 7,5, Vranješ 7.

MLADOST: Lenja 5, Šproh 6, Jakuš 6, Beronja 6, Kavčić 6, Stanić 6 (od 68 Stojisavljević -), Brajković 6 (od 46. Zorić 6), Ožvat 6,5, Kanja 6, Stojaković 6 (od 68. Fabri -), Ivetić 6 (od 46. Đaković 6).

Lider vojvođanskog „severa“, Vojvodina iz Bačkog Gradišta, zabeležila i treću pobedu protiv prvih pratioca na tabeli. Posle Čelarevaca i Apatinaca, trijumfovali su i u derbiju protiv Petrovčana. Da su bili iole skoncentrisaniji pred golom gostiju, pobeda bi bila izražena ubedljivijim rezultatom. Petrovčani su dobro trčali, bili ravnopravni u posedu lopte.

Na vođstvo domaćina nije se dugo čekalo. Vinović je u 16. minutu idealno izveo udarac iz ugla, a Bojan Đekić bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu. U 27. minutu Vinović je proigrao Pelengića, ovaj izbio sam ispred golmana i onda šutirao preko njega i prečke.

U 62. minutu. Bratislav Jelić je prošao po desnoj strani i uputio dobar centaršut, Vinović je poluvolejem šutirao, golman odbio do Dabižljevića, a ovaj sa desetak metara pogodio stativu. Tri minuta kasnije Milovanov je morao da intereveniše na gol liniji. Neizvesnost oko rezultata prekinuo je golman gostiju Igor Lenja, koji je promašio loptu, bolje reći idealno je poslužio Bratislava Jelića, koji je materijalizovao „poklon“.

V. Jankov

Radnički (S) - Mladost (A) 1:1 (1:1)

SOMBOR: Gradski stadion, sudija: Krušić (Kanjiža), strelci: Krunić u 3. za Radnički, a Jovović u 45. minutu za Mladost.

RADNIČKI: Zorić 7, N. Tevanović 7, Kolarić 8, Knežević 7, Josić 6 (Martinović 6), Ožegović 7, Đukanović 6 (Miletić 6), Lučić 7, Krunić 8 (Radeka), Ćuljak 7, S. Tevanović 7.

MLADOST (A): Jeličić 7, Dulić 7, Đerić 7, Vejinović 6, Basarić 7 (Stolac 6), Bursać 7, Jovović 8, Vukadinović 7, Rapajić 7, Zlatković 7, Mišković 7.

Komšijski derbi završen je bez pobednika. Domaćin je došao do vođstva preko Krunića na asistenciju Ožegovića.  Potom su gosti preuzeli incijativu i minut pre kraja prvog poluvremena uspeli preko Jovovića da izjednače. Gosti su u 65. minutu ostali sa igračem manje, ali su uspeli da održe rezultat.

S. St.

Crvenka - Krila Krajine 2:1 (2:0)

CRVENKA: Stadion „Milorad Džomba”, sudija: B. Vukanović (Subotica), strtelci: Mil. Subotić u 24. (iz penala) i Kerekeš u 45. za Crvenku, a Serdar u 70. minutu za Krila Krajine. Žuti kartoni: Božičić, Đuričković (Crvenka), Lugonja, Jevtić (Krila Krajine).

CRVENKA: Jokić 7, Bešić 7, Ivić 7, J. Subotić 7, Šakić 7 (Bakić), M. Subotić 7, Božičić 7, Kerekeš 8, Đuričković 7 (Trifunović), Bulatović 7, Babić 7.

KRILA KRAJINE: Lugonja 6, Stupar 6 (Mrkajić 6), Medak 6, Duvnjak 6, Jevtić 6, Zelinčević 6, D. Gajdobranski 6 (Zagorčić 7), M. Gajdobranski 6 (Češljević 7), Lončarević 6 (Karanović 7), Serdar 7, Barić 7.

Nakon ostavke trenera Jovanovića na klupi se ponovo našao Mićo Vujaković, inače sada i predsednik kluba, i pobedom nad Krajinom donekle zaustavio brod koji je počeo da tone. Početak je bio u znaku dve propuštene prilike Babića, a potom i sjajnog udarca Berića i još efektnije odbrane Jokića. U daljem toku terenska incijativu Crvenke krunisana je golom Milana Subotića iz penala u 24. minutu, a potom je u 45. Marko Kerekeš, najbolji igrač susreta, obezbedio miran odlazak na odmor. Doza neizvesnosti bila je u 70. minutu kada je Serdar ugrozio vođstvo domaćina, ali do kraja ipak nije bilo opasnosti za golmana Jokića.

T. Jovović

Srbobran - Tekstilac 0:2 (0:1)

SRBOBRAN: Stadion Srbobrana, sudija: Bosnić (Bačka Palanka). Strelci: Pešić u 28. i Simić u 73. minutu. Žuti kartoni: Radojković, Glendža (Srbobran), a Prelić (Tekstilac).

SRBOBRAN: Jorgić 6, Petrović 6, Glendža 6,5, Jovanović 6,5, Klipić 6, Kenji 6, Radojković 6,5 (Hodonicki), Tešanović 6 (Dukić 6), Marjanov 6,5 (Babin), Jorgić 6 (Sekulić), Živanović 7 (Milosavljević).

TEKSTILAC: Ignjatović 8, Stokić 8 (Radojčić), Gostović 7, Zelić 7,5, Simić 8 (Dakić), Božičić 8, Pešić 8 (Stevanović 7,5), Prelić 7,5, Popović 7,5, Mitrović 7, Jovanović 7,5.

Ekipa Tekstilca na gostovanju u Srbobranu zabeležila četvrtu pobedu u nizu. Odžačani su bili bolji. Dobru igru plavo-beli su krunisali pogodkom u 27. minutu, kada je centarforPešićiz blizine matirao domaćeg golmana Jorgića. Do kraja poluvremena igrači Tekstilca su propustili da realizuju dve povoljne prilike preko mladog Milana Stokića.

U nastavku igre Tekstilac je i dalje nastavljao da napada i u 72. minutu nakon asistencije Božičića omaleni Simić iz blizine oštrim udarcem postiže drugi pogodak i donosi veliku radost svom timu.

S. Jovin

Obilić - Hercegovac  0:4 (0:0)

NOVI KNEŽEVAC: Stadion Obilića. Sudija:Rauković (Subotica) 7. Strelci: Andesilić u 52, V. Hrnjez u 68, Ileš u 89. i Ivelja u 92.minutu. Žuti kartoni: Terzin, S. Vuković, Rankov (Obilić), V. Hrnejz i Bajić (Hercegovac).

OBILIĆ: Čanadi 5,5, Al sadi 5 (Šibul 5,5), Nikšić 5, Momčilov 5, Terzin 5,5, Đukić 5 (S. Vuković -), Krasin 5, Glogovac 5,5, Pantelin 5 (Dražić 5,5), Borenović 5,5, Mijić 5 (Rankov - )

HERCEGOVAC: Lukač 7, Dujaković 7, S. Hrnjez 7, V. Hrnjez 7,5, Bajat 7, Bajić 7, Andesilić 7 (Vukosav -), Vujović 6 (Ivelja 7,5), Račić 7, Dmitrović 7, Novčić 7 (Ileš -).

Prvo poluvreme proteklo je u prilično bledom izdanju obe ekipe, ali u drugom delu razigrali su se gosti iz Gajdobre, čije redove je osvežio ulazak Đorđa Ivelje. Golmana Obilića Danijela Čanadija na kapitulaciju prvi je primorao mladi Luka Andesilić u 52.minutu, a prednost je udvostručio Vladimir Hrnjez. U finišu utakmice golovima Marka Ileša i Đorđa Ivelje gosti su potvrdili zasluženu pobedu.

M. Mitrović

ČSK Pivara  -  Tavankut  1:1 (1:0)

ČELAREVO: Stadion ČSK Pivara, sudija Martinović (Sombor), stralci, Krstanović (iz penala) u 19, za ČSK Pivaru, a Skenderović u 75. minutu za Tavankut. Žuti kartoni, Zirić i Tasić (ČSK Pivara), a Temunović i Vujić (Tavankut).

ČSK PIVARA: Vlajić 7, B.Plavšić 7, Kotaraš 7,5, Simović 7,5, Zirić 7, Tasić 7, Rakić 7, Krstanović 7,5, Jakoiljević 7, Potkozarac 7 (I.Plavšić 7), Ladišić 7 (Stević 7).

TAVANKUT: Lebović 7,5, Kujundžić  6,5, Spremo 6,5 (Pejić Trkuljac 6,5), Oblaković 7, Gnjatović 6,5, Temunović 6,5 (Juhas -), Vizin 6, Vujić 7, Skenderović 7,5, Vojnić 7.

Prvi su zapretili domaći fudbaleri. U 13. minutu, Krstanović je uposlio Tasića koji je šutirao, ali je golman Lebović bio na visini zadatka. Čelarevljani su u 18. minutu izveli slobodan udarac sa sa 25 metara. Učinio je to Krstanović. Dobro upućenu loptu u donji desni ugao, golman Lebović je odbio, ona je došla do Krstanovića, koji je još jednom šutirao, ali pored desne stative.

U 19. minutu Mladen Vizin je u svom šesnaestercu igrao rukom, pa je sudija Martinović pokazao na belu tačku, Siguran izvođač najstrože kazne bio je Krstanović, koji je pogodio desni ugao gola golmana Lebovića za vođstvo domaćih. U drugom poluvremenu došlo je do pada u igri ČSK Pivare, što su gosti iskoristili u 75.minutu. Skenderović je šutirao sa šest – sedam metara  po zemlji, a lopta je završila u donjem levom uglu golmana Vlajića.

M. Đ. Kremenović

Bajša - Bačka 2:1 (0:0)

BAČKA TOPOLA: Igralište Akademije TSC, sudija: Miličević (Bačak Palanka), strelci: Stojanović u 56. Lekaji u 75. za Bajšu, a Kujundžić u 59. za Bačku. Crveni karton: Ivanišević (Bačka).

BAJŠA: Damjanović 7, Manojlović 7, Der 7 (Rahić 6), Tresiglavić 7, Kaluđerović 7, Lekaji 8, Marijanović 7, Krovikaopć 7, Stojanović 8 (Ruski 6), Bator 7 (Majkić 6), Ivanov 7.

BAČKA: Sabo 6, Ivanišević 6. Kujundžić 7, P. Panić 7, Kujundžić 6, Dejanović 6, Čabrilo 6, Dondur 6 (Prekalj 6), Milijašević 6 (M. Panić 6), S. Karaklajić 6, Majlac 6.

U komšijskom derbiju pobednik pobedila je ekipa Bajše. U prvom delu nije bilo golova, a u nastavku  gosti su poveli golom Kolundžića. Stojanović je u 56. minutu izjenačio. Domaći su u 75. minutu preciznim udarcem Lekaje došli do pobede.

S. St.

Vojvodina (T) - Njegoš 1:3 (1:1)

TOVARIŠEVO: Stadion SC Miladin Vujin, sudija: D. Bećanović (Sombor), strelci: M. Ranisavljev (iz jedanaesterca) u 41. za Vojvodinu, a Tešanović (iz jedanaesterca) u 26., S. Kočiš u 52. i Mrvaljević u 76. minutu za Njegoš, žuti kartoni: Nenadić, Ramić (Vojvodina), a Vujošević, I. Kočiš (Njegoš).

VOJVODINA: Bugarski 6, Nikolić 7, Ramić 7, D. Ranisavljev 6 (Cvijić 6), Turi 6, M. Ranisavljev 6 (Mustafović 6), G. Stanojev 7, Vulić 6 (Milićević 6), Nenadić 6 (Vučić 6), Familić 7, Milovanov 6.

NJEGOŠ: Marović 7, Ninić 6 (Bićkai 6), Vujošević 7, Savović 7, Kovačević 7, Tešanović 7, Zakulić 7 (Bogavac 7), I. Kočiš 7, Mrvaljević 7, S.Kočiš 8 (Buganić 7), Varga 7.

Novi poraz doživeli su fudbaleri tovariške Vojvodine. Ovoga puta, kapitulirali su pred ekipom Njegoša iz Lovćenca, koja je, sasvim zasluženo, odnela čitav plen.  U prvom delu rivali su bili ravnopravni.  stvari, donekle, A u drugom poluvremenu, fudbaleri gostujućeg tima iskazali su svoju superiornost. Stiče se utisak, kao da su Tovarišani nedovoljno pripremljeni ušli u viši rang takmičenja.

Đ. Štrbac

Obilić - Hercegovac 0:4, Bajša - Bačka (P) 2:1, Vojvodina (T) - Njegoš 1:3, Vrbas - Mladost (T) 4:2, Crvenka - Krila Krajine 2:1, Vojvodina (BG) - Mladost (BP) 2:0, Srbobran - Tekstilac 0:2, Radnički (S) - Mladost (A) 1:1, ČSK Pivara - Tavankut 1:1.

1. Vojvodina (BG)       8      7      0      1      16:4  21

2. Mladost (A)   8      5      2      1      12:3  17

3. ČSK Pivara    8      5      2      1      15:8  17

4. Mladost (BP) 8      5      1      2      26:7  16

5. Bajša    7      4      3      0      12:5  15

6. Mladost (T)    8      5      0      3      19:13        15

7. Tekstilac      7      4      2      1      13:6  14

8. Radnički (S)  8      4      2      2      14:11        14