Pančevačka liga: Partizan stao u Palanci

15.05.2019. 13:18 13:20
Izvor: Dnevnik.rs

Vodila se otvorena igra u kojoj su fudbaleri Dunava uspeli da savladaju lidera na tabeli i sa nova tri boda tim iz Banatske Palanke bliži je opstanku u ligi.

Dunav  (BP) – Partizan (G) 2:1 (1:0)

BANATSKA PALANKA: Igralište Dunava, gledalaca: 150. Sudija: Andrejić  (Bela Crkva). Strelci: Stajković u 19, Rudić u 69. za Dunav, Ignjatović u 78. minutu za Partizan.

DUNAV: Trbojević 7, Rudić 7, Maričić 6,5, Mitrović 7, Lukić 7, Bogojević 7, I.Ostojić 7,5 Milekić 7, Bradvarević 6,5 (Putnik -), Stajković 7 (Radivojev 7), Popov 6,5 (Ilić -).

PARTIZAN: Ardeljan 7, Stojčić 6,5, Jevtić 6,5, Petrić 7, Sočanac 7, Simulj 7, Čolak 7, Andrejić 6,5, Jonović 6,5, Šuša  6,5, Uzelac 6 (Ignjatović 7).

U zanimljivoj igri prvo poluvreme pripalo je domaćim fudbalerima koji su rešili u svoju korist golom Stajkovića posle brze akcije kada je savladao golmana Ardeljana. Posle dobre igre u nastavku gol za domaćine postigao je Rudan.

Gosti iz Gaja uspeli su preko rezerviste Ignjatovića da smanje rezultat, ali ne i da izbegnu poraz.

Dolina – Crvena zvezda   4:0 (2:0)

PADINA: Igralište Doline, gledalaca: 100. Sudija: Cvitak (Pančevo). Strelci: Mamojka u 8 i 90, Kelečević u 11, Forgić u 47 minutu.

DOLINA: Bujaković 7,5, Magda 7, Jovanov 7, Kolak 7, Popović 7, Ilić 7, Forgić 7, Kelečević 7 (Radulović 7), Hlavča 7 (Kutalek -) Ćirić 7,5, Mamojka 7,5.

CRVENA ZVEZDA (P): Stanić 7, Bugarinov 6, Stijačić 6,5, Erdei 6 (I.Jovanović 6), Čejić 6,5, Delkić 6,5, Tadić 6,5, Ratković 6,5, Gvozdenov 6,  Grbić 6 (Maksimović 6), Bulaja 6.

U prvom poluvremenu Padinci su imali više prilika i golovima Mamojke i Kelečevića stekli prednost.  Gosti su pokušavali da dođu do počasnog gola, ali je odbrana domaćih na čelu sa Bujakovićem bila na visini zadatka. Dva minuta igre u nastavku Forgić je iskoristio priliku i postigao pogodak za ubedljivo vođstvo domaćina.

U poslednjem minutu mladi Mamojka svojim drugim golom obeležio je svoju dobru igru.

Jugoslavija – Jedinstvo Stević  2:1  (2:0)

JABUKA: Igralište Jugoslavija, gledalaca: 100. Sudija: Tadić (Pančevo). Strelci: Dakić u 28. (iz penala), Nikolovski u 72. za Jugoslaviju,a  Balnožan u 78. minutu za Jedinstvo Stević.

JUGOSLAVIJA: Simjanović 7, Bogdanovski 6,5 (Dukovski -), Mitković 7, Rakić 7, Lalić 7, Dakić 7, Stankovski 6,5, Stojanovski 6,5, Nikolovski 7,5, Koleski 7,5, Dimkovski 6,5 (Nenadić -).

JEDINSTVO STEVIĆ: Čučak 7, Kljajić 6,5 (N. Okuka -), Momčilović 6,5, Mitkovski 7, Jaćimovski 6,5, I.Pešovski 6,5, Trajčevski 6,5, Živaljević 7 (P. Okuka -),  Dotlić 6,5 (Balnožan 7), S. Pešovski  7, Atanasov 7.

U komšijskom derbiju viđena je kvalitetna i borbena utakmica u kojoj su domaći fudbaleri uspeli da ostvare vrednu pobedu. Domaći tim je poveo posle prekršaja Jaćimovskog nad Dimkovskim, a siguran je bio  Dakić. Gosti iz Kačareva stvorili su nekoliko izglednih prilika pred golom domaćina, ali S. Pešovski, Atanasov i Trajčevski bili nepresizni. Posle dobrog prodora Nikolovski je postigao drugi pogodak za svoj tim, a šest minuta kasnije mladi Balnožan smanjio je prednost domaćina.

Do kraja meča gosti su imali svoje prilike da dođu do boda, ali su domaći fudbaleri uspeli da sačuvaju prednost i osvoje tri boda.

Pripremio: B.Stojkovski

Vojvodina (S) - Jedinstvo 2:2, Dolina - Crvena zvezda 4:0, Vulturul - Polet 8:4, Strela - Spartak 3:4, Radnički (B) - Potporanj 3:1, Dunav - Partizan (G) 2:1, Partizan (U) - Borac (St) 2:3, Jugoslavija - Jedinstvo Stević 2:1. Slobodan je tim: Sloga (BNS).