Prva liga Srbije: TSC savladao Inđijce

05.12.2018. 15:27 17:20
Izvor: Momenat sa prošlosezonske utakmice TCS-a i Inđije, foto: TSC

I peta pobeda u derbiju za redom nad Inđijom, najvažnije je da je izborena protiv kandidata za najviši plasman za ulazak u Superligu.

Bačkotopolačani su pokazali još jednom dobar kvalitet, što se vidi i po rezultatu. Na prvu priliku čekao se 12. minut, završio pored stative na asistenciju Arsenijeviću. Druga šansa za domaćina bila je u 20. minutu kada je Branković izveo korner, lopta dolazi u šesnaesterac, a golman Preković boksuje do Dragana Svitića koji je sa 18 metara šutirao preko prečke.

U prvom delu prvog poluvremena gosti nisu imali ni jednu šansu za gol, povukli su se na svojoj polovini i čuvali svoj gol, i pokušavali iz kontri ali bezuspešno. Brz napad je usledio u 33. minutu kada je Milisavljević ponovo poveo loptu sa sredine terena, prebacio je na drugu stranu do najboljeg strelca Silađija, koji sa 16 metara oštro šutira pored stative.

Gosti su imali šansu u 35. minutu preko Duška Stojiljkovića, koji sa 18 metara ošto šutira a lopta odlazi preko prečke.

Na početku drugog poluvremena zabeležena je šansa Inđije preko Vraštanovića, on šutira pored stative. Gosti posle ove šanse su dobro otvorili meč i već u 55. minutu Boško Vraštanović postiže lep gol sa nekih 20 metara šalje loptu ispred same prečke na asistenciju Lukića za 0:1. Posle primljenog gola TSC više napada, stvara šanse, beležimo dve šanse preko Dejana Miličevića, ali oba puta je bio neprecizan.

Inđija je mogla da dođe do drugog gola, ali Ognjan Bječević pogađa stativu. U 80. minutu korner izveo Kiković, lopta dolazi do kapitena Saše Tomanovića, koji idealno skače i glavom postiže lep gol za 1:1. Tri minuta kasnije ponovo vođstvo Bačkotopolčana kada je Ponjević šutirao sa 25 metara na gol Inđije, lopta se odbija od golmana i dolazi do Silađija i on je šalje u drugi ugao za 2:1.

Veliko slavlje na tribinama posle ovoga gola i poslednja šansa za domaćina dva minuta pred kraj meča, opet je imao Tomanović ali bezuspešno. Veoma dinamična i borbena utakmica ali je domaćin bio bolji i pobedio u ovoj utakmici.

S. Stojiljković

TSC - Inđija 2:1 (0:0)

SENTA: Gradski stadion, gledalaca 500, sudija: Nikolić (Kragujevac). Strelci: Tomanović u 80. i Silađi u 83. za TSC, a Vraštaković u 55. minutu za Inđiju. Žuti kartoni: Branković, Bastajić (TSC), a Mirosavljević, Rogač, Anđelković, Ilić, Kiković (Inđija).

TSC: Filipović 7,5, Svitić 8, Branković 8, Tomanović 8, Milisavljević 7,5 (Galić 7), Milićević 7,5, Silađi 8,5, Ponjević 7,5, Babić 7,5, Plavšić (Bastajić 7,5), Arsenijević 7,5 (Skopljak).

INĐIJA: Prković 7, Vraštanović 7,5 (Bjelčić 6,5), Ivančev 6,5 (Smiljanić 6,5), Lukić 7, Ilić 7, Kiković 7, Stojiljković 7,5, Mirosavljević 6,5 (Bađi), Anđelković 7, Janjić 7, Rogač 7.