KLS: FMP bolji od Borca za 1:0

29.05.2018. 21:10 21:11
Izvor: Ilustracija, Dnevnik arhiva

BEOGRAD: Košarkaši FMP-a iz Železnika pobedili su čačanski Borac 71:69 (20:14, 14:17, 20:19, 20:19) u prvoj polufinalnoj utakmici plej-ofa Superlige Srbije.

"Panteri" su praktično od starta, tačnije od sredine prve deonice bili u prednosti, koju su uz puno muke sačuvali do samog kraja (na poluvremenu su imali 34:31).

Borac je u prvih pet minuta nastavka bio bez poena, ali je ekipi tada "probudio" reprezentativac Iliji Đoković, sa tri trojke i nekoliko prodora.

Ipak, domaći sastav je odbio taj nalet i u neizvesnoj završnici (gosti imali napad za produžetak ili pobedu) zabelžio važan trijumf za prednost u polufinalu.

Nemanja Nenadić predvodio je FMP sa 22 poena, devet skokova i šest asistencija, a Majkl Odžo postigao je 14 poena i pet skokova. Dvocifreni broj poena postigao je još i Stefan Pot, koji je meč završio sa 11 poena, šest skokova i četiri asistencije.

U ekipi Borca najefikasniji je bio Marko Stojadinović sa 15 poena, Ilija Đoković postigao je 14 poena uz pet asistencija, a Darko Balaban 12 poena i šest skokova.

Druga utakmica na programu je u četvrtak od 18 časova u Čačku, a serija se igra na dve pobede.

Dan ranije, Crvena zvezda je pobedila Partizan 87:62, a za sutra je zakazan drugi meč.

KLS: Zvezda savladala Partizan i povela 1:0 u polufinalu

28.05.2018. 20:00 20:25