Srpska liga Vojvodina: Zrenjaninci šokirali Pančevce

07.03.2020. 22:38 22:39

Fudbaleri „brzog voza“ u prvih pola sata imali su više od igre i prilike za gol, ali  je mreža Zrenjaninaca mirovala.

DinamoRadnički (Zr)  1:2 (0:1)

PANČEVO: Stadion: gradski, gledalaca: 250. Sudija: Džombić (Stara Pazova). Strelci: Dašić u 71. za Dinamo, a Čigoja u 40. i Bjelica u 78. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Ahčin, Šarčević (Dinamo 1945),  Avdić, Dučić (Radnički).

DINAMO: Andžić 7,5, Karanfilovski 7, Dašić 7,5, Karišik –(Šarčević 6,5), Kojić 6,5,  Milojević 7, Ahčin 7, Popović 6,5, Arnautović 6,5 (Ninković 6,5), Stanić 6,5 (Jakovišić -),  Stojanovski 6,5.

RADNIČKI: Radović 7, Milin 7 (Lisičić Vujović -), Bjelica 7,5, Grbić – (Avdić 7), Krstinić 7, Bačvanski 6,5, Milivojev 7,5, Dučić 6,5, Lovre 6,5, Matić 6,5, Čigoja 7,5.

U desetom minutu sa leve strane posle centaršuta, Arnautović je bio u izglednoj prilici i sa sedam metara šutirao iz prve, a lopta je otišla preko prečke. Nove prilike za domaćine imali su Stanić i Stojanovski. Gosti su imali dve izgledne prilike preko Avdića, ali je Andžić izlazio kao pobednik iz tih duela.

Pet minuta pre odlaska na odmor posle brze kontre gostiju Milin je proigrao Milivojeva koji je uposlio Avdića, a on do Čigoje koji je iskosa šutirao i savladao Andžića.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri imali su više od igre prvu priliku imao je Ahčin njegov šut je Radović odbranio. Lepu priliku za izjednačenje posle prodora Popovića i centaršuta Stanić je sa nekih desetak metara šutirao pored gola gostiju. Kapiten domaćih Dašić šutirao je sa 25 metara i lopta je pogodila gostujućeg igrača i u luku je završila u mreži gostiju..izjednačenje.

Kada se očekivao drugi pogodak za Pančevce, gosti su ponovo iz jednog kontranapada posle centaršuta Milivojeva na drugoj stativi je Bjelica iz drugog pokušaja uspeo da pošalje loptu pod prečku za vođstvo i pobedu svog tima. U poslednjem minutu meča posle dubinske lopte u šesnaestercu gostiju i duela domaćeg igrača Milojevića i gostujućeg golmana Radovića došlo je do sudara, ali je glavni sudija pokazao samo aut za domaću ekipu.

B. Stojkovski

Omladinac - Hajduk 1:0 (0:0)

BELEGIŠ: Stadion Podunavca, gledalaca 150, sudija Janjuš (Pančevo).Strelac: Ležaić u 75. minutu. Žuti kartoni: Depotović, Radović, Gajić (Omladinac), Radmanović, Papović, Jovanović (Hajduk).

OMLADINAC: Marić 7, Misić 8, Maksimović 7 (Ivetić 7),  Radović 7,  Mojsilović 7, Savić 7, Bačanin 7 (Vladisavljević 7), Despotović 8, Gajić 7 (Haska 7), Ležaić 8, Bobar 7.

HAJDUK: Drunčić 7, Arežina 7 (Jovanović 6), S. Vuković 8, Varga 6, Lalić 7, Marković 7, Radmanović 6, Z. Vuković 6, Lončar 6, Papović 6, Kostić 6.

Dosta dobra igra rivala. Igrači Omladinca, ipak, su bili bolji u toku cele utakmice, posebno u drugom poluvremenu, kada je golman gostiju Drinčić nokoliko puta sigurnim intervencijama spasavao svoju mrežu.Ipak Ležajić je uspeo da ga matira posle centaršuta Mojsilovića, i dodavanje Bačanina.

I. Mitrović-B. Roknić

BečejBorac 2:2 (1:1)

BEČEJ: Gradski stadion kraj Tise, gledalaca: 150. Sudija: Ranisavić (Sremska Mitrovica)7. Strelci:  Furtula u 37. i 67. za Bečej, a  Đurić u 15. i Mladenović u 72. minutu za Borac. Žuti kartoni: P. Ilić, Kobiljski (Bečej, Pavlović, Jovanović, Đurić, Jeremić, Sredojević (Borac).

BEČEJ: Puškić 6, Vorgučin 7, Tutnjević 7, Kačavenda 7, Ostojić 6,5, Kurtiši 6,5, S. Ilić 6,5, P. Ilić 7 (od 80. Erdeljan -), Kobiljski 7, Krajinović 7, Furtula 8.

BORAC: Borković 7, Šušnjar 7, Sredojević 6,5, Kačarević 6,5, Rebić 6,5 (od 83. Marković -), Pavlović 7, Galić 7, Gavrilović 6,5 (od 46. Jeremić 7), Sekulić 7,5, Đurić 7,5, Jovanović 7 (od 65. Mladenović 7).

S aspekta fudbala, „premijera“ kraj Tise je iskupnila očekivanja. Viđena su četiri gola, bilo je još nekoliko izglednih prilika, a visok ritam igre trajao je do poslednjeg sudijskog zvižduka. Imajući sve u vidu, podela plena je najrealniji ishod utakmice.

Od samog početka utakmice videlo se da će biti nadigravanja. Prvi je izmamio aplauz Kurtiši, kad je u 12. minutu oštro šutirao, ali su se golu radovali gosti tri minuta kasnije hitronogi Đurić je prihvatio dibinsku loptu, utrčao u kazneni prostor domaćina i rutinski je poslao kraj istrčalo Puškića. Mogli su gosti da dupliraju vođstvo u 26. minutu, ali solo prodor i centaršut s desnog boka Đurića nije materijalizovao Gavrilović, jer je Puškić na vreme istrčao i padom u noge sačuvao mrežu.

Krajinović je prošao po desnoj strani u 37. minutu, ušao u kazneni prostor gostiju i šutirao, Brković je kratko odbio do istog igrača, usledilo je proigravanje Furtule, koji je preciznim šutem izjednačio rezultata.

Posle samo dva minuta igre u nastavku, Jovanović je iz izuzetne prilike sa desetak metara pogodio prečku, a četiri minuta kasnije Šušnjarev centaršut nije materijalizovao glavom Đurić. Što su propustili gosti, nije Furtula u 67. minutu. Kapiten domaćin Vorgučin je centrirao sa desne strane, neko od odbrambebih igrača je glavom produžio loptu do Furtule koji je smestio iza leđa  golmana Brkovića. Velika radost domaćih je kratko trajala. Igrao se 72. minut, Galić je izveo slobodan udarac sa leve strane i ubacio pred gol domaćina, kod druge stative je nespretno reagovao golman Puškić i „poklon loptu“ je prosledio u mrežu Mladenović.

V. Jankov

Kozara - 1. maj 2:2 (0:2)

BANATSKO VELIKO SELO: Igralište  Kozare, gledalaca oko 200, sudija: Kalafa (Novi Sad). Strelci: Stanaćev u 55. i Ivanović u 88. za Kozaru, a Radišić u 12. i Živković u 14. minutu za 1. maj. Žuti kartoni: Vokić, Božić, Bunić, Vojvodić, T. Bjelanović i Ivanović (Kozara). Crveni karton: Petrović u 65. minutu (1. maj).

KOZARA: M. Đaković 6, Stanaćev 8, Mastilo 7, Runjevac 8, T. Bjelanović 7, Bunić 7 (Misić 7), Mirčeta 6 (Vojvodić 7), N. Đaković 7, Ivanović 8, Lisica 6 (Vokić 7), Božić 7.

1. MAJ: Petrović 7, Zeljajić 6 (Bajić, Milinković), Stupar 7, Radišić 8, Kordić 7, Ilić 7, Vučetić 8, Čupeljić 7 (Dabić), Gavrilović 7, Zec 7.

Prvi minuti igre pripali su domaćinu, a potom je usledio pravi šok za domaće navijače. U 12. minutu izveden je korner za gostujuću ekipu, lopta je „pala” na petercu domaćina, odbranbeni igrači su slabo reagovali, što je iskoristio kapiten gostiju Aleksandar Radišić i izbliza glavom pogodio mrežu golmana Đakovića. Posle samo dva minuta  bilo je već 2:0 za tim iz Srema.

Pogrešio  je  golman domaćina Đaković, što je iskoristio Živković i postigao efektan pogodak. Imali su Velikoselci u finišu prvog dela  susreta nekoliko prilika, pre svega Dejan Ivanović ali  se rezultat nije promenio.

U 55. minutu u kazneni prostor 1. maja utrčao je Vojislav Stanaćev i topovskim udarcem pogodio cilj.

U 65. minutu golman gostiju u nameri da spreči napadača domaćina istrčao je ispred svog kaznenog prostora i zaradio crveni karton. S igračem više domaćini su dominirali, stvarali prilike,. Misića je tako snažnim udarcem očešao prečku.

U samom finišu susreta domaćin je došao do izjednačenja, a za to je zaslužen Dejan Ivanović koji je izbliza pogodio mrežu.

M. S.

Dizelkatutnji

Bratstvo - Železničar 0:1 (0:0)

PRIGREVICA: Stadion „Goran Nesvanulica - Klipi”, gledalaca oko 150, sudija: Petrović (Novi Sad). Strelac: Stevanović u 59. minutu.  Žuti kartoni: Bašanović (Železničar).

BRATSTVO: Ićitović 7, Matović 6, Juhik 6 (Erak 6), Tanasić 6 (Milanov 6), Blagojević 6, Bogunović 6, Bajić 6 (Miličković), Faćol 6, Šveljo 6,5, Stanković 6, Zorić 6.

ŽELEZNIČAR: Knežević 6, Jakulov 6, Damjanović 6, Plavšić 6, Ivković 6,5 (Kovačević), Stojanović 6,5, Zorica 6, Jovanović 6 (Mandić), Marković 6, Masanović 6, Stevanović 7.

Derbi od koga se očekivalo mnogo više odlučen je pogodkom Ljubomira Stevanovića u 59. minutu. On  je snažnim i preciznim udarcem pogodio mrežu Nikole Ićivotića, inače najboljeg pojedinca susreta. Gosti su zasluženo osvojili bodove jer su bili bolji tim, a imali su i nekoliko izglednih prilika u prvom delu koje nije realizovao Ivković, odnosno njegove udarce odbranio je Ićitović.