Vojvođanska liga – sever: Prvi poraz lidera

14.05.2019. 12:46 12:52
Izvor: M. Mitrović/ Na utakmici u Adorjanu, Šicar (9) pred golom Bačke

Ekipa Polet uspela je da nanese prvi poraz lideru na tabeli, koji je nastupio podmlađenom sastavu.

Polet - Radnički (ST) 3:1 (1:0)

KARAVUKOVO: Igališe Poleta, 70, sudija: Sabo (Subotica), strelci: Zec u 30. i 50. Bogdanović u 78. za Polet, Šarenac u 70. minutu za Radnički.

POLET: Ivanović 7, Milunović 7, Aleksić 7, Veličković 7 (Blagojević), S. Stanković 7, Ž. Stanković 7, Stošić 7, Stanojković 7,5, Zec 8, Bogdanović 8, Stojković 7.

RADNIČKI: Pehilj 7, Arežina 7, Zelić 6,5, Šarenac 7, Ljuština7,5, Lazić 7, Radev 6,5, Matijaš 7, Kovačević 7,5, Mančić 7, Galetin 6,5.

Poletaši su od prvog sudijskog zvižduka krenuli ofanzivno, što je dalo rezultat. Domaćin je poveo u 30. minutu golom Zeca, da bi se tako otišlo na odmor.

U drugom delu u 50. minutu Zec je napravio vrlo lep solo prodor i sa dvadesetak metara oštro je šutirao i savladao mladog Pehelja. Gol za goste je postigao Šarenac u 70. minutu i tada je utakmica dobila neizvestan tok. Tada je na scenu stupio kapiten Bogdanović i u 78. miniutu oštrim šutem je overio pobedu svog tima i dao nadu za dalju borbu za opstanak.

A. Čičić

Tisa - Bačka (P) 5:2 (3:0)

ADORJAN: Igralište Tise, gledalaca 80. Sudija: N. Kuzmanović (Kula). Strelci: Šicar u 2, Taći u 37. i 82, Panić u 40. (iz jedanaesterca) i Šijačić u 48. za Tisu, a Trbović u 50. i Gnjatović u 69. minutu (iz jedanaesterca) za Bačku. Žuti kartoni: Đuranović, Šicar (Tisa), Nedić i Gnjatović (Bačka).. Crveni karton: Josipović (Bačka).

TISA: Tasić 7, Stanišić 7, Panić 8, Mandić 7 (Žmukić 7), Šicar 7,5, Živković 8, Tandari 7, Boršoš 7 (Šijačić 7), Đuranović 7 (Čabrilo -), Taći 8, Nađ 7.

BAČKA: Josipović 5 , Stanaćev 7, Nikšić 6, Kovač 6 (Doslov 7), Trbović 7, Momčilov 6 (Nedić 7), Živina 7, Šotra 7, Milovanović - (Stančić 6 ), Miličić 7, Gnjatović 7.

Odbrana gostiju kapitulirala je već u 2.minutu posle akcije Živkovića koji je odlično proigrao Šicara, a ovaj izbliza pogodio metu. Golman gostiju Josipović u 14.minutu je pocrveneo kada je rukom odneo loptu ispred Šicara izvan šesnaesterca, pa je trener Bačke Đurović iz igre povukao Milovanovića, da bi na gol stao Stančić. U 37.minutu greši Trbović, a Taći se sam stuštio prema golu i udvostručio prednos.

Kovač je u 40.minutu skrivio penal oborivši Taćija, a siguran realizator bio je Panić. Početkom drugog loptu u mrežu ubacio Šijačić. Brojčani hendikep nije se toliko osetio u redovima gostiju,uspeli su da postignu dva gola, Za konačan rezultat Panić je kao na tacni proigrao Taćija, kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

M. Mitrović

Budućnost - Bajša 2:0 (1:0)

MLADENOVO: Igralište Budućnosti, gledalaca:300, sudija: N.Vasiljević (Odžaci), strelci: Josimović u 45. i Lovre (iz jedanaesterca) u 68. minutu, žuti kartoni: Vulić, Ralević (Budućnost), a Marjanović, Horvat, Krivokapić, Tresiglavić (Bajša).

BUDUĆNOST (M): Lugonja, Kopanja, Lovre , Radičić, Medić , Sekulić, Josimović, Dujaković (Bošnjak), Ralević, Đumić (Jurčević), Vulić.

BAJŠA: Damjanović, Manojlović, Tresiglavić (S.Kočiš), Boroš, Laćak, I. Kočiš (Pedić), Horvat, Marjanović, Krivokapić, Kotaraš (Čagalj), Mihalec.

Zlata vrednu pobedu zabeležili su fudbaleri mladenovljanske Budućnosti, u borbi za opstanak. Nadigrali su puleni trenera Branislava Grahovca goste sa severa Bačke u svim elementima fudbalske igre. Vrlo dobru partiju Mladenovljani krunisali su sa dva gola, a mogli su da postignu i još neki pogodak.

Đ. Štrbac

Radnički (S) - Crvenka 3:2 (1:2)

SOMBOR: Gradski stadion, gledalaca oko 50. Sudija: Rauković (Subotica). Strelci: Resanović u 13. i 90. i Vuković u 87. za Radnički, a Subotić u 8. i Kerekeš u 30. minutu za Crvenku. Žuti kartoni: Grgić, Dulić, Matijević i Vukadinović (Radnički), Kerekeš i Babić (Crvenka).

RADNIČKI: Zorić, Grgić, Dulić, Vukadinović, Vuković, Žeželj (Bubanja), Resanović, Martinović, Veselinović, Erdei, Matijević.

CRVENKA: Drinčić, Vujović, Radmanović, Dragović, Babić, Subotić, Kerekeš, Kostić, Marić, Ivić, Furtula.

Puno uzbuđenja u okružnom derbiju. Crvenčani su bolje otvorili susret i već iz prvog ozbiljnijeg šuta stigli do vođstva. Subotić je pogodio iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara. Ipak, domaći pet minuta kasnije uspeli su da nadoknade zaostatak.Crvenčani su ponovo poveli. Kerekeš je iskoristio slabo postavljenu ofsajd zamku i pogiodio mrežu.  U nastavku Somborci su igrali znatno bolje, uputili su barem desetak udaraca na gol. Velika želja i zalaganje nagrađeni su poslednjih nekoliko minuta. Milan Matijević je odlično izveo slobodan udarac sa leve strane. Lopta je posle nekoliko odbitaka stigla do najiskusnijeg, Damira Vukovića koji jeposlao u mrežu. Na isteku regularnog dela. Milorad Resanović je  sa desetak metara zakucao loptu pod prečku.

S. R.

Tekstilac - Mladost (T) 4:0 (2:0)

ODŽACI: Gradski stadion, gledalaca 200, sudija: Čapko (Ruski Krstur), Ilić u 24. i 59. Božičić u 38. i 50. minutu.

TEKSTILAC: Ignjatović, Ilić 8,5 (Spasić), Gostović 7,5, Latinović 7,5, Dakić 7, Josović 7, Božičić 9, Ognjenović 8 (Vukobratović), Milenković 7,5, Mitrović 7 (Đokić), Divljak 7.

MLADOST: Aćanski 6, Ciganović 6, Savin 6, S. Gašić 6,5, Mrđan 6,5, Adamović 6, Komlenić 6 (Srđ. Gašić 6), Kozomora 6 (Tešanović), Jović 6 (Trivić), Srdanov 6,5, Jelić 6.

Pod komandom novog trenera Dragana Dakića ekipa Tekstilca je pružila najbolju partiju ovog proleća i do nogu potukla vrlo slabu ekipu Mladosti iz Turije. Ovaj meč su sasvim sigurno sa dva pogotka obeležili kapiten Dario Božičić i sve bolji Dragomir Ilić koji je pravo otkrovelje u prolećnom delu šampionata u ekipi Tekstilca.

S. Jovin

BSK - Sloga 2:1 (0:0)

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, gledalca 50, sudija: Tešanović (Srbobran), strelci: Agbaba u 73. Danojević u 80. za BSK, Lučić u 71. minutu za Slogu.

BSK: Molnar 7, Trifunović 6,5 (Vejinović 7), Savić 7, Vladetić 6,5 (Krnjajić 7), Milošević 7, Živkucin 7, Agbaba 7,5, Stanić 7, Peković 7, Sušić 6,5, Danojević 7,5.

SLOGA: M. Milošević 7,5, Jajić 7, Štrbac 6,5 (Lučić 7), Sazdanić 7, Vidović 7, M. Milošević 7, Purić 7, Rajčanji 7, Mitrović 6,5, Konjović 6,5 (Vemić 7), Vukas 6,5.

Domaćin je počeo sa dobrom igrom i uspeo je da stvori nekoliko prilika. U 20. minutu Stanič je prebacio gol a a u 29. minutu Danojević je pogodio stativu. U drugom delu gosti su bili bolji i lob udarcem Lučića su došli u vođstvo u 71. minutu. Posle dobrog pasa Krnjajića, Agbaba je poravnoa, a Danojević je posle solo prodora doneo svom timu pobedu i produžen je nada za opstanak.

A. Čičić

Mladost (BP) – Vrbas 3:1 (2:1)

BAČKI  PETROVAC: Stadion u Vrbari, gledalaca. 150, sudija: Rakić (Apatin). Strelci: Ožvat u 11., Milan Adamek u 27. i Jovanović (autogol) u 89. minutu za Mladost a Jakuš u 38. minutu (autogol) za Vrbas. Žuti kartoni: Kanja i Jakuš (Mladost), Marojević (Vrbas).

MLADOST: Lenja, Ožvat, Štefek, Šproh, Beronja, Kanja, Milan Adamek (Stevan Adamek), Severinji (Gluvić), Celin, Jakuš, Škrbić (Kobilarov).

VRBAS: Latinović, Avdalović, M. Šmit, Tešanović, Jovanović, Marojević (Jovičić), Simić, Bogavac, A. Šmit, Fejsa, Kulić.

Petrovčani i Vrbašani su odigrali odličnu utakmicu na perfektnom terenu u Vrbari. Pobeda je zasluženo pripala domaćinu, iako gost ni jednog momenta nije igrao podređenu ulogu.

J. Pucovski

Tekstilac - Mladost (T) 4:0, Radnički (S) - Crvenka 3:2, BSK - Sloga (Č) 2:1, Mladost (A) - Tavankut 3:1, Tisa - Bačka 5:2, Budućnost - Bajša 2:0, Polet (K) - Radnički(St) 3:1, Mladost (BP) - Vrbas 3:1.