Novosadska liga: Kisačani pred promocijom

25.05.2018. 09:13 09:19

​​​​​​​Tatra – Bačka 3:1 (1:1)

KISAČ: Stadion Tatre, gledalaca oko 150, sudija: Čobanov (Rumenka). Strelci: Klaić u 25., Milićević u 54. i Ožvat u 73. za Tatru, a Radin u 14. minutu za Bačku.

TATRA: Munjas, Dražić, Jambrih, Berić, Samardžija, Milićević (Ožvat), Vučić, Gadžić, Klaić (Stojaković), Ćirić, Buđik (Pavlović).

BAČKA: Bajt, Trivunović, Vujović, Cvijić, Soldat, Pantić (Ćulibrk), Letić, Petrović, Radin (Jakovljević), Gelić, Janković (Ružić).

Posle lepe akcije Gelića i preciznog dodavanja u 14. minutu centarfor Radin je sasvim neočekivano Đurđevčane doveo u vođstvo. Buđik je u 23. minutu izveo prvi korner za domaćine, ali bez rezultata. Isti igrač je dva minuta kasnije centrirao iz slobodnog udarca pred gol Bačke, golman Bajt je ispustio loptu, tako da Klaiću nije bilo teško da izjednači rezultat.

Već u 51. minutu Milićević je iskoristio dobar centaršut i sa nekoliko metara pogodio desni donji ugao gola Bačke. U 73. minutu gledaoci su videli najlepši momenat na utakmici; bek Jambrih je iz slobodnog udarca gađao levi gornji ugao, golman Bajt je loptu odbio, pritrčao je rezervista Ožvat i sa pola metra je ubacio u mrežu.

Posle ove pobede, koju u drugom poluvremenu nisu ugrozili ni šutevi Cvijića iznad prečke i Petrovića u golmana Munjasa, Kisačani dva kola pre kraja prvenstva mogu da pripremaju promociju i prelazak u Vojvođansku ligu - jug.

J. Pucovski

Fruškogorski partizanProleter 0:1 (0:1)

BUKOVAC: Igralište Fruškogorskog partizana, gledalaca 200, sudija: Dimitrijević (Novi Sad). Strelac: Andrin u 9. minutu. Žuti kartoni: V. Dević i Krstić (Fruškogorski partizan). Sakan, Bakoš i Gašparević (Poleter).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Milanov, D. Dević, Vasiljev (V. Dević), Krstić, Klincov, Babić, Grubišić, Milovanović (Mitić), Čergić, Kantar (Misini), Tomljanović.

PROLETER: Sakan, Jeremić, Mrvičin, Čović, Krstić (Bakoš), Malešević, Džarić, Gašparević, Andrin (Hadžić, Radišković), Lukaja, Šijački.

Fudbaleri Proletera osvojili su tri velika boda u borbi za opstanak, a Bukovčani su sami sebi načinili veliku brigu, jer i njih očekuje grčevita borba za opstanak. Banoštorci su od pevog trenutka krenuli ofanzivno i takva igra dala je pld već u 9. minutu, kada je pogodio Vasa Andrin.

Domaći, ovoga puta nisu bili na nivou, ali pokušavali su da rezultat preokrenu u svoju korist. Šansu za izjednačenje imali su u 27. minutu, kada je dosuđen jedanaesterac u njihovu korist. Međutim, odlični golman i najbolji akter utakmice Nikola Sakan, odbranio je šut Dejanu Deviću. Išli su crno – beli u napade, dolazili u prilike da postignu gol. Ali, ili su bili neskoncentrisani, ili im se isprečio Sakan, koji je spasao Proleter. A gosti su u kontranapdima bili veoma opasni.

M. Pavlović

PetrovaradinOmladinac 1:1 ( 1:0)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, gledalaca 100. Sudija: Sekulić (Futog). Strelci: Mitrović u 17. (iz penala) za Petrovaradin, a .Stojanović u 56. minutu za Omladinac. Žuti kartoni: Pecelj, Stojanović, Tomčić (Omladinac).

PETROVARADIN: S. Knežić 7, Tatić 7, Lazarević 7, Mitrović 8 (Čović 7), Alić 7, Momčilov 7, Torbica 7, Amidžić 7(N. Knežić 7), Stefanović 7, Kokanović 8, Ikonić 7 (Gavrišić -),

OMLADINAC: Zeljković 8, Savić 7, Grublješić 7, Pecelj 7, Tomčić 7, Pilipović 8, Maksimović 7, Stojanović 7, Živojnov 7 (Makarić -), Živković 7 (Ćurčić 6), Radović 6 (Milošević -).

Zanimljiv meč u Petrovaradinu i podela bodova što je i najpravedniji ishod mada su gosti imali loptu više u posedu.

Sudija Sekulić je u 17 minutu dosudio kazneni udarac zbog igranja rukom Tomčića, gosti su se bunili smatrajući da je ruka bila u prirodnom položaju, ali je sudija ostao pri odluci da pokaže na belu tačku. Siguran realizator bio je Mitrović.

Uspeli su Stepanovčani da izjednače rezultat, iskusni Stojan Pilipović  pripremio je šansu Stojanoviću koji je pogodio mrežu.

M. Po.

VeternikFutog  2:2 (2:1)

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 100. Sudija: Kljajić (Bački Jarak) Strelci: Đurica u14. i Subašić u 15. za Veternik, a Vukanac u 9. i Topolić u 60. minutu za Futog. Žuti kartoni: Gvozden (Veternik), Ardalić, Stevanovski, Maleš (Futog).

VETERNIK: Gligorijević, Jovanović, Gašić, Kovačević, Šapić (Malinović), Subašić, Todorić, Đurica, Nastić, Adamek, Gvozden.

FUTOG: Ribić, Rakočević (Brbota), Maleš, Beronja, Stelkić, Ardalić, Kosić, Vukanac, Čepić, Topolić, Stevanovski.

Komšijski derbi završen je nerešenim rezultatom koji ne odgovara ni jednoj ekipi u borbi za opstanak. Igralo se muški bez kalkulacija, a poveli su Ftožani golom Vukanca.

Nekoliko minuta kasnije momci trenera Perišića uspeli su da izjednače, a samo minut kasnije i da dođu do prednosti, zahvaljujući strelcu Subašiću.

Pokušavali su domaći da i u nastavku postignu gol i dođu u vođstvo, ali je neiskustvo uzrokovalo da se ne iskoriste prilike, pa je usledila kazna. Topolić uspeo da poravna rezultat za podelu plena.

M. Po.

Novi Sad - ŽSK 1:2 (0:0)

NOVI SAD: Stadion na Detelinari, gledalaca: 150. Sudija: Kalman (Veternik). Strelci: Krpović u 67. za Novi Sad, a Damjanović u 59. i Klisura u 68. minutu  za ŽSK.

NOVI SAD: Jovanović, Milović, Limanović, Svrkota, Petrović (Lukić), Bajić, Janković (Maksimović), Spiridonović, Stričević, Koso, Krpović.

ŽSK: Kalajdžić, Kezija, Ćirin, Džambas, Marić, Mrđen, Brkić, Damjanović, Bogdanov, Klisura, Kaurin (Đurđić).

Ekipa iz Žablja je posle zanimljive igre do vrednih bodova u borbi za opstanak došla u nastavku igre. U prvom delu bilo je šansi na obe strane, ali bez prave realizacije. Spretni Damjanović je iskoristio konfuziju odbrane Novog Sada i preciznim udarcem svladao Jovanovića.

Uspeli su „kanarinci“ da izjednače rezultat. Međutim radost je kratko trajala jer je Klisura samo minut kasnije bio neumoljiv pa su bodovi pripali gostima jer domaćin nije do kraja uspeo da dođe barem do izjednačenja.

M. Po.

TSKJedinstvo (R) 0:1 (0:1)

TEMERIN: Stadion TSK-a, gledalaca: 500, sudija: Petrović (Šajkaš), strelac: Filipović u 7. minutu, žuti kartoni: Jelić, Milosavljević (TSK), Zeljković, Novićević, Dangubić, Vučićević, Latinović, Stevanović (Jedinstvo).

TSK: Vojvodić 7, Pantoš 7 (Knežević 7), Jelić 7 (Stojanović - ), Varga 7, Stanković 8, Višekruna 7, Zukić 7, Savić 7, Pupovac 7, Zečević 7, Milosavljević 7.

JEDINSTVO: Brojčin 8, Latinović 7, Dangubić 7 (Vidosavljević 7), Stevanović 8, Filipović 8, Đekić 7, Stanar 7, Vučićević 7, Đanković 7, (Marić - ), Zeljković 7 (Pekez - ), Novićević 7.

Lep ambijent u derbiju kola, inspirativno je delovao na aktere, pa je meč prevazišao okvire ranga takmičenja. Kandidati za učešće u baražu i popunu mesta među vojvođanskim ligašima, opravdali su očekivanja, a pobednika je odlučio Nebojša Filipović, natrčavši na odbitak od stative, posle udarca glavom Stefana Stevanovića.

Prethodno je slobodan udarac izveo Dušan Zeljković. Temerinci su stvorili više šansi i gotovo celo drugo poluvreme su pritiskali čvrstu odbranu Jedinstva.

Prečku su pogodili Nemanja Milosavljević i Zdravko Savić, dok su gosti iz Rumenke, osokoljeni odličnim intervencijama Dušana Brojčina, pojačanom defanzivom, čuvali stečeni kapital. Od stvorenih šansi, vredi izdvojiti nekoliko. Iskusni čuvar mreže gostiju, osujetio je pokušaj Savića sa nekoliko metara, a potom je odbranio udarac Nenada Zečevića. Lopta se odbila do Zorana Zukića, ali je nišanio iznad prečke.

Na drugoj strani, Vučićević je šutirao preko gola iz čiste pozicije, kada je izašao ispred Vojvodića. U Temerinu je pobedio fudbal...

M. M.

NOVI SAD : Novi Sad - ŽSK 1:2, KISAČ : Tatra - Bačka 3:1, BUKOVAC : Fruškogorski partizan - Proleter 0:1, FUTOG: Sofeks - Jedinstvo (G) 4:0, PETROVARADIN: Petrovaradin - Omladinac 1:1, VETERNIK: Veternik - Futog 2:2, TEMERIN: TSK - Jedinstvo (R) 0:1, KOVILJ: Šajkaš - Mladost 4:1, LEDINCI: Vinogradar - Sirig 0:10.

1. Tatra                     32     21     8      3      76:23        71

2. Jedinstvo (R)        32     19     8      5      68:20        65

3. TSK                        32     18     8      6      69:25        62

4. Sofeks                  34     19     5      8      84:42        62

5. Mladost                32     16     7      9      61:37        55

6. Omladinac           32     13     8      11     52:47        47

7. Petrovar.             33     12     10     10     55:45        46

8. Bačka                    32     11     11     10     69:57        44