Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Đorđević: Protiv Češke pristup kao protiv Amerikanaca

13.09.2019. 16:14 16:16
Piše:
Foto: FoNet

PEKING: Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević izjavio je da u meču za peto mesto na Mundobasketu protiv Češke očekuje isti pristup kao protiv Amerikanaca.

"Jedna utakmica koju treba završiti na pravi način, na onaj na koji smo to učinili protiv Amerike, a tu utakmicu smo odigrali fantastično, skoncentrisano, vodili smo 40 minuta. Tako treba da uđemo i u meč protiv Češke, da završimo turnir na dostojanstven način, kako pristaje pravim, ozbiljnim profesionalcima. Došli smo ovde, naravno da su misli i dalje na toj utakmici čevrtfinala i to će da ostane, to je tako… Međutim, treba se samo skoncentrisati na košarkaške stvari i iz toga tražiti dobar završetak takmičenja", rekao je Đorđević, a prenosi sajt KŠ.



O sutrašnjem rivalu selektor ima samo pozitivne reči.



"Česi su ekipa koja se jako digla. Bez obzira na to što nema Veselog, u Balvinu, na poziciji pet, našli su stub odbrane, a i napada, uz Satoranskog koji je apsolutni lider i koji je odigrao fantastično prvenstvo… Oni su jedno od iznenađenja ovog Svetskog prvenstva, zajedno sa Poljskom, jer su ušli među prvih osam i tako napravili sjajan rezultat. Sve čestitke, imaju još staru gardu kao što su Auda i Pamprla, ali i neke nove momke koji su se pojavili i igraju dobru, rasterećenu košarku", poručio je Đorđević.



Utakmica između Srbije i Češke igra se sutra od 14 sati.

Piše:
Pošaljite komentar
Košarkaši Srbije igraće za peto mesto na SP sa Češkom

Košarkaši Srbije igraće za peto mesto na SP sa Češkom

12.09.2019. 16:48 16:52