Gradska liga Novog Sada: Ledinčanima komšijski derbi

22.10.2019. 13:27 13:30
Izvor: Dnevnik.rs

Susret starih rivala bio je zanimljiv, kvalitetan i neizvestan svih 90. minuta.

Vinogradar - Borac 2:1 (2:1)

LEDINCI: Igralište Vinogradara, gledalaca 100, sudija: Kalijev (Novi Sad), strelci: Ćelić u 9. Kukuruzović u 40. minutu (autogol) za Vinogradar, Šević u 32. minutu za Borac. Žuti kartoni: Ćelić, Milosavljević, Predojević, Arsenijević (Vinogradar). Ivanišević, Perić, Bakoš (Borac). Crveni karton: Karin (Borac).

VINOGRADAR: Elez 8, Popović 7, Arsenijević 7, Spasić 7, Dragitinović 7, Predojević 6 (Gazivoda 6), Jovanović 8, Milosavljević 7, Sladić 6, Ćelić 8 (Milinovć 6), Dragojević 7.

BORAC: Ivanišević 7, Novaković 7 (Karin 6), Bakoš 7, Miljković 6 (Hadžić 6), Maričić 7, Kukuruzović 7, Šević 6, Tomić 7, Krnjić 6 (Berić 6), Jovanović 7, Vojnović 7.

Rezultat je ostao iz prvog poluvremena mada u finišu su Rakovčani imali svoje šanse.

B. Starčević

Čenej - Železničar 1:1 (0:1)

ČENEJ: Igralište Čeneja, gledalaca 50, sudija: Stanić (Budisava), strelci: Božić u 61. za Čenej, a Balinca u 26. minutu za Železničar.

ČENEJ: Kostić, Ćurčić, Čović, Prole, Vilotijević (Kuburić), U. Lukić, Božić, Krstevski (Paulinji), Vasić, D. Dragin.

ŽELEZNIČAR: Pelegrin, Cvijić, Mićić, Bajić, Ćetković, Lalović, Đorđijevski (Pavlović), Prodanović, Balinca, Dendić (Kremenović), Blažić. U prvom delu meča ekipa Železničara došla je do prednosti. Iskosa sa ivice kaznenog prostora na udarac se odlučio Balinca i pogodio je pravo mesto, pa su na odmor otišlo sa golom prednosti. Gotovo na istovetan način u nastavku je Božić je  savladao Pelegrina, a prema prikazanoj igri rezultat je realan.

M. Po.

Jedinstvo (G) - Slanobarac 8:2 (4:0)

GOSPOĐINCI: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija: Polić (Čenej), stelci: Bubnjević u 29. Dragoljević u 23. (iz penala), Kovačević u 36. Zukić u 41. Zorić u 47. (iz penala), Medić u 57. Tepić u 82. i Kezija u 85. minutu za Jedinstvo, a Sin. Macakanja u 64. i 80. minutu za Slanobarac. Žuti kartoni: Zukić (Jedinstvo), Penov (Slanobarac).

JEDINSTVO: Đuređević, Kezija, Medić (Đorđević), Zorić, Draogljević, Samardžić (R. Tepić), Kovačević (Valjić), Malinović, Bubnjević, M. Tepić, Zukić.

SLANOBARAC: Veljić, Murseli, J. Azemi, Penov, Kovač (Mišković), Greku, S. Macakanja, Z. Macakanja, S. Azemi, Greku (Salihu), A. Azemi (Kozarev).

Duel sa Slanobarcem bio je lakši trening za momke trenera Lolića, jer su domaći na odmor otišli sa četiri gola prednosti.

M. Po.

Proleter - Dinamo 5:3 (3:1)

BANOŠTOR: Igralište Pavliš, gledalca 100, sudija: M. Elesin (Novi Sad), strelci: Vukotić u 2. Kirti u 4. i 10. Lečić u 72. (autogol), M. Adžić u 75. za Proleter, a Dubravac u 60. Lojanac u 62. i Sabo u 77. minutu za Dinamo. Žuti kartoni: Babić (Proleter), Sabo (Dinamo).

PROLETER: Simić 7, Malešević 8, Vukotić 7, Jeremić 8, Kirti 8, Miladinović 7, N. Krstić 7 (Babić 6), S. Krstić 7 (Andrin 6), Sv. Krstić 8, Prolić 7, Čović 7.

DINAMO: Savić 5, Lojanac 7 (Petrović 6), Bikicki 6, Sabo 6, Lečić 6 (Knežević 6), Ilić 7, Mišković 6 (Letić 6), Učur 6, D. Miškić 6, Dubravac 6, Nikolić 6.

Lako su do pobede stigli razigrani igrači Proletera. Već prvih 10 minuta imali su prednost od 3:0. U drugom delu došlo je do kratkog opuštanja što je iskoristila ekipa iz Budisava i smanjila rezultat. U samom finšu utakmice domaći su krenuli agresivnije pa je bilo pitanje sa koliko golova u mreži će gosti napustiti Banoštor.

D. Ob. - B. St.

Moskva - Titel 5:2 (4:1)

NOVI SAD:  Igralište Crvene zvezde, gledalaca 100, sudija: Gatalo (Veternik), strelci: Tomić u 15. i 70. Leković u 29. Mikan u 34. i 36. za Moskvu, a Kulja u 19. i 59. minutu za Titel. Žuti kartoni: Mikan, J. Tepić, Milić (Moskva), Jovanov, Fodor (Titel).

MOSKVA: Halini, Miljović, Beriša (Ivkov), Greku, Mičko, Mikan, Lončar, Tomić,. Leković (Kovač), Mitrovčan (Miljić), Tot.

TITEL: Major, Paunić, Trkulja, Ranđelović (Ružin), Babić, Hucki, Fodor, Jovanov, Kulja, Milojković, Karataševski.

Već u prvom poluvremenu Tomić je doneo prednost za  domaćina koja nije dugo trajala, jer je Kulja uspeo da poravna rezultat. Međutim, razigrali su se domaćini koji su do poluvremena golovima Lekovića i dva puta Mikana došli do ubeljivog vođstva. U nastavku je Kulja drugim golom smanjio prednost domaćina, da bi mu se Tomić revanširao i postigao gol za konačan epilog.

M. Po.

Hajduk - Sloga 7: 0 (3:0)

GARDINOVCI: Igralište Hajduka, gledalaca 150, sudija: Vučić (Budisava), strelci: S. Džambas  u 6. (autogol), Milenković u 15, Tošić u 30, Cvetković u 52.  M. Ilić u 76.  Stojanović u 88. i B. Ilić u 90.  minutu. Žuti karton: Gajić (Sloga).

HAJDUK: Josimov -, Distl 7, Smiljanić 7 (Stojanović), B. Ilić 8, Rakić 7, Milenković 7, Cvetković 7, Jovanović 8, Tošić 8, M. Ilić 8, Jovčić 7 (Vrcelj).

SLOGA: Benović 5, Radić 5, Šereš 5, S. Džambas 5, Anikić 5, Gajić 5, LJ. Džambas 5, Savić 5, Vidić 5.

Domaći su već u  5 minutu autogolom S. Džambasa poveli. U nastavku golovi su padali kao na traci i teško je bilo izdvojiti koji je bio najbolji i najefektniji. Gosti iz Loka na ovu utakmicu su doputovali sa 9 igrača.

Ž. M.

Miletić - Susek 1:1 (1.0)

MOŠORIN: Igralište Miletića, gledalaca 200. Sudija Šarić (Novi Sad). Strelci: Subotin 28. za Miletić, a Mesaroš u 66. minutu za Susek. Žuti kartoni: T. Trivunović i Tešić (Miletić), Mihajlović (Susek).

MILETIĆ: Slavnić 7, Tešić 7, Golić 7, Pavlović 7 (M. Trivunović), R. Trivunović 6 (Lišić), N. Trivunović 6 (Pavlović), Janković 6, T. Trivunović 6, Kalaković 6, Pavkov 6, Subotin 8.

SUSEK: Dragić 7, Dražić 7, Stojanović 6 (Podnar), Marković 7, Mihajlović 7, Šodić 7, Mesaroš 8, Vukmirović 7, Šovljanski 7, Starčević 7, Dramaku 7.

Domaći su u 28 minutu preko svog najboljeg igrača Milana Subotina došli do  vođstva od 1:0, a gosti su u 66 minutu preko Mesaroša izjednačili rezultat.

Ž. M.

Rezultat:

Hajduk - Sloga 7:0, Vinogradar - Borac 2:1, Čenej - Železničar 1:1, Moskva - Titel 5:2, Proleter - Dinamo 5:3, Miletić - Susek 1:1, Jedinstvo (G) - Slanobarac 8:2. Slobodan je  bio Obilić.