Evropa kup: Ubedljiva pobeda Srbije nad Rumunijom

19.02.2019. 18:43 19:01
Izvor: Ognjen Stojanović u napadu u duelu sa Rumunijom, foto: VSS

Na najlakši mogući način vaterpolisti Srbije upisali su pobedu nad Rumunijom u meču Grupe D Evropa kupa odigranog u Subotici.

Podmlađeni sastav selektora Dejana Savića ubedljivom igrom dominirao je tokom celog susreta koji nije imao rezultatski značaj, jer su “delfini” već obezbedili učešće na završnom turniru. Upravo je zbog toga ova utakmica bila prava prilika da se u bazenu nađu mladi igrači, većinom iz domaćih klubova, a debitovali su Petar Velkić i Marko Radović. Uz njih su bili samo iskusni Dušan Mandić i Gojko Pijetlović, koji su držali konce u svojim rukama.

Upravo je Mandić odličnim asistencijama “hranio” mlađe saigrače i već posle osam minuta Srbija je vodila 3:1. Redom su se naši vaterpolisti upisivali u strelce i na poluvremenu su imali pet golova viška (7:2). Savić je u poslednjoj četvrtini u koju se ušlo rezultatom 11:4, u igru ubacio golmana Dobožanova, a Lukić je pogodio za najveću prednost na meču od “plus 9” – 13:4 i tako sigurno trasirao put ka trijumfu.

K. B.

SrbijaRumunija 13:6 (3:1, 4:1, 4:2, 2:2)

SUBOTICA: Bazen Podravka, gledalaca: 300, sudije:Ahladotis (Grčka), Kovač (Mađarska). Peterci: Srbija 2 (2). Igrač više: Srbija 9 (3), Rumunija 6 (2).

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 3, Tankosić, Radović, Lazić 1, Tomić, Drašović 2, Lukić 2, Janković 2, Vučinić 1, Stojanović 1, Velkić 1, Dobožanov. Selektor: Savić.

RUMUNIJA: Čik, Vančik, Gergeljfi, George 2, Fulea, Đorđesku, Priotesa 1, Dragomiresku 1, Kalin, Đoanta 1, Sabo 1, Antipa, Abrudan. Selektor: Jordače.

Mandić igrač utakmice

Najbolji igrač utakmice bio je Dušan Mandić. Plaketu mu je predao Davor Štefanek predsednik SS Srbije. Mandić je rekao:

„Zadovoljan sam, mladi sastav pokazao je kvalitet. Idemo dalje slede nam još važniji mečevi. Pamtićemo Suboticu po zaista lepom događaju.“

Nikola Vučinić je dodao:

„Od početka bio je naš ritam igre i rezultat je sve pokazao. Čestitam Rumunima na igri ali smo bili daleko bolji rival Prezadovoljan sam, ovaj tim je pokazao da ima perspektivu.“