Košarkaši Vojvodine u završnici izgubili od Metalca  84:88

30.11.2019. 20:39 20:41
Izvor: Dnevnik (Filip Bakić)

Košarkaši Vojvodine izgubili su meč posle prave drame od direktnog konkurenta u borbi za opstanak.

Novosađani su platili danak povredama nekih igrača, ali i slaboj poslednjoj deonici u kojoj u prvih pet minuta nisu poentirali.Crveno-beli kao da se nisu dobro zagrejali, pa su u meč ušli mlako i dekoncentrisano. Ipak u drugoj četvrtini bili su odlični, a gosti kao da nisu postojali na terenu. Na poluvremenu Vojvodina je imala sedam poena prednosti (41:34).

U trećoj deonici imali su košarkaši Vojvodine u nekoliko navrata 12 poena prednosti i činilo se da će bodovi ostati u Novom Sadu. Ipak, u poslednjoj četvrtini nastupio je pravi sumrak Novosađana, koji nisu uspevali da nađu rešenje za čvrstu odbranu Metalca. Iz toga je proizašao pomenuti petominutni "post", te se u Valjevci uspeli da se vrate i uhvate priključak. I pored toga, Voša je imala dva poena prednosti kada su Valjevci imali poslednji napad, ali su dozvolili da prime koš tri sekunde pre kraja, te se otišlo u produžetak. U dodatnih pet minuta gosti su iskoristili dužu klupu, bili su precizniji i odneli bodove u Valjevo.

D. Knežić

Vojvodina - Metalac 84:88 (10:22, 31:12, 23:22, 12:20, 8:12)

NOVI SAD: Mala sala Spensa, gledalaca 120, sudije: Obrknežević, Vesković, Marković.

VOJVODINA: Zarić 7, Pejović 2, Radulović 17 (13as), Asanović 9, Damjanović 2, Kumović, Pantelić, Mandić 4, Živković 9, Šrajer 4, Šijačić, Simović 30 (11sk).

METALAC: Pavlović 2, Stepanović 18, Bojinović 4, Vasić 17, Stefanović, Đuković 5, Radomirović, Vasiljević 17, Tomašević 5, Anđušić 13, Sljepčević 7.