Dortmund ubedljiv protiv Šalkea, Holand strelac prvog gola

16.05.2020. 18:12 18:14
Izvor: FoNet

DORTMUND: Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su Šalke 4:0 (2:0) u derbiju 26. kola Bundeslige, koja je nastavljena posle dva meseca pauze zbog pandemije korona virusa.

Posle više od 60 dana lopta se zakotrljala na praznim nemačkim stadiona, a prvi gol posle prekida zbog Covida 19 postigao je Erling Holand u 29. minutu, kada je na asistencijuTorgana Azara, sproveo loptu u mrežu za vođstvo Dortmunda od 1:0.

Na novi gol čekalo se sve do 45. minuta kada je golmana gostujuće ekipe savladao Rafael Gerero.

Samo tri minuta kasnije treći pogodak za domaćina postigao je Azar, a asistetnt kod oba gola bio je Brant.

Konačan rezultat postavio je Gerero u 63. minutu, posle duplog pasa sa Holandom, kada je po drugi put savladao Šuberta.

U poraženom timu Šalkea ceo meč odigrao je srpski fudbaler Matija Nastasić.

Ekipa Dortmunda trenutno je druga na tabeli sa 54 boda, dok je Šalke na osmoj poziciji sa 37.

Rezultati i strelci: Hofenhajm - Herta 0:3 (0:0) Akpoguma 59, Ibišević 60, Kunja 74, ; Lajpcig - Frajburg 0:1 (0:1) Gulde 34; Fortuna - Paderborn 0:0 (0:0); Dortmund - Šalke 4:0 (2:0) Haland 29, Gerero 45, 63, Azar 48; Augzburg - Volfsburg 1:2 (0:1) Jedvaj 55 - Štefen 44, Ginček 90; Ajntraht - Menhengladbah (18:30); sutra: Keln - Majnc (15.30); Union Berlin - Bajern (18); ponedeljak:Verder - Leverkuzen (20.30)

LŠ: Borusija prokockala prednost, PSŽ u četvrtfinalu

11.03.2020. 23:44 23:46