Subotička liga: Ravnoselci autogolom do pobede

04.09.2018. 09:54 09:55

Ravnoselci su silovito krenuli ali je čvrsta odbrana gostiju uspešno parirala.

Proleter (RS) - Vojvodina 2:1 (1:0)

RAVNO SELO: Igralište Proletera, gledalaca oko 150. Sudija Marović (Lovćenac), strelci: Osmajić u 21. i Bilbija  u 67. (autogol) za Proleter, a Kudrić 59. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Nešković, Grujić, A. Jovanović (Proleter), Janković, Bilbija, Bečanović (Vojvodina). Crveni karton: Grujić (Proleter).

PROLETER: Mirković, Ogrizović, G. Jovanović (A. Jovanović), Eri, Sivčević, Grujić, Nešković, Maćiženski, Osmajić (Veličković), Novićević, Gotovac (Todorović).

VOJVODINA: Vojnović, Vejin, Bečanović, Kudrić, Bilbija, Bubanja, Jušković, Janković (Sekulić), Pelengić (Mihajlović), Kudrić, Ikrašev.

Bačkogradištanci se nisu predavali, a svaki njihov napad opasno je ugrožavao gol Mirkovića. U dva navrata su gosti i zatresli mrežu domaćih, ali su zbog ofsajda golovi poništeni. U 21. minutu Osmajić se našao u idealnoj poziciji i sa pet metara oštrim šutem smestio loptu iza Vojnovićevih leđa.

U drugom poluvremenu bolja igra gostiju krunisana je u 59. minutu izjednačujućim golom Kudrića. Šest minuta kasnije Grujić zbog koškanja dobioa drugi žuti, automatski i crveni karton. U 67. minutu Maćiženski je  lepo centrirao, a Bilbija u želji da loptu izbaci u korner, glavom je pogodio  sopstvenu mrežu. Iako su od 65. minuta domaći igrali  igračem manje, borbenošću i srčanom igrom, do kraja su sačuvali stečenu prednost.

L.  Kiš

Radnički (B)- Sloga (O) 5:0 (2:0)

BAJMOK: Sportski centar, gledalaca 200, sudija: Bedić (Đurđin), strelci: S. Babić u 32. i 60. Kovač u 38. Mi. Marinković u 46. I. Korponajić u 73. minutu. Žuti kartoni: Janjić (Radnički), Tornjanski (Sloga).

RADNIČKI: Ivanišević 7, Simić 7 (Korponajić 7)  Marinković 8, Janjić 7, Lazić 7, Lukić 7, Kovač 8 (D. Babić 7), Kekezović 8 (Mitić 7), S. Babić 8, Šoper 7.

SLOGA:  Stijović 5 (Radić 5), Mijić 5, Zivlak 6, Ilić 6, Tornjanski 6, Đukić 6, Bauk 5, Bulatović 5 (Tatić 5), Terzin 5 (Keleua 5), Budovačev 6, Živanović 6.

S. Stojiljković

Obilić – Panonija 3:0 (1:0)

NOVI KNEŽEVAC: Stadion Obilića, gledalaca 80. Sudija: LJ. Berenji (Subotica). Strelci: Sarapa u 19, Dabevski u 53. i Romić u 85.minutu. Žuti katroni: Vuković, Radulović (Obilić), Vida i Gvozdenović (Panonija IMT).

OBILIĆ: Zarić 8, Vuković 7 (Živkov 7), Lazić 7, Barjaktarović 7, Radulović 7 (Orlovac -), Dabevski 7, Jevtić 8, Stipančević 7 (Romić 7), Sarapa 8, Đurić 7.

PANONIJA IMT: Zelić 6, Kandić 6, Mezei 6, Cvetićanin 7, Tokodi 7, Martin 6, Stojanović 8, Vlahović 6 (Gojković -), Đurić 6, Vida 7 (Rac Petrin -), Papić 8 (Gvozdenović 6).

M. Mitrović

Jadran - Sutjeska 1:1, Napredak - Senta 2:1, Iskra - Proleter (NJ) 2:1, Radnički - Sloga 5:0, Proleter (RS) - Vojvodina 2:1, Obilić - Panonija 3:0, Preporod - Njegoš 1:0, Vinogradar - Đurđin 3:1.