Superliga: Inđija savladala Javor, remi Metalca i Čukaričkog

28.08.2020. 21:30 21:33
Izvor: Dnevnik.rs

Fudbaleri Metalaca i Čukaričkog remizirali su 0:0 u utakmici 6. kola Superlige Srbije.

Prvo poluvreme bilo je izjednačeno i obe ekipe imale su po nekoliko prilika. U nastavku igre videlo se da će Metalac biti zadovoljniji bodom u ovoj utakmici, pošto su bili "rezervisani". Čukarički je napadao i imao nekoliko pokušaja da dođe do sva tri boda, ali je dva dobra udarca neutralisao golman Puletić. Tim sa Banovog Brda je posle tri vezane pobede upisao nerešen rezultat, ali će za sada ostati na drugoj poziciji. Metalac je trenutno 11. na tabeli i na tri poslednje utakmice ne zna za poraz.

Prethodno, Inđija je savladala Javor 3:2. Ekipa iz Ivanjice je tako posle dve uzastopne pobede doživela poraz, dok je Inđija upisala drugu ovosezonsku pobedu. Utakmica je bila uzbudljiva. Inđija je već u 8. minutu povela golom Aleksića i na poluvreme su otišli sa minimalnom prednošću. Prednost je duplirao Dimitrov sa penala u 56. minutu, a onda se Javor vratio u igru. Golovima Lukovića u 67. i Jevtića u 75. minutu, Javor je izjednačio. Međutim, Bastajić u 82. minutu postiže pobedonosni gol za Inđiju.

Rezultati 6. kola: Metalac - Čukarički 0:0, Inđija - Javor 3:2 (Aleksić 8, Dimitrov 56. penal, Bastajić 82 - Luković 68, Jevtić 75).

Subota: Rad - Napredak (17), Novi Pazar - Radnik (19.30), Bačka - Voždovac (19.30), Radnički - Proleter (19.30), Zlatibor - Mladost (19.30).

Nedelja: Vojvodina - Partizan (18.45), Mačva - Spartak (20), Crvena zvezda - TSC (21).

Tabela: Crvena zvezda 15 bodova, Čukarički 14, Partizan 12, Spartak 12, Mladost Lučani 12, Vojvodina 11, Radnički Niš 9, Javor 9, TSC 8, Proleter 8, Metalac 8, Voždovac 7, Inđija 6, Novi Pazar 4, Mačva 4, Radnik 3, Napredak 3, Bačka 2, Zlatibor 1, Rad 0.

Superliga: Het-trik Asana i bomba Zdjelara protiv Inđije

22.08.2020. 21:46 21:49