Međuopštinska liga Srem: Preokret u nastavku u Višnjićevu

27.03.2019. 09:34 09:36
Izvor: Ekipa Hajduka iz Višnjićeva, foto: Privatna arhiva

​​​​​​​Hajduk (V) - Bikić Do 2:1 (0:1)

VIŠNJIĆEVO: Stadion Hajduka, gledalaca 400, sudija Mijanović (Adaševci). Strelci: Damjanović u 55. i Veteha u 81. za Hajduk, a  Kladušić u 10. minutu za Bikić Do. Žuti kartoni: Veteha, Janković (Hajduk), Kladušić, Jovičilić (Bikić Do).

HAJDUK: Mitrović 8, Kovačević 7, Marković 8, Janković 7, Antunović 7 (Gavrilović 8), Grbatinić 7, Grujičić 7, Veteha 8, Perić 7 (Damjanović 9), Radovanović 7 (Ličanin 8), Dragić 7.

BIKIĆ DO: Bratić 7, Subić 7 (Nedić 7), Kladušić 7, Čobanović 7, Kljajić 7, Pavić 7, Jovičilić 7, Momčilović 7, Radmanovac 7 (Bajrami), Miletić 7, Dobrić 7 (Malivuk).

Domaćini su odmah na početku susreta promašili nekoliko zrelih šansi, a onda su gosti postigli gol. Skoro da je to bio autogol, ali pripisan je Kladušiću. Tek u nastavku igre domaćini dolaze do još snekoliko prilika koje Damjanović i Veteha pretvaraju u golove i bodovi su ostali u Višnjićevu.

S. Tomašević

Graničar (O) - Zeka Buljubaša 3:2 (3:1)

OBREŽ: Igralište Graničara, gledalaca 120, sudija Inđić (Inđija). Strelci: Lisulov u 2, Lazić u 20. i N. Živanović u 32. za Graničar, Stanković u 24. i 88. minutu za Zeku Buljubašu. Žuti kartoni: Jovanović, Lisulov, Lazić (Graničar), Dobo (Zeka Buljubaša).

GRANIČAR: Samardžić 8, S. Jovanović 8, Petković 8 (Čavić), M. Živanović 8, M. Mihajlović 8, Gmizić 8 (Bajić), Dražić 8, N. Živanović 8 (Orlović), Lisulov 8, Lazić 8, Nikolić 8.

ZEKA BULJUBAŠA: Jeftić 7, M. Martinović 7, Pavlović 7, Simeunović 7, Jovanović 7, Tojić 7 (D. Martinović 7), Nikolić 7, Dobo 7, Todorović 7, Kopunović 7, Stanković 8 (Kopunović).

Prvi deo utakmice pripao je domaćinu posle bolje i efikasnije igre, a u nastavku gosti su igrali kao preporođeni. Ali, nije im bilo dovoljno da osvoje bod, ni za postignuti drugi gol Stankovića.

D. Orlović

Sloga (V) - Fruškogorac 2:1 (0:1)

VOGANJ: Igralište  Sloge, gledalaca 150, sudija Pavlović (Ogar). Strelci: Vitas u 55. i Mudrić u 59. (iz penala) za Slogu, Mačkić u 37. minutu za Fruškogorac. Žuti kartoni: Branković, Gemeri, Mačak (Sloga), Ž. Đorić, Jošić, Babić, I. Đorić (Fruškogorac).Crveni karton: Mijatović (Sloga).

SLOGA: Mačak, Branković, Plavšić, Jović, Ristanović, Gemeri (Vitas), Ljubinković, Čikara, Zeljković, Petrović  (Nedić), Mudrić (Mijatović).

FRUŠKOGORAC: Teodorović, Babić, Vukojević, I. Đorić, Petrović, Dušan Grabić, Đuričić, Ž. Đorić, Mačkić (D. Krstić), M. Gajić (Đukić), Jošić (N. Gajić).

Veoma čvrsta utakmica u kojoj su domaćini slavili zasluženo i to izvanrednim golom Vitasa posle sjajne akcije, a potom je Vitas bio u glavnoj ulozi kod drugog gola Sloge. Gosti su ga nepropisno zaustavili u svom kaznenom prostoru, pa je sudija pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Mudrić.

Mačkić je bio strelac za goste. Izvanredno centriranu loptu, sačekao je glavom i efektno je sprove u mrežu pored iznenađenog Mačka.

G. Vasić

Donji Srem - Mitros 2:1 (1:1)

PEĆINCI: Stadion Suvača, gledalaca 200, sudija Graovac (Ruma). Strelci: Ljubojević u 41. (iz penala) i Radivojević u 89. za Donji Srem, a  S. Simjanovski u 25. minutu za Mitros. Žuti kartoni: Radivojević, Nović (Donji Srem), Grbić (Mitros).

DONJI SREM: Jelača, Nović, Dronjak, Vesić, Ristivojević, Perišić (Radovanović), Obrenović, Marković (Radivojević), N. Mitrović, Savković, Ljubojević.

MITROS: Mršić, N. Stojanović, Panić, Trubić, Grbić, Malinović, S. Simjanovski, Babić, Mataruga (Mirkov), Krstić (Santovac), Nikolić (Vukotić).

I pored dobre i zanimljive igre rivala vredno je pomenuti, da su gosti prvi poveli i to preko S. Simjanovskog. Bio je to prelep šut s 25 metara. Lopta je završila u samim rašljama. Izjednačili su domaćini iz penala. Grbić je igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Pobedu Pećinčanima je doneo Radivojević. Posle centaršuta M. Ilića našao se na pet metara ispred gostujućeg gola i samo glavom zakucao loptu u mrežu.

M. Gmizić

Sloga (Č) - Obilić 0:1 (0:0)

ČALMA: Igralište Sloge, gledalaca 100, sudija Ljubinković (Ruma). Strelac: Bertić u 53. minutu. Žuti kartoni: Bogosavljević (Sloga), Ljiljak (Obilić).

SLOGA: Zeljković, Slavko Kekić, Topić, Timotijević, Cvjetić, Arambašić, Bogosavljević (Majstorović), Zec (Slobodan Kekić),  Miljanović, Draganović (Bojanić), Sekulić.

OBILIĆ: Medaković, M. Zec (Milosavljević), Ilibašić, Medić, Popović (Ljiljak), Blažanović, A. Zec, Bolić, Stefanović, Bertić, Radivojšić.

Čalmanci su počeli dobro da igraju i bili su bolji rival, ali  nisu uspeli da realizuju neke od povoljnih šansi. Sve promašaje domaćina kaznili su gosti odmah u nastavku meča. Jednu grešku domaće odbrane iskoristio je Bertić. Izbio sam ispred golmana Zeljkovića i iz veoma preciznog šuta sa oko 15 metara ga matirao. Posle toga Čalmanci su ponovo pokušali da odigraju dobro i da makar poravnaju rezultat, ali to iskusni gosti nisu dozvolili.

G. Malešević

BSK - Šumar 0:3 (0:2)

BEŠENOVO: Igralište BSK-a, gledalaca 150, sudija Sudžum (Inđija). Strelci: Ivković u 9. (autogol), Vračević u 41. (iz penala) i G. Miličević u 84. minutu.

BSK: Šovljanski, T. Plemić, Ivković, M. Laketić, Vitorović, Miletić, Maksimović, Cvjetić, B. Ćirić (Spasojević), Mitrović (Smajlović), Ž. Ćirić (Božić).

ŠUMAR: Petković, Z. Miličević, Babić (D. Vukić), Vračević, Đokić, Obradović, M. Vukić, Radovanović, G. Miličević (Cvjetinović), Ćopić (Stjepanović), Perić.

Ogarčani su zasluženo slavili. Domaćini su imali nekoliko lepih prilika, ali strelci nisu bili precizni. Na drugoj strani, gosti su čak primorali domaćine da postignu i sami sebi gol. Ivković je nespretno intervenisao. I umestoi loptu da izbije u korner ili aut on je loptu šutnuo u sopstvenu mrežu. Zatim su domaćini skrivili i najstrožu kaznu, pa su gosti udvostručili vođstvo. G. Miličević je u nastavku lepim golom iz akcije samo potvrdio ubedljivu pobedu svog tima.

M. Ilić

Napredak (Ž) - Fruška gora 1:0 (0:0)

ŽARKOVAC: Stadion Napretka, gledalaca 150, sudija Mitrović (Ruma). Strelac: Božić u 64. minutu. Žuti kartoni: Božić, Trnić (Napredak), Mušicki, Vuković (Fruška gora). Crveni karton: Božić (Fruška gora).

NAPREDAK: Krnić 7, Miljković 7, Sekulić 7, S. Savić 7, Dokmanović 7 (Višnjić), Trnić 7, Buzaš 7, Topić 7, Vujević 7, Vujinović), Gemeri 7 (V.Jugović), Božić 7.

FRUŠKA GORA: Mandić, 7, Knežević 7,  Marjanović 7, Dejanović 7, Vučković 7, Mušicki 7 (Mijajlović 7), Tešić 7, Vuković 7 (Cvetičanin), Božić 7, Vejnović 7, Janjić 7 (Samardžija).

Domaćini su zaslužili po igri da osvoje sva tri boda, jer su imali izvanredne šanse. Od gostiju se očekivalo mnogo više. Ustvari, gosti mogu biti srećni što su primili samo taj jedan gol posle izvanredne akcije cele domaće navale. Božić je samo na kraju podmetnuo nogu da lopta završi u mreži iznenađenog Mandića.

N. Krnić

Krušedol - Mladost (B) 8:0 (3:0)

KRUŠEDOL: Stadion Krušedola, gledalaca 100, sudija Selaković (Laćarak). Strelci: Moravek u 9, Plećaš u 14, Ćuk u 42, Curković u 67.i 67, Jovanović u 71. i 82.i Klajić u 86. minutu. Žuti karton: Z. Krivošija (Mladost).

KRUŠEDOL: Tuvedžić -, Pejić 7, Gostojić 7, Klajić 7, Tešić 6, Moravek 7, Plećaš 7, Ćuk 7, Curaković 8 (Petrović), Radulović 7 (Bizumić), Marčetić 8 (Jovanović 7).

MLADOST: Stević 5, D. Krivošija 6, Solahović 6 (Simić), Radović 6, Ilić 6, Krneta 6, Stanković 6, Z. Krivošija 6, Gvoka 6 (Košutić), Bakić 5 (Krivošić), Jugović 7.

S. Radulović

KRUŠEDOL: Krušedol - Mladost (B) 8:0, VIŠNJIĆEVO: Hajduk - Bikić Do 2:1, ŽARKOVAC: Napredak - Fruška gora 1:0, BEŠENOVO: BSK -Šumar 0:3, ČALMA: Sloga - Obilić 0:1, PEĆINCI: Donji Srem  -Mitros 2:1, VOGANJ: Sloga - Fruškogorac 2:1, OBREŽ: Graničar - Zeka Buljubaša 3:2.

1. D. Srem (-1)           17     13     3      1      48:14        41

2. Obilić                  17     12     2      3      31:12        38

3. Hajduk (V)              17     11     4      2      42:13        37

4. Krušedol             17     11     0      6      39:16        33

5. Bikić Do              17     9      4      4      29:12        31

6. Mitros                 17     10     0      7      35:30        30

7. Šumar                  17     8      2      7      29:22        26

8. BSK                       17     7      3      7      29:18        24