Srpska liga – Vojvodina: Bod za jesenju titulu Kuljana

25.11.2018. 20:57 21:03

​​​​​​​Hajduk 1912 – OFK Vršac 1:1 (0:0)

KULA: Stadion „Milan Sredanović“, gledalaca 150, sudija: Reljić (Vrbas). Strelci: Tomović u 78. za Hajduk 1912, a Žerađanin u 71. minutu za OFK Vršac. Žuti kartoni: Jovanić (Hajduk 1912), a Mandić, Lazevski i Gluvačević (OFK Vršac).

HAJDUK 1912: Brać 7, Tutnjević 7, Tomović 8, Babović 6 (Ivković 6), Davidov 7, Juhik – (Marić -, Jovanić 7), Krstanović 8, Ilić 6, Mijić 6, Kojčić 7, Rajkovača 8.

OFK VRŠAC: Đulčić 7, Beljin 6, Petrić 6, Žerađanin 8, Levićanin 6 (Blagojević 6), Božić 6, Belić 7 (Gluvačević -), Mandić 7, Stankov 6 (Balan -), Lazevski 7, Marković 7.

Iako nisu ostvarili pobedu, „hajduci“ su jesenji prvaci Srpske lige grupa Vojvodina. Na oproštaju od prvenstvene jeseni, Kuljani su odigrali nerešeno 1:1 sa veoma čvrstom ekipom Vršca. U prvom poluvremenu viđena je dominacija Hajduka i tri dobre prilike za domaći tim. U 19. minutu Krstanović je pogodio spoljni deo mreže, potom u 21. minutu usledila je najbolja šansa za ekipu iz Kule, kada je Krstanović odlično probio po boku, idealno uposlio Ilića, a ovaj sa 5-6 metara loše zahvatio loptu i poslao je kraj stative. U 45. minutu rezervista Marić imao je priliku, ali je šutiro preko gola.

U drugom poluvremenu domaćin je krenuo još ofanzivnije i u 63. minutu Jovanić je šutirao s 18 metara, a golman gostiju Đulčić tek iz drugog pokušaja spasao svoj gol. Tokom pune inicijative Hajduka, do prednosti je stigao Vršac. U 71. minutu, napadač Belić šutirao je ka golu Hajduka, lopta je išla kraj gola i kada se očekivalo da izađe u gol-aut, iza leđa Mijiću prikrao se Žerađanin i sa par metara pogodio suprotni ugao nemoćnog Braća za 0:1. Do boda koji im je doneo titulu jesenjeg prvaka, Kuljani su stigli sedam minuta kasnije. Krstanović je idealno centrirao, a visoki Tomović u petercu gostiju zahvatio loptu glavom i poslao je u donji desni ugao nemoćnog Đulčića. Pokušali su „hajduci“ da dođu do čitavog plena, je susret ipak završen bez pobednika.

Đ. Bojanić

Dinamo 1945 – Cement  1:1 (1:0)

PANČEVO: Gradski stadion, gledalaca: 200, sudija: Repček (Vrbas). Strelci: Stojanovski u 27. (iz penala) za Dinamo 1945, a Trajković u 70. minutu (autogol) za Cement. Žuti kartoni: Stojanovski, Stojanović i Dašić (Dinamo 1945), a Bajić, Zogović, Peković i Kavčić (Cement).

DINAMO 1945: Tomić 7, Marković  7, Dašić 7,5, Trajković 6,5, Nedučić 7, Stojanovski  8, Rašić 7, Krkobabić 6,5 (Stojanović 6,5), Arbutina 7,5, Javor 6,5 (Vuković 6,5), Petrović 6,5 (Sredojević -).

CEMENT: Đurikin 7,5, Peković 7, Stojaković 7, Zogović 6,5 (Vilotijević -), Bajić 7, Krstić 6,5 (Popović 6,5), Stančetić 7, Pavlović 7, Zličić 6,5 (Vemić -), Soković 7, Kavčić 7.

U poslednjem meču ove jeseni pred svojim navijačima, fudbaleri „brzog voza“ iz Pančeva tokom čitavog susreta imali su više od igre i stvarali prilike, ali gosti iz Beočina uspeli su da odnesu bod.

U prvom poluvremenu Cement se branio i orijentisao na kontranapade, a domaći tim došao je u vođstvo golom Aleksandra Stojanovskog iz penala, pošto je prethodno bio srušen Arbutina. Do odlaska na odmor Dinamo je stvorio još nekoliko prilika, ali su u završnici  Javor, Stojanovski i Arbutina slabo reagovali pred golom Đurikina.

U nastavku je viđena ista slika na Gradskom stadionu. Pančevci su imali incijativu i stvarali prilike, ali su gosti iz Beočina uspeli da izjednače autogolom Trajkovića, koji je posle ubacivanja lopte zatresao sopstvenu mrežu.