ZRENJANINSKA LIGA 2. oktobar - Mladost (L) 4:2  (1:2)

21.05.2019. 10:24 10:30

Mada su u Kumanu došli sa samo devet izgrača, gosti iz Lukićeva pružili su žilav otpor u ovom meču favorizovanom 2. oktobru.

KUMANE: Igraliste u SRC “Ognjen Kontroć”. Gledalaca: oko 100. Sudija Popović (Knićanin). Strelci: Jakšić u 40, Šarkezi u 58. (iz jedanaesterca) i Milosavljev u 69. i 89. za 2. oktobar, a Govedar u 8. i Arsić u 44. minutu za Mladost. Žuti karton: Arsić (Mladost).

2. OKTOBAR: Praporski, Kovačev, Vuković, Prijić (Ikić), Šarkezi, Boškov (Stanojević), Lazić, Tešić, Milosavljev, Jakšić, Stajki.

MLADOST: Vasić, Lalović, Arsić, Govedar, Savljević, Mišić, Čokulov. Gužvić, Jovanović.

Mada su u Kumanu došli sa samo devet izgrača, gosti iz Lukićeva pružili su žilav otpor u ovom meču favorizovanom 2. oktobru. Utakmica se čestito nije ni razigrala, a Mladost je već povela u 8. minutu preko Govedara.  Prava drama odigrala se pred kraj prvog poluvremena. Pet minuta pre kraja domaćin je izjednačio preko Stojana Jakšića, ali već četiri minuta kasnije Arsić je ponovo doveo u voćsto Mladost. U nastavku su proradili srelci domaćih: Kristijan Šerkezi i Stefan Milosavljev sa dva gola obezbedili su trijumf. ovom pobedom Kumančani su najzad prepustili fenjer zrenjaninskom Proleteru.

Ivana Tubić

Delija - Polet 4:0 (1:0)

MOKRIN: Stadion Delije, gledalaca oko 100, sudija: N. Rankov (Kikinda), strelci: Živko u 9. N. Simić u 51. Vračev u 72. i M. Čeleketić u 75. minutu. Žuti karton: N. Simić (Delija).

DELIJA: S. Popović, Nedeljkov 7, D. Simić 7, N. Simić 7 (Brkljač), Miladinov 7, Živko 8, Barbat 7 (Vračev 7), Srbljin 7 (M. Čeleketić 7), Kun 7, Cvijan 7, Kričković 7.

POLET: Jelić 6, Velemirov 6, Gavrančić 6, Inđić 6, Šćepanović 6, Radlovć 6, Draganov 7, Gušić 6, Bucalo 6, B. Jeličić 6, Ćeran 6.

Derbi starih znanaca domaćeg Delije i Poleta iz Nakova završen je ubedljivom pobedom domaćina. Mrežu golmana gostiju Aleksandara Jelića načeo je u devetomminutu lepim pogotkom Igor Živko. Mokrinčani su udvostručili rezultat preko Novice Simića. Na 3:0 povećao je Nemanja Vračev, a tačku na pogotke je stavio u 75. minutu rezervista Miroslav Čeleketić.

M. S.

Vojvodina - Crvena zvezda (VS) 0:2, Mladost (BD) - Crvena zvezda (RS) 3:2, 2. oktobar - Mladost (L) 4:2, Proleter - Borac 3:4, Banat - Radnički 2:2, Delija - Polet 4:0, Rusanda - Naftagas 1:3, Lehel – Omladinac 2:3.