Kvalifikacije za OI: Srbija - Australija (3:1)

09.08.2019. 18:08 20:35
Izvor: FIVB

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je Australiju rezultatom 3:1 na Kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre u italijanskom gradu Bariju. Četvrti set "orlovi" su dobili sa 32:30 posle pravog "maratona"

Četvrti set doneo je odbojkaški duel koji je bio prava "trka na duge staze". Rezultat 32.30 sve govori.

Nervi i kvalitet presudili su u korist "orlova" u setu koji je obilovao obrtima. Tačku na uzbudljiv meč i četvrti set  stavio je završnim servisom Marko Ivović. Srbija je i pre Ivovićevog sjajnog servisa više puta mogla da reši meč.

Australijanci su i u četvrtom setu bili uporni i čvrsti, kao tokom celog meča, i njihov otpor zaista je bilo teško slomiti. U igri "orlova" bilo je dosta oscilacija, ali je, naravno, najvažnije da je prvi meč na turniru dobijen. Prostora za poboljšanja u igri naše reprezentacije ima.

Srbija je dobila treći set i povela protiv Australije sa 2:1. "Orlovi" su poboljšali servis i igrali raznovrsnije u napadu i relativno lako dobili set sa 25:19. Australija je parirala u ovom setu jedino blokom i velikom upornošću, ali je kvalitet Srbije došao do izražaja

"Orlovi" su drugi set protiv Australije dobili sa 25:19 i prikazali mnogo sigurniju igru od one u uvodnom setu meča.

Srbija je bila bolja u svim elementima igre od izdanja u prvom setu, i relativno lako dobila ovu "rundu" meča.

Dramatičan prvi set u meču Srbije i Australije "orlovi" su izgubili u vrlo napetoj završnici rezultatom 28.26.

Srbija je u prvom setu meča protiv Australije  propustila tri set lopte i u vrlo neizvesnoj završnici prvog seta poklekla. Australijanci su se pokazali kao vrlo čvrsta, stabilna reprezentacija i set su odigrali uz visoku koncentraciju.