Vojvodina NS seme ubedljiva protiv Novog Pazara

16.01.2019. 19:53 20:30
Izvor: Dnevnik/Filip Bakić

Odbojkaši Vojvodine NS seme brzo su zaboravili poraz od Spartaka i u zaostaloj utakmici iz prvog dela sezone s Novim Pazarom pokazali šampionsko lice i došli do maksimalne pobede 3:0 (25:22, 25:15, 25:11).

Minulih sezona svaki duel ovih rivala vodio se kao derbi, ali, prema sadašnjem odnosu snaga i stanja na tabeli, daleko je od toga. Juče u Spensu nije vođeno ni “d” od derbija. Samo je prvi set bio zanimljiv i rezultatski neizvestan, a kada su crveno-beli dodali gas, meč je dobio jednosmernu notu.

Bolje je Voša počela meč, povela 9:6, ali su gosti uzvratili i preokrenuli do obaveznog odmora (12:11). Proradio je blok domaćih, a posle servisa Vijeckog (dva asa) vratili su kontrolu nad rezultatom (18:14). Porigrao je dizač gostiju Rus Lešik i vodio svoj tim do smanjenja zaostatak (21:20), ali je to bilo sve od Novopazaraca. Nekoliko dobrih akcija Mirana Kujundžića bilo je dovoljno za vođstvo aktuelnog šampiona. Igralo se lepo, s malo grešaka u napadu (svega jedna), a viđeno je čak 14 asova i poena iz bloka.

Servisi Kovačevića doneli su Novosađanima vođstvo u drugom setu (6:2), ali su dobro servirali i gosti sve do 7:7. Tada je Novi Pazar vezao tri greške, Voša je povela 11:7 i to je bilo to. Dobri servisi Kostića, a potom i Vijeckog uvećavali su razliku i drugi set, u kom su gosti načinili ukupno 12 grešaka, ekspresno je završen.

Već na tehničkom tajm-autu u trećem setu je Vojvodina imala ogromnu prednost (12:5), a tek onda su usledili asovi Kostića, potom i Kujundžića, a gosti nisu znali šta ih je snašlo. U dahu je šampion završio posao za ubedljivih 3:0.

M. Ristić

Vojvodina NS semeNovi Pazar 3:0 (25:22, 25:15, 25:11)

NOVI SAD: Mala sala SPC Vojvodina, gldalaca: 600, sudije: Janković (Niš), Simonović (Novi Pazar).

VOJVODINA NS SEME: Simić 4, Vučićević, Brborić, Škundrić (l), Negić (l), Kovačević 7, Vijecki 17, Kujundžić 11, Kostić 4, Mehić 7, Radević, Todorović, Rudić, Perić.

NOVI PAZAR: Zoranić 1, Sretenović, Polomac 2, Eremić 3, Daca 3, Lešik 4, Zuković (l), Božović, Radosavljević 7, Alomija 12, Halilović, Milutinović, Prušević, Jolović (l).