NOVOSADSKA LIGA Derbi odlučio penal

18.09.2018. 12:08 12:11
Izvor: Sa utakmice Mladost-Miletić, D. Ivanić

TSK – Fruškogorski partizan 2:1 (1:0)

Derbi kola, pred punim tribinama, odlučen je pet minuta pre kraja, kada je u kaznenom prostoru lopta pogodila u ruku kapitena gostiju Miroslava Klincova, a sudija Bojan Nakomčić, tek posle konsultacija sa pomoćnikom Milanovićem, dosudio penal.

Siguran realizator najstrože kazne, bio je Jovo Pupovac, režiser prvog poraza odlične ekipe iz Bukovca. Temerinci su se namučili na putu do pete uzastopne pobede, iako su došli u vođstvo, pošto je Zdravko Savić, udarcem glavom, uz pomoć stative, krunisao asistenciju neumornog Strahinje Sekulića.

Gosti su se kratkotrajno vratili u igru lepim golom snalažljivog Strahinje Čergića, ali nisu izdržali pritisak domaćina, čija upornost se isplatila u finišu.  Bilo je još dosta uzbuđenja, dobre šanse, imali su Rosić, Savić i Pupovac, dok će gosti dugo žaliti za promašajem Slavka Ilića, jer je u 48. minutu, iz čiste pozicije, sa par metara, prebacio gol, mada je to bilo najteže.

M. Menićanin

TEMERIN: Stadion TSK-a, gledalaca: 500, sudija: Nakomčić (Rumenka), strelci: Savić u 44. i Pupovac u 85. (iz penala) za TSK, Čergić u 64. minutu za Fruškogorski partizan, žuti kartoni: Sekulić, Zukić (TSK), Čergić, Grubišić, Klincov (Fruškogorski partizan).

TSK: Vojvodić 7, Dragoljević 7 (Vuković - ), Kosić 7, Varga 7, Milosavljević 8, Đukić 7, Sekulić 8, Rosić 7 (Drinić 7), Savić 7, Pupovac 8, Zukić 8.

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Vulin 7, D. Dević 7, Misini 6 (Makivić - ), Klincov 7, Babić 7, Dulić 6, Ferati 7, Čergić 7, Ilić 6 (Grubišić - ), Tomljanović 8, Kantar 7.

Indeks - Jedinstvo  0:0

Dinamična utakmica izjednačenih rivala u kojoj je nedostajalo golova.

Prvu šansu imao je Indeks preko Stojanovića, on je u 5. minutu sačekao loptu na drugoj stativi i šutirao ali je golman bio na mestu.

U 25. minutu Stričević je šutirao sa oko 20 metara, ovoga puta golman Indeksa je bio odličan. Potom su domaći imali kontru, Zvekan je šutirao a Savić odbio loptu u korner.

U drugom delu Rumenčani su imali priliku posle auta u 61. minutu Berić je tukao glavom iznad prečke. U 85. minutu Rakić je odlično proigran  od Stričevića u šansu ispred gola, Subašić je na vreme izašao i odbranio šut iz blizine.

M. Kovačević

NOVI SAD: Đačko igralište, gledalaca: oko 200, sudija: Vukčević Dunja (Novi Sad). Žuti karton: Latinović (Jednistvo).

INDEKS: Subašić 7, Kisić 7, Kovačević 7, Vuković 7, Knežević 6, Senderak 6 (Koska 6), Stojanović 6 (Peršaj), Mareščuk 7, Stanković 6 (Kiš 7), Bursać 6, Zvekan 6.

JEDINSTVO: Savić 7, Stranić 7, Pekez 7, Kitić 7, Latinović 7, Berić 6 (Zeljković), Stamenković 7, Đekić 6, Rakić 6 (Mitrović), Stričević 6, Stančić 6.

Petrovaradin - Šajkaš 0:0

Nikako da momci trenera Zorana Rnjaka zabeleže kao domaćini pobedu. Ovoga puta u fer i otvorenoj igri,  bod je odnela srčana ekipa iz Kovilja, a po prikazanoj igri oba takmaca rezultat je realan odnos snaga na terenu.

M. Po.

Petrovaradin: Igralište Petrovaradin,a gledalaca 100,s udija: Stojiljković (Novi Sad). Žuti kartoni: Gavrišić, Gardinovački, Ikonić (Petrovaradin), Rulić, Karas (Šajkaš).

PETROVARADIN: Sakan, Gardinovački, Lazarević, Gavrišić (Bjelić), Mitrović, Momčilov, Torbica (Polovina), Knežić, Kovačević, Mudrić (Šavija), Ikonić.

ŠAJKAŠ: Popin, Gojkov, Zaov, Rulić, Igračev, Majurić, Živanov (Pavkov), Karas (Šeguljski), Stefanović (Lazić), Nikolaš, Panić.

Mladost - Miletić 4:0 (prekinuto u 55. minutu)

Gosti iz Mošorina došli su sa samo 10 igrača. Igralo se “viktorija” pred golom Lišića. Domaći su dva puta pogodili stativu,  a i golman Miletića odbranio nekoliko udaraca.

A onda za samo 8. minuta napadači Mladosti postigli su četiri gola. Vitanović je dva puta bio precizan a Vučković i Renić po jednom.

U nastavku gosti su na teren izašli bez povređenih N. Lišića i Subotina. U petom minutu nastavka povredio se i golman A. Lišić pa ga je na golu zamenio Mračajac. U 55. minutu povredio se i Banjac, tako da su gosti ostali sa šest igrača, pa je sudija Štrumpf bio primoran da prekine utakmicu.

D. Ivanić

NOVI SAD: Igralište Mladosti, gledalaca 100, sudija: Štrumpf (Novi Sad), strelci: Vitanović u 28. i 32. Vučković u 30. i Renić u 36. minutu.

MLADOST: Ivanišević, Trišić 7 (Gačeša), Batinić 7, Janić 7, Vitanović 8, Šijan 8, Vučković 8, Renić 8, Kaurin 7, Barač 7 (Grujić), Dragojlović 8.

MILETIĆ: A. Lišić 6, N. Lišić 6, Pavlović 6, Subotin 7, Banjac 6, Bačkalić 6, Gelić 6, B. Lišić 6, Mračajac 6, Kalaković 6.

Sirig – Omladinac 1:3 (0:1)

Na krilima raspoloženog Miroslava Živojnova, fudbaleri Omladinca, upisali su prvu pobedu, dok su Sirižani pretrpeli treći poraz na domaćem terenu. Posle vodećeg gola gostiju iz Stepanovićeva, golman Dragan Zeljković je odbranio dva zicera Radojici Jovanoviću i poslao vetar u jedra saigračima. Akciju iskusnog Vlade Živkovića i pokretljivog Živojnova, ispratio je Slobodan Tomčić.

Neuspelu ofsajd zamku, u 85. minutu, iskoristio je Živojnov, utrčao između štopera i savladao solidnog Miščevića.

Odlični sudija Zoran Dragoljević, šezdeset sekundi kasnije, opravdano je dosudio penal, jer je štoper Mirković nepropisno zaustavio Vujanovića, a Duško Vasić je postigao utešni pogodak.

SIRIG: Sportski centar Preporod, gledalaca: 200, sudija: Dragoljević (Bački Jarak), strelci: Vasić (iz penala)  u 86. za Sirig, Živojnov u 21. i 85, Tomčić u 61. minutu za Omladinac, žuti kartoni: Krstić (Sirig) Pecelj, Tomčić, Živojnov, Makarić (Omladinac).

SIRIG: Miščević 7, Dekić 6, Jelić 6, Krstić 6, Vasić 7, Gadžić 6, Jovanović 6, Radić 6 (Perišić -), Zeljković - (Vulić 6) , Vujanović 7, Mitrović 6.

OMLADINAC: Zeljković 8, Savić 7, Milošević 7, Pecelj 7, Mirković 7, Maksimović 7, Makarić 7 (Tomić - ), Živojnov 9, Vučković 7 (Đedović - ), Živković 8, Tomčić 8 (Ćurčić - ).

Slavija - Sofeks 3:0 (1:0)

Najzad su Salajčani prikazali igru koja se od njih očekivala. Predvođeni raspoloženim kapitenom Milanom Grubovićem već u 5. minutu domaći su došli do vođstva.,

Na centaršut Grubovića nespretno je odreagovao Boris Sakač i savladao golmana Jokića.

Gosti su pokušali da izjednače, ali jej golman Čavić bio na visini zadatka. U nastavku je Milan Grubović preciznim udarcem povećao rezultat, a nakon udarca sa ugla rezerviste Limanovića Stefan Žakula  je na drugoj stativi prihvatio loptu i poslao iza leđa Nemanje Jokića. M. Po.

NOVI SAD: Igralište Slavije, gledalaca 100, sudija: Subašić (Veternik), strelci: Sakač u 5. (autogol) Grubović u 65.  i Žakula u 80. minutu. Žuti kartoni: Šumar, Mitrović (Sofeks7.

SLAVIJA: Čavić 8, Žakula 7, Radaković 7, Radovanović 7 (Okiljević 7), Markov 7, Gligorić 7, Magočević 7, Hovanec 7, Grubović 8, Ubiparip 7 (Ružić 8), Grlica 7 (Limanović 7).

SOFEKS: Jokić 6, Radin 6, Lazić 6, Sakač 6, Šumar 6, Kovačević 6 (Gašparević 6), Mitrović 6 (Beker), Trifunović 6 (Đurikić 7), Sofranin 7, Popadić 7.

Novi Sad - Bačka 2:0 (0:0)

Debi na klupi Novog Sada novog trenera Vuletića bio je uspešan. Nakon početnih ispitivanja snaga i nekoliko prilika za domaćina na odmor se otišlo sa najnepopularnijim rezultatom.

U nastavku je bravu čvrste odbrane Đruđevčana otključao je Petar Mrđen. Nakon nepuna tri minuta najbolji akter utakmice Milan Đanković samo je potvrdio kvalitetnu predstavu „žutih”.

M. Po.

NOVI SAD: Stadion na Detelinari, gledalaca 300, sudija: Sekulić (Veternik), strelci: Mrđen u 55. i Đanković u 58. minutu. Žuti kartoni: Džanković, Simić (Novi Sad), Soldat, Erdeljan (Bačka).

NOVI SAD: Šurlan 7, Simić 7, Papović 7, Stojanović 7, Ilić 7, Bajat 8, Đanković 8 (Mirić), Bajić 7, Mrđen 7 (Brkanović), Ćirić 7 (Maksimović 7), Trivunović 7.

BAČKA: Ignjić 7, Đaković 6, Dangubić 6, Dejanović 7, Erdeljan 7, Pantić 6, Petrović 7, Marković 7 (LJ. Trivunović), Bagić 7, Soldat 7, B. trivunović 7 (Rogić 6).

Fruškogorac - ŽSK 2:1 (0:0)

Ekipa iz Sremske Kamnice do vrednih bodova došla je u nadoknadi vremena.

Nakon prvog dela u kome su se ispromašivali igrači obe ekipe u nastavku je Mladen Glišić doneo prednost domaćinu.

Da se neće lako predati potvrdili su momci trenera Krsmanovića golom Ivana Đurića.

U 72. minutu ekipa iz Žablja ostala je sa 10 igrača. Sve karte trener Kameničana Svetozar Mijin bacio je u napad što je urodilo plodom.  Darko Vasojević je u prvom minutu sudijske nadoknade pogodio mrežu.

M. Po.

SREMSKA KAMENICA: Igralište Fruškogorca, gledalaca 100, sudija: Ćulum (Šajkaš), strelci: Glišić u 49. i Vasojević u 91. minutu. Žuti kartoni: Jevtić, Varničić, Vasojević (Fruškogorac), Đuričić, Mrđan, Kaurin, Tomić (ŽSK). Crveni karton: Tomić (ŽSK).

FRUŠKOGORAC: Borojević, Starovlah, Vasojević, Ušćumlić (Spasojević), Kukuruzović, Popović (Škrbić), Jevtić, Glišić, Varničić, Brkljača (Lukić), Pećić.

ŽSK: Kalajdžić, Mrđen, Tomić, Đurđić, Tanasić, Marić, Bogdanov (Golić), Džambas (Trninić, Topić), Kaurin, Klisara, Đurić.

Indeks - Jedinstvo 0:0, Novi Sad - Bačka 2:0, Sirig - Omladinac 1:3, Slavija - Sofeks 3:0, TSK - Fruškogorski partizan 2:1, Mladost - Miletić 4:0, Fruškogorac - ŽSK 2:1, Petrovaradin - Šajkaš 0:0.