Vojvođanska liga – sever: Komšijski derbi domaćinu

11.06.2019. 13:11 13:16

Novi srpskoligaš Radnički došo je do lake pobede i opravdao ulogu favorita u gradskom derbiju.

Radnički (ST) - Radnički (S) 3:0 (1:0)

SOMBOR: Gradski stadion, gledalaca 400, sudija: Korko (Ruski Krstur), strelci: Knežević u 2. 51. i Furtula u 54. minutu.

RADNIČKI: Pavasović, Čordašić 8, Slavuljica 7, Knežević 8 (Antunić 7), Đorović 7, Radmanović 7), Šćepanović 7 (Radan 7), BOšković 8, Cvetković 8, Furtula 7, Goronjić 7, Bogunović 7.

RADNIČKI (S): Zorić 6, Dulić 6 (Bubanja ), Žeželj 6, Matijević 6,5, (Rnjak), Veselinović 6 (Martinović 6), Vuković 6,5, Stevanović 6, Grbić 6, Erdeji 6, Lakić 6, Resanović 6,5.

Knežević se probio pojačanu odbranu gostiju i već u 2. minutu postigao pogodak. S tim rezultatom se i otišlo na odmor.

U nastavku igre domaći su za tri minuta postigli jooš dva gola preko najboljeg igraća Kneževića i Furtule.  i “komšije” su imale nekoliko prilkika, ali nisu bili precizni.

S. St.

Mladost (BP) – Mladost (A) 3:0 (0:0)

BAČKI PETROVAC: Stadion u Vrbari, gledalaca: oko 200; sudija Milosavljević (Subotica). Strelci: S. Adamek u 48, Ožvat u 69. i Štefek u 74. minutu. Žuti kartoni: Mitrović i Mišković, oba Mladost (A).

MLADOST (BP): Lenja, Ožvat, Štefek, Šproh, Beronja, Gluvić, Severinji (Dokić), Kanja, M. Adamek (Babiak), Berić (S. Adamek), Škrbić.

MLADOST (A): Jeličić, Knežević (Rodić), K. Jovović, Basarić, A. Jovović, Mitrović, Rapaić (Solać), Timar (Đeri), Vujin, Bačić, Mišković.

Domaći su najviše pretili sa desne strane, ali sjajni Milan Adamek je gađao pored gola, a dva njegova šuta je zaustavio vrlo dobri golman Jeličić. Veliku šansu nije iskoristio Gluvić u 30. minutu, a golman Apatinca se istakao dva minuta kasnije, kada je odbio snažan šut Kanje, a onda je Ožvat šutirao pored gola.

Drugo poluvreme je bilo mnogo kvalitetnije i efikasnije. Samo minut pošto je zamenio Berića, Stevan Adamek je iskoristio dodavanje sa desne strane Milana Adameka i iz blizine savladao Jeličića. Onda su se za svega četiri minuta istakla oba golmana. Najpre je Apatinac odbranio snažan šut Ožvata iz blizine, a onda je Petrovčan Lenja ispod prečke izabacio loptu u korner.

U 69. minutu bilo je 2 : 0. Vrlo dobri kapiten Severinji je  između štopera suparnika progurao loptu do Ožvata, ovaj je zaobišao golmana Jeličića i pogodio praznu mrežu. Konačan rezultat postavio je Štefek posle odličnog solo prodora sa leve strane, kada je pogodio suprotni ugao mreže gostiju. Apatinci su mogli bar do počasnog gola u 90. minutu, kada je posle šuta glavom A. Jovovića lopta okrznula gornji deo prečke i završila u gol autu.

J. Pucovski

Bačka - Crvenka 2:2 (1:1)

PAČIR: Stadion Bačke, gledalaca 150, sudija: Jurić (Senta), strelci: Nedić u 25. Šotra u 51 za Bačku, Petrić u 33. i Kostić u 55. minutu za Crvenku.

BAČKA: Staničić 7, Stanačev 7, Nikša 6,5, Kovač 6,5, Nedić 7, Šotra 8, Šaban 7,5, Bjelica 6,5 (Nađ 6), Milovanvoić 7, Petković 6, Sladojević 6.

CRVENKA: Drinčić 7, Petrić 7, Subotić 6, Radmanović 7, Kostić 7, Jović 6,5, Đeregeš 6, Marić 6,5, Vujović 6,5, Babić 6,5, Todorović 6,5.

Domaći su poveli već u 25. minutu pogotkom Nedića, ali su gosti brzo izjednačili u 33. minutu preko Petrića. Do kraja poluvremena na obe strane je bilo šansi, ali strelci su bili neprecizni. U drugom delu domaćin je došao u vođstvo preko najboljeg igrača Šotre, da bi dva minuta kasnije Crvenčani izjednačili preko Kostića.

S. St.

Polet - Tisa 1:0 (1:0)

KARAVUKOVO: Igralište Poleta, gledalaca 100, sudija: Vorkapić (Sombor), strelac: Stanojković u 37. minutu. Žuti kartoni: Milunović (Polet), Nađ (Tisa).

POLET: Ivanović 7,5, Milunović 7, Aleskić 7, Stojšić 7, S. Stanković 7,5, Ž. Stanković 7, Ristić 7,5, Zlatković 7,5, Zec 7 (Stojković), Bogdanović 7, Stanojković 8.

TISA: Tasić 7,5, Panić 7, Mandić 6,5 (Tandari 7), Šicar 7, Žmukić 7,5, Živković 7, Boršoš 7,5, Šijačić 6,5, Đuranović 6,5, Tači 6,5 (Todorović 6), Nađ 7.

Rivali su prikazali lepu i borbenu igru. Domaćin je bio za nijansu bolji i golom mladog Stanojkovića osvojio je bodove. Mladi napadač dugo se borio za praktično izgubljenu loptu, oduzeo ju je od svoga čuvara i postigao pogodak koji je praktično ostavio Poleta u Ligi.

U samom finišu susreta domaćin je mogao da poveća rezultat, ali je odlični golman gostiju Tasić odbranio penal koji je izveo centarfor Nemanja Zec. Prema onom što je viđeno rezultat ove utakmice je realan.

A. Čičić

Mladost (T) - Budućnost  2:0 (1:0)

TURIJA: Igralište Mladosti, gledalaca 300. Sudija: Sabo (Kula). Strelci: Srdanov 34. Jović 74. minutu.

MLADOST: Jorgić - , Ciganović 8,  Berić 8 (Komlenić), Gašić 8, Mrđan 8, Adamović 8, Jelić 8 (Tešanović), Kozomara 8, Jović 8.5, Srdanov 8,5, Savin 8.

BUDUĆNOST: Lugonja 7, Medić 7, Radičić 7 (Malešević), Koponja 6.5, Đumić 6.5, Dujaković 6.5, Ralević 6.5, Jurčević 6.5, Josimović 6.5, Subošić 6 (Mišković), Sekulić 7.

Prvo poluvreme proteklo je u zanimljivoj igri, a u drugom delu tempo utakmice je osetno pao, ali gosti se nisu predavali. U 74. minutu agresivni Jović postigao je drugi gol.

Sv. Srdanov

Tavankut - Sloga 3:2 (1:1)

TAVANKUT: Stadion Tavankuta, gledalaca 300, sudija: Tešanović (Srbobran), strelci: D. Poljaković u 40. N. Skenderović u 76. Tumbas u 84. minutu za Tavankut, Stojšić u 32. Ninković u 79. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Godar (Tavankut), Knežević (Sloga).

TAVANKUT: Sabo 7, I. Skenderović 7, Sloboda 7, D. Poljaković 7, Oblaković 6 (Tumbas 8), Godar 8, Šimić 8, N. Poljaković 7 (Dopuđ), N. Skenderović 8 (Pletikosić), Bedeković 7, Plavšić 7.

SLOGA: Lebović 7, Kemenj 7, Ančić 7 (Sekulić), Vukas 7, Milošević 7, Vemić 8, Purić 7, Konjović 7, Knežević 7 (Sazdanić), Stojšić 7, Jajić 7 (Ninković 7).

S. St.

Bajša - Tekstilac 2:0 (1:0)

BAJŠA: Stadion Bajše, gledalca 150, sudija: Vračar (Sombor), strelci: S. Kočić u 25. Čagalj u 85. minutu. Crveni karton: Damjanović (Bajša).

BAJŠA: Damjanović 7 (Ereg 7), Tresiglavić 7, Marijanović 7, Pedić 7, Krivokapić 7,5, Laćak 7, I. Kočić 7,5, S. Kočić 7,5, Kataroš 8, Hoprvat 7, Čagalj 7,5.

TEKSTILAC: Krstić 7, Mitrović 7, Stefanović 7, Gostović 7, Latinović 7, Jovanović 7, Divljak 6,5, Spasić 6,5, Pivaro 7, Tapić 7 (Vukobradović ), Ognjenović 7, Varga 6.5.

U dinamičnoj utakmici domaći su poveli u 25. minutu preko S. Kočića, a u 25. minutu isključen golman domaćih. U drugom delu gosti su imali prilike da izjednače. Ekipa Bajša je  u finišu utakmice opostigla i drugi pogodak i rešila sve dikleme.

S. St.

Mladost (T) - Budućnost 2:0, Polet (K) - Tisa 1:0, Mladost (BP) - Mladost APA 3:0, Vrbas - BSK 3:0, Radnički - Radnički (S) 3:0, Bajša - Tekstilac 2:0, Bačka - Crvenka 2:2, Tavankut - Sloga (Č) 3:2.