Superliga Srbije: Vojvodina odnela ceo plen sa Banjice (0:1)

01.12.2018. 12:37 14:59
Izvor: Dnevnik (Filip Bakić)

Fudbaleri Vojvodine u okviru 18. kola Superlige Srbije, gostuju na Banjici protiv Rada.

Kraj utakmice

84` Gajić sam ispred golmana Rada na oko pet metara od gola, ali Marković brani. Arsić potom odbijenu loptu dva puta pokušava da gurne u gol, ali ona na kraju odlazi u aut

80` Gajić sa oko sedam metara pokušava, ali lopta ide pored gola

75` Rad žestoko napada, Vojvodina se opredelila za defanzivu

71` Novi duel Rockova i Mladenovića, Golman Vojvodine izlazi kao pobednik

70` Gojkov proba sa preko 20 metara, ali preko gola

68` Kontra Vojvodine. Šutirao je Gajić sa desetak metara ali tik pored stative

66` Opet Mladenović sa distance i opet  siguran Rockov

65` Mladenović je pokušao sa 18 metara ali pravo u Rockova

54` Opet šansa za Rad. Prvo je Veselinović umalo postigao autogol, ali je pogodio Rockova. Potom je Mladenović šutirao sa oko osam metara, ali je Rockov opet brani.

51` A onda umalo gol za Rad. Lutovac je sjajno primio loptu i prebacio je preko Veselinovića. Šutirao je sa svega pet metara, ali se istkao Rockov.

50` U prvim minutima drugog poluvremena bez šansi na obe strane

Kraj prvog poluvremena

40` Šansa za Rad. Tukao je Marinković, ali pored stative

37` Šut Stojkovića ali preko gola

33` Lazarević je šutirao sa oko 20 metara iskosa, ali je Dušan Marković bio siguran

31` Zbog guranja pored aut linije žuti katron za Nemanju Milojevića

25` Pokušaj Đurića da lobuje Dušana Markovića sa polovine terena. Slabo je to bilo

23` GOOL  Vojvodina vodi. Đurić iz penala koji je skrivio Šipčić koji je faulirao Gojkova

19` Umalo gol za Rad. Mladenović je dodao Lutovcu, a on je uputio petom pas do Šiočića koji je sam ispred Rockova Šutirao sa oko 11-12 metara, ali je golman Vojvodine odbranio.

18` Lutovac šutira iz mrtvog ugla sa oko sedam metara, ali samo u spoljni deo mreže.

16` Žuti za Rockova koji je faulirao Lutovca van svog šesnaesterca

13` Đurić je šutirao sa oko 23-24 metra, ali je Dušan Marković odbranio.

8` Lepa akcija Vojvodine. Milojević do Gojkova. Ovaj je lepo smirio loptu u šesnaestercu Rada, šutirao, ali preko prečke

6`  Stojković je šutirao sa oko 25 metara. Loše zahvatio loptu i on je otišla daleko od gola

2` Prva šansa za Rad. Mladenović je šutirao sa oko 18 metara, ali je lopta otišla van okvira gola.

Ovo je prva utakmica novosadskih crveno-belih nakon ostavke prvog čoveka struke Dragomira Okuke i debi v.d. šefa stručnog štaba Radovana Krivokapića.

Sastavi:

RAD: Marković, Bainović, Busnić, Lutovac, Marinković, Marković, Mladenović, Perendija, Petrović, Šipčić, Tričković.

VOJVODINA: Rockov, Đuričin, Đurić, Gajić, Gojkov, Lazarević, Milojević, Eze, Saničanin, Stojković, Veselinović.

SUDIJA: Nenad Đokić

Krivokapić: Protiv Rada u sastavu i trojica omladinaca

30.11.2018. 12:45 12:47