Kvalifikacije EHF Kup: Novosađani na minus pet

17.11.2018. 21:06 21:10
Izvor: SEHA liga

Kao što su i najavili rukometaši Vojvodine dali su maksimum u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za EHF Kup, ali je GOG ipak opravdao ulogu favorita i u revanš za sedam dana ulazi sa kapitalom od pet golova viška.

Vojvodina – GOG 27:32 (12:13)

NOVI SAD: Dvorana Slana bara, gledalaca: 150, sudije: Hajek i Mačo (Češka). Sedmerci: Vojvodina  4 (3), GOG 1 (1). Isključenja: Vojvodina  8, GOG 10 minuta.

VOJVODINA: Milić, Mirković 1, Čelica 2, Potpara 2, Perović (4 odbrane), Marijanac 4, Prodanović 1, Tomić 2, Stanković, Nikolić 3, Trkulja 6, Rogan, Verkić (4 odbrane), Milašević, Grozdanić  6 (3), Vučićević.

GOG: Erevik, Rikardson 9, Kirkeloke 8, Lindenhrone 1, Andersen, Pujol 3, Mikelsen (8 odbrana), Jorgensen, Larke 5, Rugave (1 odbrana), Bergendal, Eriksen Hald, Gidsel, Kronborg, Jakobsen 6 (1), Klausen.

U poslednjoj prepreci ka grupnoj fazi izabranici trenera Borisa Rojevića pružili su dostojan otpor sedmostrukom prvaku Danske, ali iovako oslabljeni zbog povreda, nisu mogli do kraja da pariraju gostima.

Odlično je Vojvodina otvorila duel, preuzela je inicijativu, povela 2:0, a GOG je tek u sedmom minutu prvi put zatresao mrežu Verkića. Uspeli su, međutim, Danci kontrama Rikardsona da preokrenu i Novosađani su došli u situaciju da jure rezultat (4:2). Uspevali su u tome, disali su za vratom protivniku, ali nisu mogli dalje od izjednačenja.

Tražio je Rojević pravu kombinaciju, a na terenu se našao i pivot Vučićević, kojeg je Voša angažovala da pomogne i rastereti iskusnog Trkulju, jer je Ratković povređen. Ređali su se lepi golovi i akcije domaćina, ali su gosti ipak preko Jakobsena uspeli da dođu do tada najveće prednosti od plus tri – 11:8. Sa dva atraktivna pogotka vratio je Vošu u egal Potpara (11:10). Na manje od minut do kraja prvog poluvremena Prodanović je režirao izjednačenje 12:12, ali je u poslednjim sekundama Larke ipak pogodio za minimalnu prednost 13:12.

Sa tri brza gola u nastavku GOG je došao do vođstva od 16:12. Nije ovo bilo veče golmana Verkića, pa ga je zamenio Perović. Ni to nije pomoglo, jer su gosti stigli na plus pet – 19:14, a ubrzo su imali i sedam golova viška (25:18). Do kraja Vojvodina nije uspela ozbiljnije da ugrozi vođstvo Danaca, koji su došli na korak od grupne faze.