U KIKINDSKOM MIKRONASELJU Maskiran, satarom opljačkao poštu
KIKINDA: Nepoznati maskirani razbojnik s fantomkom na glavi juče je usred bela dana, oko 13.20 sati, opljačkao poštu u Mikronaselju u Kikindi.
Na zaprepašćenje službenice, u poštu je banuo maskirani muškarac sa satarom u ruci. Odmah po obavljenoj pljački, razbojnik je utekao, službenica pošte je pozvala policiju, koja intenzivno traga za počiniocem.
Kako saznajemo, razbojnik je bio obučen u crnu odeću i na glavi je imao fantomku. Ispred službenice se našao visok i slab maskirani muškarac i zatražio da mu preda novac.
Uplašena službenica ga je poslušala, međutim, razbojniku nije predala sav novac koji se našao u kasi. No, nije poznato koliko je novca odneo maskirani pljačkaš.
– Sve se desilo veoma brzo. Razbojnik nije vređao službenicu pošte, niti je pokušao da je povredi – saznajemo od izvora iz istrage.
Filijala pošte u Mikronaselju, najvećem gradskom naselju u Kikindi, radi od sedam do 14 sati, a u trenutku pljačke u pošti je bila samo jedna službenica.
To nije jedina pljačka filijale pošte koja se desila u Kikindi. Početkom februara prošle godine trojica maskiranih razbojnika od službenice filijale pošte u Ulici Žarka Zrenjanina opljačkali su oko 390.000 dinara, a tada se jednom od razbojnika, koji je imao mačetu u ruci, suprotstavio hrabri Kikinđanin koji je završio Kriminalističko-policijsku akademiju, ali ne radi u policiji.
M. Mr.