Uspela generalna proba: Srbija deklasirala Boliviju ( 5:1)

09.06.2018. 17:49 19:52

Fudbaleri Srbije u generalnoj probi pred Svetsko prvenstvo u Rusiji deklasirali Boliviju u Gracu rezultatom 5:1.

Tri gola za Srbiju postigao je Aleksandar Mitrovi, a po jedan Ljajić i Ivanović.

Može se reći da raduje ovakva igra izabranika Mladena Krstajića pre prvi meč na SP protiv Kostarike. Naši su igrali replšavo sa željom da se postigne gol više.

Tok meča:

90` Posle centaršuta Kolarova nakon prekršaja, Marko Grujuć je tukao glavom ali preko gola.

79` Posle centaršuta Kostića, Tadić je zahvatio loptu volejom, ali nije bio precizan.

68` BOOOMBA Mitrovića za 5:1. Srpski reprezentativac je dobio loptu na sredini terena istrčao do 20 metara do gola Bolivije i jakim udarcem smestio loptu pod prečku. Njegov treći gol na utakmici. Posle ovog gola, zamenio ga je na terenu Prijović.

62` Ponovo Tadić i Viskara u glavnim ulogama. Tadić je jako, pod prečku šutirao sa oko 20 metara, ali je golman Bolivije bio siguran.

60` Nova šansa za Srbiju. Tadić je šutirao sa oko 6 metara ali je Viskara odbranio.

55` Kostić je šutirao oštro po zemlji ali pored stative, iako je imao slobodnog Kolarova koji je bio sam pred golom.

48` GOOOL Nakon šanse za Srbiju kada je Ivanovićev udarac posle kornera odbranio golman Bolivije, usledila je kontra i Kampos je smanjio na 4:1,

42` GOOOL Ivanović je zatresao mrežu Bolivije nakon što mu je u šesnaestercuprotivnika Mitrović makazicama prosledio loptu.

36` Nekoliko prilika za igrače Srbije da promene rezultat. Tukao Ivanović, pa Mitrović. Pogođena je i prečka gola Bolivije.

23` GOOOL Za treći gol Srbije zaslužan je opet Mitrović. Ponovo, nakon polukontre, lopta je došla do Ljajića koji je prosledio do Mitrovića. Ovaj je bio siguran sa oko 8 metara.

22` Kostić se oprobao sa oko 17 metara i umalo da poveća prednost Srbije.

19` GOOOL Ljajić je posle kontre postigao gol za Srbiju. Ivanović je prethodno uposlio Tadića u šesnaestercu Bolivije, a ovaj je di Ljajića uputio povratnu loptu što je bilo dovoljno da je mirno prosledi u mrežu.

4` GOOOL Srbija golom Aleksandra Mitrovića vodi sa 1:0. Najpre je tukao Sergej Milinković Savić, a Mitrović je natrčao na odbijenu loptu i nije mu bilo teško da pogodi mrežu.

Posle poraza od Čilea (1:0), ovo je bila  poslednja prilika za selektora Mladena Krstajića do izabere idealni tim koji će se na početku SP suprotstaviti Kostariki, a potom i Švajcarskoj i Čileu.

Krstajić se odlučio da u ovoj utakmici pruži šansu doskorašnjem kapitenu Branislavu Ivanoviću koji je zbog povrede odsustvovao sa prethodnog meča.

Starter je bio i Sergej Milinković Savić koji je protiv Čilea ušao sa klupe.