Prva liga Srbije: Topolčani konačno pravi

30.09.2018. 22:04 22:07
Izvor: Dnevnik.rs

TSC - Teleoptik 3:0 (0:0)

SENTA: Gradski stadion u Senti, gledalaca 500, sudija: Ilić (Kragujevac), strelci: Silađi u 66, Galić u 81. i 90. minutu. Žuti kartoni: Vlaukin, Simović, Dramene (Teleoptik). Crveni karton: Trninić (Teleoptik).

TSC: Filipović 7, Svitić 8, Branković 8, Tomanović 7,5, Galić 8,5, Ponjević 7, Bastajić 7 (Miličević 7), Babić 7, Šinković 7 (Milisavljević 7), Plavšić 7, Arsenijević, Silađi 8.

TELEOPTIK: Trnić 7(Vlalukin 6,5), Antonijević 6,5, Čermelj 7, Matović 7, F. Čermelj 6,5 , Popović 6, Đurić 6,5 (Ilić 6,5), Dramane 6,5, Simović 6,5 (Nović), Vujanić 6, Lakčević 6.

Fudbaleri TSC-a posle sjajne igre i pobede u Kupu nad Radom zabeležili su ubedljiv trijumf i u prvenstvenom okršaju. Osvojili su tri boda u duelu sa Teleoptikom i konačno počeli da prikazaju igru kakva se od njih i očekuje.

Posle uvodnog ispitivanja, TSC je zaigrao kako se od njega očekuje, a blizu gola bio je Branković, koji je odlično izveo slobodan udarac, ali je Dramane izbacio loptu sa linije gola.Nešto kasnije isti igrač je izveo novi slobodan udarac i loptu poslao pored samog gola. TSC je nastavio sa napadaima, stvarao je šanse, ali ih nije realizovao. Nisu bez prilika bili ni gosti, Simović je iz izgledne prilike uputio udarac prema Filipovića, ali lopta je otišla u korner.

Samo što je počelo drugo poluvreme gosti su ostali sa igračem manje, sudija je pokazao crveni karton golmanu Trniću. Domaćin je tada još žešće napadao i u 66. minutu Tomanović je idalno poslužio Vladimira Silađija, koji je volejom poslao loptu u mrežu. TSC je nastavio u istom ritomu i u 81. minutu Galić je doveo TSC u vođstvo od 2 :0  U 90. minutu isti igrač je posatigao svoj drugi gol i time postavio konačan rezultat – 3 :0 za TSC.

S. Stojiljković

Budućnost - Inđija 0:1 (0:0)

DOBANOVCI: Stadion Budućnosti, gledalaca 400, sudija Pešović (Kraljevo), strelac: Stojiljković u 59. minutu.

BUDUĆNOST: Bažalac 7, Osman 7, (od 35. Stojković 6,5), Maksimović 7, (od 83. Reljić -), Lučić 7, Dobrijević 6, Dabić 6, (od 70. Emeka 7), Jagodić 7, Oreščanin 6,5, Đorđević 7, Milošev 6,  Vladisavljević 6.

INĐIJA: Preković 7, Ciger 7, Ivančević 7, Bosančić 7, (od 85. Mirosavljević -), Lukić 6,5, Ilić 6,5, Kiković 6,5, (od 76. Banjac -), Stojković 7, Anđelković 7, Janjić 7 (od 89. Bjeličić -), Rogač 6,5.

Lider na tabeli je opravdao ulogu favorita i minimalnim rezultatom slavio u Dobanovcima. Imali su gosti terensku inicijativu veći posed lopte i sve su to krunisali pogotkom Stoiljkovića u 59. minutu. Da su došli po ceo plen najavili su u prvih dvadesetak minuta kada su propustili tri izgledne prilike. Domaći su imali šansu u 50. minutu, ali je golman  Preković izbacio loptu u korner.