Jokanović odveo Fulam u Premijer ligu

26.05.2018. 19:53 21:46

Nakon Votforda, Slaviša Jokanović uspeo je da u Premijer ligu uvede u Fulam.

Naime, Fulam je u finalu prej-ofa engleske druge lige Čempionšipa, pred prepunim tribinama Vemblija, savladao Aston Vilu rezultatom 0:1.

Gol je u provom poluvremenu postigao Tom Kerni. Iako je prvo poluvreme proteklo u znaku Fulama, drugo je pripalo Aston Vili, ako je suditi po prilikama i igri.

Ipak, tome treba dodati činjenicu da je Fulam poslednjih 25 minuta igrao sa igračem manje jer je Denis Odoi dobio drugi žuti karton zbog nesmotrenog faula nad Džekom Grilišem.

Iako je Aston Vila pritiskala i želela gol koji bi je odveo  u produžetke, fudbaleri Fulama pred oko 85.000 navijača, uspeli su da izdrže sve napade i odbrane svoj gol.

Kako bilo, Fulam predvođen Jokanovićem i Aleksandrom Mitrovićem, naredne godine pridružiće se najboljim timovima Engleske u Premijer ligi.