Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

SP do 19: Srbija na kraju sedma

08.07.2019. 09:08 09:14
Piše:
Foto: KSS/FIBA/Srbija do 19 godina

Košarkaška reprezentacija Srbije do 19 godina osvojila je sedmo mesto na Svetskom prvenstvu u Grčkoj.

„Orlići” su u meču za sedmu poziciju pobedili Kanađane rezultatom 110:92.

Srbija je uspela da zabeleži pobedu posle dva vezana poraza, u četvrtfinalu protiv Litvanije, a zatim u baražu protiv Rusije.

Izabranici Aleksandra Bućana su uspostavili dominaciju od samog početka – posle prve četvrtine bilo je 8, a na poluvremenu već 18.

Prednost Srbije je nastavila da raste i u trećem kvartalu, a pred poslednjih deset minuta pobednik je bio uveliko rešen.

Filip Petrušev je bio najbolji sa 25 poena, devet skokova i četiri asistencije, a pratili su ga Marko Pecarski sa 20 i Uroš Trifunović sa 18 poena. Ognjen Mićović je dodao 14 poena i osam asistencija, a Dalibor Ilić 11 poena i deset uhvaćenih lopti.

Kod Kanađana istakao se Ej Yej Loson sa 23 poena, dok je Karim Mejn imao 13.

Piše:
Pošaljite komentar
SP do 19: Poraz Srbije od Litvanije

SP do 19: Poraz Srbije od Litvanije

05.07.2019. 17:04 22:00