Vojvođanska liga – jug: Terzić čuva Kaćane

09.04.2019. 09:37 09:41

Jugović - Sloga (T) 1:0 (0:0)

KAĆ: SC „Siget”, gledalaca 300, sudija: Tošić (Novi Sad), strelac: Terzić u 85. minutu.

JUGOVIĆ: Mladenović 7, Vuletić 7, Ris 7 (Antonić 7), Makivić 7, Srdić 7 (Pavlović 7), Terzić 8 (Đaković), Nikolić 7, Bubnjević 7, Stojanović 7, Milojević 7, Jakšić 7.

SLOGA: Borojević 7, Pastor 7 (Prolić), Tomić 6, Zelić 6, Banović 6, D. Vukaljević 7, Svitić 6, Marković 6, Đorđević 7, S. Vukaljević 7, Tucakov 7.

Ekipa iz Kaća golom najboljeg igrača i strelca Terzića nastavila je trku za Srpsku ligu. Pred solidno popunjenim tribinama domaći su diktirali tempo i zasluženo stigli do pobede. Pet minuta pre kraja Temerincima je presudio Slobodan Terzić. Osim jedinog gola domaćin nije iskoristio nekoliko prilika uz pogođenu prečku i stativu.

M. Po.

Borac - Hajduk (D) 1:1 (0:1)

ŠAJKAŠ: Igralšte Borca, gledalaca 300, sudija: Graovac (Ruma), strelci B. Ris u 88. za Borac, a Bajat u 14. minutu iz Hajduk.

BORAC: Vojvodić 7, D. Ris (Prodanov 7, Stanković), Đaković 7, Radin 6 (Milanović 7), B. Ris 8, N. Đurić 7, Č. Veselinović 7, Zečević 7, N. Đurić 7, S. Veselinović 7, Panić 7.

HAJDUK: Radić 7, Nestorović 7, Halilović 7, Lukić 7, Šućak 7, Milenković 8 (Savičević), Sovilj 7, Veljković 6 (Vukanović 8), Milojević 7, Simić 6 (Skorupan), Bajat 8.

Goste iz Divoša delilo je samo dva minuta da odnesu bodove iz Šajkaša. Uspeli su domaćini da golom najboljeg aktera Branislava Risa na kraju iščupaju bod.

Fudbaleri Hajduka u 14. minutu izborili su penal. Udarac Bajata, golman Vojvodić je odbio, ali  je Bajat pritrčao i ipak postigao pogodak.  Imali su gosti nakon vođstva nekoliko prilika da overe pobedu, nisu ih iskoristili pa je onda na kraju ih stigla kazna.

M. Po.

Tatra - Radnički (Š) 2:0 (1:0)

KISAČ: Igralište Tatre, gledalaca 250, sudija Grmuša (Petrovaradin), strelci Klaić u 29. i 49. minutu. Žuti kartoni: Nastić, Subotin (Tatra), a Teofilović (Radnički) Crveni karton: Derajić (Radnički).

TATRA: Buzadžija 7, Zirić 6, Mrđenović 7, Apić 8, Ubović 7, Subotin 7, Poštić 6, Sapundžić 6, Nastić6(Grlica7), Barić 7 (Borovnica 6), Klaić 9 (Lukić 7).

RADNIČKI: Ilić 6, Aperlić 6, Bošnjaković 6, Vasić 6, Stojšić 6, Suša 6 (Teofilović 6), Derajić 7, Krainović7, Mirčetić 6, Nikola Matić 6, Perović 6

Domaći su imali više od igre i već na početku su imali dve lepe  prilike a u finišu prvog dela i početkom drugog dela postigli su golocve za prvu prolećnu pobedu i prve golove posle 450 minuta) a realizator  oba pogotka bio je Dejan Klaić. Pobeda domaćih je u potpunosti zaslužena.

P. Palik

Hajduk (Č) - Hajduk (B) 0:2 (0:0)

ČURUG: Igralište Hajduka, gledalaca oko 150. Sudija Štumpf (Novi Sad). Strelci: Petrović u 55. i Subotin u 85. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Maksimović (Hajduk, Č), a Ž. Mitrović (Hajduk, B).

HAJDUK (Č): Sladojević 8, Lazić 6, Nađalin 6 (Makivić), Majski 7, P. Samolovac 7, Srećkov 7, Vujičić 6, Suvajac 6, R. Samolovac 7 (Popović), Šarić 6, Maksimović 6 (Njegovan).

HAJDUK (B): Blagojević 7, Milavčević 7 (Sič), Subotin 7, Čiča 7, Đorđević 7, Ž. Mitrović 7, Gavrilović 7, M. Mitrović 7 (Svjetlanović), Petrović 7, Mačak 7, Orošić 7.

Susret imenjaka u Čurugu protekao je u inicijativi gostiju iz Beške koji su morali dosta truda da ulože da bi stigli do bodova, što im je na kraju i uspelo. Domaćin je odigrao najbolje ovog proleća. Nikola Petrović je doneo prednost gostima, koju je golom sa penala duplirao kapiten Dragan Subotin.

P. Bundalo

Sloga (E) - Podunavac 1:4 (0:2)

ERDEVIK: Stadion Sloge, gledalaca 500, sudija Negovanović (Sremska Mitrovica). Strelci: Grković u 54. za Slogu, a Čelar u 16, Mandić u 31. i Petronijević u 81.i 83. nminutu za Podunavac.Žuti kartoni: Kobiljski (Sloga), Mandić, Balošević, Petronijević (Podunavac).

SLOGA: Petrović 7, Vučetić 7, Đurkić 7, Vuković 7, Bojić 7 (Smiljanić 7), Kobiljski 7 (Považan 7), Grković 7, Stojšić 7, Ristić 7, Lovrić 7, Cvijić 7 (Rankić).

PODUNAVAC: Mladenović 7, Čelar 7 (Pejčinović), Đurić 7, Paunović 7, Petronijević 7, Zogović 7, Balešević 7, Ivanković 7 (Tintor 8), M. S. Živković 7, Gavrilović 7 (Ma. Živković), Mandić 7.

Bledo izdanje domaćina. Posle kornera gostiju Čelar je odbijenu loptu samo vratio u mrežu domaćina. Gosti su udvostričili vođstvo posle slobodnog udarca.Mandić je izveo slobodan udarac. Lopta, je udarila u živi zid, promenila pravac i prevarila golmana Petrovića. Nešto bolju igru damaćina Grković je pretvorio u gol. Međutim u finišu utakmice na scenu je stupio brzonogi Petronijević, koji, je sa dva gola, potvrdio da je njegov tim bolji rival.

A. Kuzmić

Jedinstvo (SP) - Prvi maj 1:1 (1:0)

STARA PAZOVA: Stadion Jedinstva, gledalaca 350, sudija Dimoski (Novi Sad). Strelci: Grubor u 31. za Jedinstvo, a Dobić u 80. minutu za Prvi maj. Žuti kartoni: Mihajlović, Igrač, Bojić (Jedinstvo), Đokić (Prvi maj).

JEDINSTVO: Jovišić 8, Tošić 8 (Bajić), Lukač 8, Grubor 8 (Đuran), Igrač 6 (Đuran), Živanović 7, Cvetanović 7, Milanović 7 (Subotić), Mihajlović 8, Delić 8.

PRVI MAJ: Šegavac 8, Stisavljević 6 (Đukić), Bajić 7, Stanivulković 6 (Dobić 7), Ristić 6, Mačvanski 6, Krstić 6 (Čupeljić 7), Tepić 6, Radišić 6, Đokić 7, Zec 7.

Igrao se, taktički, borben i dinamičan fudbal.Domaćin je  prepustio inicijativu gostima, koji su, stalno napadao, ali dosta stihijski, a domaćini se uspešno branio i vešto napadali i tako mogli nekoliko puta da dobro ugroze gol Rumljana.I jednom su i uspeli da matiraju Šegavca. Grubor je bio brži od odbrane gostiju.Odmah posle toga Grubor je bio u prilici da udvostruči vođstvo svog tima ali je promašio zicer.

I u nastavku Staropazovčani igruju kao i u prvom delu.Brane se dobro i igraju na kontre i imaju još dve prilike. A, gosti, posle toga, nešto agiliniji, i, plod takve igre je i gol.Dobić je iskoristio kontru i tako su gosti došli do  boda.

M. Bzovski

Podrinje - LSK 3:0 (2:0)

MAČVANSKA MITROVICA: Stadion Podrinja, gledalaca 300, sudija Čekičević (Morović). Strelci: Rogo u 8, Pršić u 12. i Čokanjalović u 65. minutu. Žuti kartoni: Kovačić, N. Radovanović (Podrinje), Lađevac, Dronić, Bosančić, Radić (LSK).

PODRINJE: Relić 8, Kovačić 6, N. Radovanović 7, Pršić 8. Rogo 7 (Brus 6), Trebovac 6 (Đurđević 6), Čokanjalović 7, Pantić 6 (Pavlović 6), Vladisavljević 6, Ivić 7, Mijailović 7.

LSK: Ovšek 5, Davogić 5, Dronić 6, Nenadović 6, Lađevac 6, Vukolić 6, Plavšić 5 (Radić 6), Vuletić 6, Savić 7, Bosančić 6, Vukotić 5.

Posle niza neuspeha u nastavku prvenstva, činilo se da su domaćini prevazišli krizu. Poveli su brzo. Jednu dubinsku loptu sustigao je Rogo i lob udarcem savladao istrčalog golmana Ovšeka. Samo četiri minuta kasnije izbijenu loptu iz kaznenog prostora gostiju Prišić je izuzetno oštrim udarcem, sa oko 30 metara smestio u mrežu gostiju. I onda, su domaćini počeli po starom da mnogo kombinuju, što nije predstavljalo opasnost po gol gostiju.

Ipak u nastavku, Čokanjalović je posle kontre, sa nekih 17 metara odlično šutirao i golman Ovšek je bio treći put savladan.Jedinu šansu Laćarci su imali s penala, ali je golman Relić odbranio šut sa bele tačke.

M. Drmanović

ERDEVIK: Sloga - Podunavac 1:4, MAČVANSKA MITROVICA: Podrinje - LSK 3:0, ŠAJKAŠ: Borac - Hajduk (D) 1:1, KAĆ: Jugović - Sloga (T) 1:0, ČURUG: Hajduk - Hajduk (B) 0:2, KISAČ: Tatra -  Radnički (Š) 2.:0, STARA PAZOVA: Jedinstvo - Prvi maj 1:1.Sremac iz Vojke je bio slobodan.

1. Prvi maj         19     13     3      3      37:15        42

2. Jugović           19     13     3      3      24:12        42

3. Podrinje        19     9      5      5      28:13        32

4. Sloga (E)        19     9      4      6      32:21        31

5. Borac (Š)       19     8      7      4      27:17        31

6. Sremac (V)     18     8      5      5      18:14        29

7. Hajduk (D)       18     9      1      8      32:14        28

8. Podunavac     19     9      1      9      29:23        28