Crvena zvezda opravdala ulogu favorita u Subotici protiv Spartaka

06.12.2018. 09:13 11:24
Izvor: Duel Spartaka i Crvene zvezde, foto: FK Spartak

Premijarna utakmica na novom terenu renoviranog  stadiona u Subotici pripala je Crvenoj zvezdi.

Spartak nije mogao da se odupre šampionu, koji je bez većih komplikacija stigao do bodova. Međutim, pobeda gostiju ostala je u senci povrede golmana Milana Borjana, koji je početkom drugog poluvremena na nosilima napustio teren. Zvezdi za koji dan sledi utakmica Lige šampiona sa Parižanima.

Početak utakmice protekao je u igri između dva šesnaesterca, da bi u 12. minutu Zvezda je zapretila. Imao je Spartak sreće, Ben je pogodio stativu, lopta se odbila i pošla u gol, ali je Ćalasan izbacio sa gol linije. Domaći tim je pokušao iz slobodnog udarca da ugrozi gol gostiju, ali je Borjan bio siguran. Preuzeli su zatim gosti inicijativu i sve češće atakovali na gol Miloša Ostojića. Ben je pogodio prečku, a u 35. minutu gosti su poveli preko Gobeljića. Nešto kasnije Ćalasn je oborio Pavkova u kaznenom prostoru, sudija Grujić pokazao je na belu tačku, precizan je bio Ben za vođstvo od 2:0.

Na početku drugog poluvremena Milan Borjan se povredio prilikom pada. Zoran Popović je stao na gol, a Borjan je napustio teren na nosilima. I pored ovog hendikepa Zvezda je nastavila sa napadimasvoju. Ben je iskoristio jednu priliku i na asistenciju Simića doneo prednost crveno – belima od 3:0. U 74. minutu Obradović je podigao simpatizere Spartaka na noge. Svi su već videli loptu u mreži Zvezde, ali je posle njegovog šuta lopta pogodila prečku i pala na teren pred samu gol liniju. Finiš meča ipak je pripao domaćinu koji je preko Čečarića ublažio poraz – 1:3.

S. St.

Spartak ŽKCrvena zvezda 1:3 (0:2)

SUBOTICA: Gradski stadion, gledalaca: oko 4.000, sudija:Grujić (Niš). Strelci: Gobeljić u 35, Ben u 40. i 69. za Zvezdu, a Čečarić u 90. munutu za Spartak. Žuti karton: Ćalasan, Glavčić, Čečarić (Spartak), Stojković (Crvena zvezda).

SPARTAK: Ostojić 6,5, Dunđerski 6,5, Ćalasan 6,5, Kerkez 6, Milošević 6,5 (Đenić),Čou 6 (Torbica), Šimura 6,5, Čečarić 7, Glavčić 6,5, Vukčević 6, Obradović 6 (Lučić ).

CRVENA ZVEZDA: Borjan (Popović 6,5) Gobeljić 7, Stojković 7, Degenek 6,5, Hajdiin 7, Jovančić 7, Čaušić 7, Ben 7,5 (Joveljić ), Marin 7, Simić 7,5, Pavkov 6,5 (Boaći).

Milojević: Spartak ima identitet, ali naš cilj je poznat

04.12.2018. 14:35 14:37
Superliga Srbije: Spartak dočekuje Crvenu zvezdu

05.12.2018. 09:48 09:50