Zrenjaninska liga: Šest lepih golova

07.05.2019. 10:46 10:48

​​​​​​​Crvena zvezda - Banat (Č) 2:4 (1:2)

RUSKO SELO: Igralište Crvene zvezde, gledalaca 50, sudija: Paunović (Žitište). Strelci: Petrović u 9. i Oljača u 62. za Crvenu zvezdu, a Stojanović u 5. i 89. S. Raketić u 85. i Bajkin u 12. minutu za Banat.

CRVENA ZVEZDA: Ćirić 6, Savičić 6, Gucul 6 (Barbat), Marjanović 6, Perović 6, Petrović 7, Oljača 7 (Čudanov), Nedić 6, Popeskov 6, Uzelac 6, Bosančić 6.

BANAT: Sladović 8, Dimitrijević 7, Ivan Raketić 7, Srđan Raketić 8, Jocić 7, Ustrinović 6, Kostić 6, Bajkin 7, Kovač 6, Stojanović 8, Maksimović 7.

Domaćini su pružili snažan otpor odličnim i favorizovanim gostima iz Čente. Viđeno je šest lepih golova, a gosti su slavili tek u finišu utakmice. Gosti su već u 5. minutu poveli preko najboljeg pojedinca utakmice i dvostrukog strelca Stojanovića. Njemu uz rame bio je odličan golman Sladojević koji je najveći krivac što Ruskosleci nisu uspeli da izčupaju bar bod. Domaći su sredinom drugog dela susreta  uspeli da izjednače, bili su blizu boda, ali im je uz finišu meča ponestalo snage i gosti iz Čente preko S. Raketića i Stojanovića stigli su do ipak ubedljive pobede koja ih iostavlja u trici za visok plasman.

M. Račić

Naftagas - Vojvodina 2:0, Polet - Omladinac 4:3, Radnički - Lehel 1:1, Borac - Rusanda 6:2, Mladost (L) - Delija 2:0, Crvena Zvezda (RS) - Banat 2:4, Crvena zvezda (VS) - Proleter 2:0, Mladost (BD) - 2. oktobar 3:2.

1. C. zvezda (VS)        25     19     4      2      61:22        61

2. Naftagas               25     19     3      3      59:18        60

3. Banat                     25     15     3      7      61:39        48

4. Radnički               25     12     7      6      43:21        43

5. Mladost (BD)        25     13     4      8      46:37        43

6. Delija                    25     12     2      11     35:39        38

7. Omladinac             25     10     4      11     52:48        34

8. Mladost (L)            25     9      6      10     29:31        33