Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

U Zagrebu uhapšen Srbin koji je pobegao iz Remetinca

20.01.2020. 23:55 23:55
Piše:
Foto: pixabay.com

ZAGREB: Državljanin Srbije Ivan Đorđević (31), koji je pobegao iz zagrebačkog Remetinca, uhapšen je večeras u prestonici Hrvatske.

Đorđević, koji je nepravosnažnom presudom u Hrvatskoj osuđen na četiri godine zatvora zbog krijumčarenja ljudi, biće prebačen u zatvor u Zagrebu, saopštila je policija, a prenosi Indeks.

On je juče ujutru pobegao iz bolnice "Sestara milosrdnica", a prema nezvaničnim informacijama, u zatvoru je progutao bateriju zbog čega mu je pružena zdravstvena pomoć.

Kako je ranije objavio Jutarnji list, Đorđević je iskoristio priliku dok je bio u toaletu i napustio bolnicu.

Pritvorenik je bio pod direktnim nadzorom dvojice pravosudnih policajaca.

Đorđević je nepravosnažno osuđen na četiri godine zatvora zbog krijumčarenja ljudi, a pritvor mu je određen rešenjem Opštinskog suda u Novom Zagrebu.

Presuda je doneta krajem oktobra na osnovu toga što je Đorđević priznao krivicu, ali nije prihvatio i sankciju od četiri godine zatvora, a 21. novembra je na tu presudu ulozizo žalbu.

Osim toga, kako se navodi, protiv Đorđevića se vode još postupci na Županijskim sudovima u Karlovcu i Velikoj Gorici.

Navodi se da je Đorđević državljanin Srbije, gde ima prebivalište, da ničim nije bio vezan za Hrvatsku i da postoji opasnost da bi ako bi bio pušten na slobodu mogao da postane nedostupan hrvatskom pravosuđu.

Piše:
Pošaljite komentar