Druga futsal liga Srbije: Novobečejci nokautirali komšije

27.11.2019. 11:46 11:51
Izvor: Jedna od retkih akcija pred golom Tise, foto: V. Jankov

Imajući u vidu dešavanja na novobečejskom parketu, Bečejci su još dobro prošli.

Jedina svetla tačka, mada je 10 puta kapitulirao, bio je golman Sava Vadaski, koji je zaustavio 14 šuteva. Ostali kao da su došli da uživaju u predivnim potezima i akcijama Novobečejaca.

Samo su u nepunoj prvoj četvrtini utakmice mladići da desne obale Tise uspeli da sačuvaju svoju mrežu, ali ne zato što su bili ravnopravan partner na terenu, nego što su se domaći ispromašivali ili je Vadaski uspešno intervenisao. A kad je Nikola Tomić sa dva gola načeo Bačvane, pogoci su se ređali kao na traci. Iz tuce golova, najefektniji je bio Nenada Vinovića za 8:1, jer su pre njegove egzekucija trojica domaćih igrača kroz noge proturali loptu rivalima. Iako su svaki gol gledaoci burno pozdravili, za ovaj su ustali sa svojih mesta, a igrači su ga obeležili zagrljajima kraj klupe sa rezervnim igračima.

V. Jankov

Tisa - Bečej 10:2 (4:0)

NOVI BEČEJ: SRC „Jedinstvo“, gledalaca: 250. Sudije:  Panić i  Radulović (objica iz Beograda), Strelci: Tomić u 9, 12. i 38, Guberinić u 13, Čičić u 19. i 33, Tomčić u 23. i 24, Celin u 25 i Vinović u 28. za Tisu, a Stanić u 22. i Vorgučin u 37. minutu za Bečej. Nagomilavanje prekršaja: Tisa 10 (5 5), Bečej 8 (4 4).

TISA: Ćurčić (6 odbrana) 7, Čičić 8, Letić 7,5, Guberinić 7,5, Celin 7,5, Andrić(3 odbrane) 7, Tomčić 8,5, Stanojev -, Tomić 8,5, Maksimović -, Zokić 6,5, Popov 7, Vinović 7.

BEČEJ: Vadaski (14 odbrana) 7, Arđelan 5, Golub 5, Dražić 5,5, Stanić 5,5, Novakov -, Ćulum 5, Kobiljski 5, Vorgučin 5,5, Arvai 5, Mandadžić 5.