Prva ovogodišnja utakmica kraj Tise u Bečeju pripala domaćinu

11.02.2019. 08:44 08:48
Izvor: Duel Bečeja i Spartaka, foto: Dnevnik (V. Jankov)

Ako se po jutru dan poznaje, onda će Bečejci u nastavku prvoligaške prvenstvene trke imati berićetno proleće. Jer, pobedili su u prvoj ovogodišnjoj utakmici kraj Tise superligaša Spartaka 1:0.

Strelac je bio Ilija Erdeljan, koji je u 9. minutu krunisao uspešnu akciju saigrača. Imajući u vidu rezultat, zadovoljniji treba da bude kormilar tiskog broda Dušan Bajić, kome je ovo bio poklon od igrača za sticanje PRO licence. Uteha treneru Subotičana Predragu Roganu je što je okršaj sa Bečejcima bio samo generalka pred nastavak prvenstva, pa ima vremena da poradi na efikasnosti do gostovanja Dinamu iz Vranja.

Izuzev što je viđen samo jedan gol, okršaj prijateljskih klubova je zadovoljio malobrojne gledaoce. Obe ekipe su trkački zadovoljile, bilo je i snažnih duela, uspešnih progiravanja, izmena mesta, driblinga, pa i šuteva na gol. Obradović je u par navrata sa distance pokušao, a najbliži pogotku bio je Glavčić u 53. minutu, kad je iz blizine glavom šutirao, ali... Gotovo na identičan način revanširao mu se Rahić u 74. minutu, kad nije materijalizovao uspešan centaršut Kragovića.

Trener Bečejca omogućio je svim igračima da za dva dana imaju gotovo istu minutažu. Jedni su igrali sedamdesetak minuta u subotu protiv Kabela u Novom Sadu (3:1), a drugi isto toliko ili više protiv Subotičana.

V. Jankov

OFK Bečej 1918 – Spartak ŽK 1:0 (1:0)

BEČEJ: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca. 100. Sudija: Danilo Nikolić (Lovćenac). Strelac: Erdeljan u 9. minutu. Žuti kartoni: Rahić (OFK Bečej 1918), Tekijaški, Radovanović (Spartak).

OFK BEČEJ 1918: Živkov, Radić (od 60. Petrić), Stanojev, Živković, Kragović, Mirkov, Rahić, Tomčić (od 46. Dražić), Avdić, Bajić (od 86. Vasić), Erdeljan (od 70. Dabižljević).

SPARTAK ŽK: Ostojić, Tekijaški (od 88. Dunđerski), Vukčević, Kerkez (od 73. Otašević), Đorđević (od 82. Rakić), Glavčić (od 67. Radovanović), Milošević (od 57. Mladenović), Maričić (od 84. Tufegyić), Đenić (od 80 Tripković), Obradović (od 81. Šormaz), Denković.