Evrokup: Košarkaši Venecije zaustavili Partizan

05.11.2019. 22:07 22:10

BEOGRAD: Košarkaši Partizana su posle pet vezanih pobeda doživeli prvi poraz u Evrokupu pošto je od njih u Beogradu bolja bila Venecija u šestom kolu.

Crno–beli nisu uspeli i drugi put ove sezone da savladaju šampiona Italije i plasman u Top 16 fazu odložili su za neki od sledećih mečeva. Ekipa Andree Trinkijerija bila je do sada jedina neporažena u Evrokupu, ali je sjajnoj seriji došao kraj. Sa dosta oscilacija je igrao Partizan, možda ga je poprilično koštao i zaista loš početak, dok u drugom poluvremenu zaista nije imao adekvatan odgovor za razigranu Veneciju kojoj je sve polazilo za rukom.

Partizan je očajno počeo meč i gubio je 9:0. Nisu imali domaći rešenje za centra Venecije Mičela Vata, koji je prvo poluvreme završio sa 17 poena bez promašenog šuta.

Crno–beli su trojkama uspeli da se vrate u igru i u drugoj deonici su dodali gas, pa su vodili i 31:25. Gosti su ipak režirali egal u završnici druge četvrtine i na pauzu je Partizan otišao s prednošću od dva poena – 39:37. Nervoza se uvukla u redove obe ekipe u nastavku, a crno–beli su u potpunosti pali.

Nisu mogli da zaustave nalet Venecije, koja je došla i do 14 razlike, dok su oni u trećoj deonici postigli samo devet poena. Nastavila se loša igra Partizana, gostima je i dalje sve išlo od ruke, konstantno su povećavali prednost u poslednjih 10 minuta i na kraju su došli do ubedljive pobede.

PartizanVenecija 69:83 (18:21, 21:16, 9:25, 21:21)

BEOGRAD: Štark arena, gledalaca: 8.300, sudije: Kortez, Laurinavičijus, Izguder.

PARTIZAN: Zagorac 7, Pejdž 4, Gordić 8 (5 sk), Parahovski, Jaramaz 9, Miletić, Veličković, Birčević 7 (5 sk), Janković 2, Tomas 18 (4 sk), Pejners 8, Mozli 6 (7 sk, 6 as).

VENECIJA: Udanoh 4, Stoun 10 (11 sk, 7 as), Bramos 9, Tonut, Dej 13, De Nikolao, Filoj 5, Vidmar 3, Čepel 12, Pelegrino, Ćerela, Vat 27 (5 sk, 5 as).