Remi nade za crveno – bele: Zvezda – Salcburg 0:0

21.08.2018. 23:12 23:15
Izvor: Tanjug (Z. Žestić)

Fudbaleri Crvene zvezde u sredu 29. avgusta pokušaće da izbore prolaz u grupnu fazu Lige šampiona.

Posle beogradskih 0:0 sa Salcburgom šanse su i dalje pođednake za obe ekipe.

Videlo se od početka da naš tim može da igra sa Austrijancima. Dobro su se kretali izabranici Vladana Milojevića, pokrivali veći deo terena, nisu dozvoljavali favoritu da se razmahne. Šta više, Beograđani su bili nešto opasniji, pretili preko raspoloženih Bena i Radonjića. Austrijanci su pretili tek kada bi se crveno-beli previše povukli na svoju polovinu, i ostavili im dosta prostora. Ali, bilo je očigledno da je Crvena zvezda konkretnija, da umešnije kreira svoje napade. Falio je našem timu samo otresitiji nastup novajlije Kafua, koji je nekako bojažljivo delovao na terenu. Ovako, činilo se da Beograđani imaju igrača manje u napadu.

Utakmica je, u principu, proticala u nadmudrivanju dve ekipe,  respekt je postojao kod oba rivala pa nije bilo nekih furioznih akcija, kombinacija na maštu, i trenutak inspiracije. Austrijanci su pokušavali nešto na visoki presing, a naši momci da to iskoriste. U takvim namerama bilo je i nerezonskih poteza od strane Beograđana, koji su u izglednim pozicijama šutirali iz daljine. Ono što je našem timu bilo najjače oružje to je izrazita disciplina, gde protivnik maltene nije dobijao priliku ni da šutne na gol. Ali, kod kontranapada crveno-belima je falio bar još jedan raspoložen igrač koji bi mogao da „razbije“ odbranu Salcburga.

U 49. minutu naš tim je imao prvu pravu priliku kada je Ben sa 18 metara šutirao tik pored gola. Mora se spomenuti da je pre toga prvu dobru akciju imao Kafu koji je tada pokazao zašto je doveden u Crvenu zvezdu. Naši momci su primetili da bi po boku nešto više mogli da urade, i u drugom poluvremenu se dejstvovali uglavnom po tom delu terena. Odličnim prodorima i upotrebljivim centaršutevima istakao se Filip Stojković koji je još jednom pokazao svoju klasu. Prava je šteta što Beograđani u samo 20 sekundi nisu uspeli da iskoriste jednu od dve prilike koje su imali. Najpre je Degenek posle kornera sjajno šutirao glavom, a Stanković jedva odbranio, da bi samo malo kasnije Stojiljković bio neprecizan.

A, kada je Simić u 90. minutu promašio sjajnu priliku bilo je jasno da će ostati 0:0.

I. Lazarević

BEOGRAD: Stadion „Rajko Mitić“, bez gledalaca. Sudija: Orsato (Italija). Žuti kartoni: Hajdara, Minamino (Salcburg).

CRVENA ZVEZDA: Borjan 6, Stojković 7, Savić 6 (Babić 6), Degenek 6,5, Rodić 6, Jovičić 7, Krstičić 7, Kafu 6,5 (Simić 6,5), Ben 7, Radonjić 7, Stojiljković 6 (Jovančić 6).

SALCBURG: Stanković 6, Lajner 6, Ramaljo 6,5, Pongračić 6, Ulmer 6, Haidara 6,5, Samaseku 7, Volf 6 (Minamino), Junuzović 6,5 (Šlager 6,5), Jabo 6 (Daka 6), Dabur 6,5.

Zvezda nerešeno sa Spartakom u trećem kolu kvalifikacija za LŠ

07.08.2018. 22:46 08:14
Kvalifikacije LŠ: Spartak-Crvena zvezda 1:2, 1:1 (1:1) nakon produžetaka (video)

14.08.2018. 21:15 23:10