Međuopštinska liga Srem–zapad: „Obućari” razigrani u nastavku

04.09.2019. 10:57 10:59

​​​​​​​Fruška gora - Obilić 5:2 (1:1)

RUMA: Igralište Fruške gore, gledalaca 100, sudija Cvjetić (Čalma). Strelci: Samardžija u 30, Lošić u 46, Stoiljković u 51, Lazarević u 85. i Đapić u 86. za Frušku goru, a D. Janković u 29. i 57. minutu za Obilić. Žuti kartoni: Grubješić (Fruška gora), Šućak (Obilić).

FRUŠKA GORA: Gojković, Grubješić, Stoiljković, Božić (Cvetićanin), Mijajlović (Borovć), Roksa (Lazarević), Vuković, Tešić , Dejanović, Lošić (Popović), Samardžija (Đapić).

OBILIĆ: Medaković, Šućak, M. Zec (Stambolija), Bastašić, N. Ilibašić, (Popović) J. Mikić, Drobnjak (Uskoković), R. Mikić, Radivojšić (Vidović), A. Zec, Janković.

Veoma dobra i zanimljiva utakmica, prava prvenstvena. U prvom poluvremenu domaćini su čak promašili i penal. Medaković je odbranio Vukoviću traljav šut.

Nastavak je u potunosti pripao „obućarima”. Razigrali su se vrsni strelci Lošić, Stoiljković, Lazarević i Đapić, što je bilo dovoljno za ubedljivu pobedu.

D. Čučin

Bikić - Sremac (B) 7:2 (4:0)

BIKIĆ DO: Igralište Bikića, gledalaca 150, sudija  Ždinjak (Šid). Strelci: Dobrić u 30, Miletić u 35, 37. i 54, Pavić u 44. i Rankić u 60. i 78. za Bikić, a Eror u 73.i Nenadović u 90. za Sremac. Žuti kartoni: Pavić (Bikić), Subić (Sremac).

BIKIĆ: Klisurić 8, Jovičilić 8, D. Momčilović 7, G.  Momčilović 9,  Dević 8, Pavić 8, Bajrami 8 (Kljajić 7), Knežević 8 (Sekulić 7), Rankić 9 (Silaković 7), Miletić 7 (Kladušić 8), Dobrić 9 (Nedić 7).

SREMAC: Gledić 6, Čavić 6, Vranov 5, Aleksić 5, Ostojić 5, Subić 6, N. Smajić 6, Z. Smajić 6, Mijatović 6 (Vidović), Subić 6 (Nenadović 6), Eror 7 (Dmitrov).

Utakmica, u kojoj su domaćini bili mnogo bolji rival, u prvom poluvremenu, su postigli čak četiri gola. U nastavku su gosti primili još tri gola, a opuštanje  domaćina, su iskoristili da postignu čak dva gola.

B. Basrak

Sloga (Č) - Trgovački 1:5 (1:2)

ČALMA: Igralište Sloge, gledalaca 50, sudija Borođi (Sremska Mitrovica). Strelci: Slobodan Kekić u 28. za Slogu, a Drča u 13. i 21, Đurić u 65. i 78. i Petrović u 70. minutu za Trgovački. Žuti kartoni: Vuković, N. Nikolić, Đurić (Trgovački). Crveni karton: Antonić (Sloga).

SLOGA: Arambašić, Plavšić (Moconja), Cvjetić, Bojanić, Bogosavljević, Draganović, Zec, Slobodan Kekić (Antonić), Slavko Kekić, V. Kekić, Sekulić.

TRGOVAČKI: Vuković, Đokić, Đorđević, N. Nikolić (Stanić), Debeljak, Đurić, Malešević, Mijatović (Nedić), Petrović (Čubra), Drča (Sladojević), Galetić (Grgić).

Obe ekipe igrale dobro, a gost igrao mnogo borbenije u drugom poluvremenu i plod takve igre su još tri gola u mreži Arambašića.

G. Malešević

Jednota - BSK  0:3 (0:2)

ŠID: Igralište Jednote, gledalaca 100, sudija Bjelan (Hrtkovci). Strelci: Skorupan u 37, Ž. Ćirić u 41.i Smajlović u 72. minutu. Žuti kartoni: Smiljić, Đorđević, Radonjić (Jednota), D. Plemić (BSK). Crveni karton: N. Kotarlić (Jednota).

JEDNOTA: Stojadinović, Đurđević, Šipka, Šumaruna (Nedić), R. Kotarlić, Radonjić, Hančovski (Šolaja), Đorđević, Dumitrović, Popović, N. Kotarlić (Petrović), Smiljanić.

BSK: P. Kovandžić, T. Plemić, Ivković (D. Laketić), Mrvičin, D. Plemić (Jakšić), Dragojević, Skorupan, Cvjetić (A. Plemić), B. Ćirić, Smajlović, Ž. Ćirić.

Mlađani Šiđani nisu se mogli suprostaviti daleko iskusnijoj ekipi iz Bešenova. Jeste igrali su borbeno, ali to nije bilo dovoljno ni za počasni gol niti za planirani bod.

P. L. - E. H.

Graničar (A) - Zeka Buljubaša 1:2 (0:2)

ADAŠEVCI: Igralište Graničara, gledalaca 100, sudija Poznan (Ruma). Strelci: V.  Mijanović u 54. za Graničar, a Belovuković u 32. i Kopunović u 44. minutu za Zeku Buljubašu. Žuti kartoni: Vasiljević (Graničar), Kopunović, Hristov (Zeka Buljubaša).

GRANIČAR: Kozeljac 7, Vasiljević 7, Trlajić 7, Simić 7, Papuga 6, Radmanović 7, V. Mijanović 7, Starčević 7, Andriška 7, N. Mijanović 7 (Bojanić), Miličić 7 (Kulačanin).

ZEKA BULJUBAŠA: Hristov 7, Belovuković 8, N. Pavlović 7, Belić 7, D. Pavlović 7, Vuga 7, Samardžić 7 (Martonović 7), Simić 7, Vitorović 7 (Nikolić), Č. Milovanović 7 (Todorović), Kopunović 9 (Stanković 7).

Fgudbaleri Graničara, ušli su u meč opušteno kao da su bodove unapred osvojili.Tako su i prošli. Gosti  postigli dva gola u prvom poluvremenu, a u nastavku kada su domaćini pokušavali na sve načine da preokrenu rezultat, mirno su kombinovali, opredlili se za odbranu svoje mreže. Prmili jedan gol, ali su na kraju zasluženo osvojili sva tri boda.

P. Simić

Sloven - Sloga (V) 0:0

RUMA: Stadon Slovena, gledalaca 200, sudija Blažon (Ruma). Žuti kartoni: Samardžić, Jović, Kalajdžić (Sloven), D. Marković, Vukomanović, Bežanović (Sloga).

SLOVEN: Vasović 8, Kljajić 7, Bjelobrk 7, Kalajdžić 8, Jović 7, Samardžić 7, Batalo 8, Batanjski 7 (Birinji), Beronja 7 (Eror), Topić 7 (Romić 6), Vlajin 7 (Adamović 7).

SLOGA: Der 7, A. Marković 7, Branković 7, Vukomanović 8, Gemeri 8 (Bošković 7), Cvijanović 7 (Vučković 7), Trajković 7, Pupovac 8, Ristanović 7 (Ristić), D. Marković 7 (Bežanović 7).

Prava prvenstvena utakmica. Čvrstva i borbena igra rivala. I po dve prave šanse na obe strane.

M. Ivošević

Fruškogorac - Sloboda 4:0 (1:0)

MANĐELOS: Igralište Fruškogorca, gledalaca 100, sudija Galić (Sremska Mitrovica).Strelci: Kočić u 43, Grabić u 70.i Mačkić u 80. i 83. minutu. Žuti kartoni: M. Gajić (Fruškogorac), Zmijanac, Tomić (Sloboda).

FRUŠKOGORAC: Herceg 7, N. Gajić 7, Vukojević 7, I. Đorić 7, Kočić 8, Ž. Đorić 8, Dušan Grabić 8, M. Gajić 7, Trnić 7 (Todić), Đuričić 7 (Tešanović), Mačkić 8 (Đ. Krstić, Mladenović).

SLOBODA: Ivanović 7, Milanović 6, Stanojević 6, Tepšić 6, Antonić 6, Tomić 6, Nedeljković 6 (Alinčić), Čevizović 6 (Mijatović), Zmijanac 5 (Petrović), Žegarac 5 (Miletić), Radojčić 6 (Malenković).

I pored toga što su domaćini bili mnogo bolji rival, gosti, moraju biti i zadovoljni, što su primili samo četiri gola. Ustvari srećno su prošli. Mogli su primiti i više od deset pogodaka.

Golman Ivanović je spasio svoju mrežu više od pet puta, sjajnim odbranama.

V. Cvjetić

BIKIĆ DO: Bikić - Sremac (B) 7:2, ADAŠEVCI: Graničar - Zeka Buljubaša 1:2, RUMA:  Sloven - Sloga (V) 0:0, MANĐELOS: Fruškogorac - Sloboda 4:0, ČALMA: Sloga - Trgovački 1:5, ŠID: Jednota - BSK 0:3, RUMA: Fruška gora -Obilić 5:2.

1. Bikić               2      2      0      0      9:3    6

2. BSK                  2      2      0      0      6:1    6

3. Fruškogorac   2      1      1      0      5:1    4

4. Z.Buljubaša    2      1      1      0      2:1    4

5. Trgovački        2      1      0      1      5:2    3

6. Fruška gora   2      1      0      1      6:4    3

7. Graničar (A)   2      1      0      1      3:2    3

8. Sloboda          2      1      0      1      2:4    3