Gradska liga Sremska Mitrovica: Novi trener, nova igra

03.04.2019. 11:42 11:44

​​​​​​​Borac (VR) - Zmaj 5:1 (3:1)

VELIKI RADINCI: Igralište Borca, gledalaca 120, sudija Novaković (Sremska Mitrovica). Strelci: Vujinović u 5. i 44, Selaković u 11, M. Nikolić u 52. i Branislav Cerovac u 81. za Borac, a Zackalicki u 23. minutu za Zmaj. Žuti kartoni: Danojlić, Kovačević, Selaković, Laćarački (Borac), N. Savić (Zmaj).

BORAC: M. Nikolić 7, Danojlić 7 (Ostojić 7), Kovačević 7, Graovac 7, Todorović 7, Bojan Cerovac 7, Laćarački 8, N. Nikolić 7 (Čupić), Vujinović 7, Branislav Cerovac 8, Selaković 8 (Vasić).

ZMAJ: Mijajlović 6, Živković 6, N. Savić 6, Zackalicki 7, Jelikić (Ančić 6), Gospović 7, Čupić 6, S. Savić 6, Trivković 7 (Parmaković), Đukić 6 (M. Bugarski), I. Bugarski 6.

Pod rukovostvom novog trenera Darka Gavrilovića Velikoradinčani su prekinuli seriju od šest uzastopnih poraza. U 11. minutu vodili su već sa 2:0, a uz to je Branislav Cerovac pogodio  prečku. Smanjio je Zackalicki efektnim šutem posle slobodnog udarca. Potom je Gosopović loptom uzdrmao stativu.

U nastavku igre domaćini su postigli još dva gola.

B. Laćarac

Srem (SR) - Graničar (K) 1:0 (1:0)

SREMSKA RAČA: Stadion Srema, gledalaca 100, sudija Đukić (Sremska Mitrovica). Strelac: Vujić u 13. minutu (iz penala).Žuti karton: Vlaisavljević (Graničar).

SREM: Trivunić 7, Ostojić 7, Vujić 7, Zarić 8, Radosavljević 7, Todorović 7, Grubiša 7, Gvero 7, Narandžić 8.

GRANIČAR: Mergl 6, Mitrović 6, Vlaisavljević 6, Šojić 6, M. Simić 6, M. Bosanac 6, Darko Pečenica 6, d. Bosanac 6, Kovačević 6, A. Simić 6, Belić 6.

Fudbaleri Srema odigrali su odlično i sa devet igrača. Prosto su igrali onoliko koliko im je bilo potrebno za pobedu. A i dobili su na poklon penal, koji je iskoristio Vujić posle igranja gostiju rukom u svom kaznenom prostoru.

S. Vasiljević

Poletarac - Trgovački 2:1 (1:0)

LAĆARAK: Igralište Poletarca, gledalaca 80, sudija Filopović (Sremska Mitrovica). Strelci: Đ. Vladisavljević u 41. i Popović u 77. minutu.

POLETARAC: J. Petrović 8, B. Ilić 8, Predojević 8, Popović 8, I. Ilić 8, Kostadinović 8, Kuzminac 8, Krnetić 8, Šajić 8, Popović 8, Marinković 8 (Milićević 8), Đ. Vladisavljević 8.

TRGOVAČKI: Spasojević 7, Jakovljević 8, Alimanović 7, Trifunović 7, Stanić 7, Debeljak 8, Solarević 8 (Nedić 7), Malešević 8 (Čubra 7), Petrović 7, Krstić 8 (Lazić 7), Nikolić 7.        Konačno su slast pobede osetili i poletarci. Savladali su favorizovanu ekipu trgovaca. Poletarci su igrali borbenije od svog rivala i zato su zasluženo osvojili sva tri boda.

I. Ilić

Sloga (Z) - Noćaj 3:1 (1:1)

ZASAVICA: Igralište Sloge, gledalaca 45, sudija Stojanović (Sremska Mitrovica). Strelci: Petrić u 11, Miražić u 48. i Vranković u 61. za Slogu, a Bogdanović u 15. minutu za Noćaj.

SLOGA: Hristov 7, Nastić 7 (Stojković), Ostojiić 7, Petrić 8, Vuga 7, Jovanić 7, Simić 7, Nedimović 8, Vranković 7, Mitrović 7, Miražić 7 (Aničić).

NOĆAJ: Petrović 7, Miroslav Vladisavljević 7, Jelikić 7, Aljić 7, Dostanić 7, Miloš Vladisavljević 7, Parmaković –(Pandurević 7), Đurčić 7, Bogdanović 7, Ognjenović 7, Jovanović 7 (Jezdić).

Domaćini su poveli, Petrić je na asistenciju Nedimovića  savladao Petrovića, ali su gosti nakon četiri minuta zasluženo poravnali rezultat. Nakon kornera Bogdanović je bio najviši u kaznenom prostoru domaćina i glavom loptu smestio iza leđa Hristova. U nastavku gol je postigao Miražić iz šuta sa oko 20 metara, a potom je na njgov pas Vranković iz blizine matirao Petrovića.

M. Dobrić

Borac (R) - Planinac 2:0 (1:0)

RADENKOVIĆ: Igralište Borca, gledalaca 100, sudija  Borođi (Sremska Mitrovica). Strelac: Drljača u 14. i 70. minutu. Žuti kartoni: M. Vladisavljević, Savić (Borac), Katafej, Čevizović, Dronić (Planinac).

BORAC: I. Stanić 7, S. Vladisavljević 7, Vukojević 7, M. Vladisavljević 7, Rudić 7, Stanisavljević 7 (Mitrović 7), Jokić 7, Stepanović 7, Đokić 7, Drljača 8, Savić 7 (Glišić).

PLANINAC: Pejčinović 6, Savić 6, M. Novak 6, Katafaj 6 (Dronić), Panić 6 (D. Gršić 6), Lazić 6, Đokić 6 (Čevizović), Milekić 6, Čevizović 7, Mićić 6, B. Novak 6.

Domaćini su igrali dopadljiv fudbal. Na drugoj strani gosti iz Ležimira su odigrali ispod očekivanja. Domaćini su rešili ovaj meč posle dve kontre. Oba puta Drljača je bio brži od cele odbrane gostiju.

D. Stanić

Srem (SM) - Sloboda 2:1 (1:1)

SREMSKA MITROVICA: Igralište Srema, gledalaca 50, sudija  Malešević (Laćarak). Strelci: Prokić u 26. i Šivoljicki u 83. minutu za Srem, Milanović u 40. za Slobodu. Žuti kartoni: Prijić (Srem), Tomić, Mijatović (Sloboda).

SREM: Dudić 7, Barić 7, Prokić 7, Čonjagić 7, Jovanović 7, Dragić 7, Panić 7, Milošević 7, Šivoljicki 7, Nikolić 7, Prijić 7.

SLOBODA: Ivanović 7, Milanović 7, Šulaja 7, Damjanović 6, Antonić 7, Stajčić 7, Tomić 7, Dušan Mijatović 7, Radojčić 6 (Savić), Žegarac 6 (Dragan Mijatović 7), Blagojević 7 (Nedeljković 6).

Igrači Srema su u intresantom meču bili bolji rival. Gosti iz Šašinaca su u nastavku igrali bolji fudbal, propustili su čak i penal i na kraju su bili kažnjeni.

G. Malenković

ZASAVICA: Sloga - Noćaj 3:1, SREMSKA MITROVICA: Srem - Sloboda 2:1, RADENKOVIĆ; Borac - Planinac 2:0, LAĆARAK: Poletarac -Trgovački 2:1, VELIKI RADINCI: Borac - Zmaj 5:1, SREMSKA RAČA: Srem -Graničar (K) 1:0.

1. Sloga (Z)        13     11     2      0      47:12        35

2. Trgovački       13     8      3      2      32:14        27

3. Srem (SR)      13     8      1      4      32:23        25

4. Graničar (K)  13     7      1      6      19:16        22

5. Planinac      13     6      3      4      31:20        21

6. Sloboda        13     7      0      6      22:18        21

7. Borac (R)      13     5      2      6      26:35        17

8. Zmaj               13     5      0      8      34:34        15