Milan Mumin: „Best of” je zaslužio vinilno izdanje
NOVI SAD: Uz čašicu “domaće” iz “Produkcije Mumin”, predstavljeno je u “Bulevar buksu” pred brojnim fanovima, prijateljima i novinarskim ekipama vinilno izdanje najvećih hitova benda Lav hanters.
“Best of”, kratko i jasno nazvano je jedanaest numera iz trodecenijskog opusa popularne grupe, koje je, po rečima frontmena Milana Mumina, bilo veoma teško odabrati.
U prijatnom ćaskanju za ekipu “Art erije” RTV-a i “Dnevnik” Mumin je, vidno raspoložen, ukratko napravio presek karijere benda.
„Trideset godina obeležavamo sa godinom zakašnjenja, ali to je najmanji problem. Ono što sam oduvek želeo, a to je vinilno izdanje, najzad se ostvarilo. Ideja je došla od mog druga Krleta iz “Metropolis mjuzik kompanija”, koja je i izdavač, a mi smo je, naravno, oberučke prihvatili“, otkriva Mumin.
Naravno, u startu se pojavio problem s odabirom pesama”, ali će : “Street life”, “I’d rather be...”, “Kim”, “Das vaterland”, “Kamikaze”, “Oh evolution”, “Black and Blue”, „Love is Hell”... svakako zadovoljiti najveći broj poklonika.
„Dupli album rešio bi najveći deo problema, ali verujem da je i ovih 11 pesama i 45 minuta koje, uz luksuzni omot ploče, pružamo publici, dovoljno dobro da imaju u čemu da uživaju. Selekcija je bila oštra, a da ne bismo bili subjektivni, ma koliko god na to imali pravo, oslušnuli smo i gomilu prijatelja na društvenim mrežama. Manje-više, naši planovi i njihove želje su se poklopili...“, veli Mumin.
Vinilno izdanje “Best of” sadrži 11 numera i prodaje se po ceni od 2.000 dinara, dok je na promociji moglo da se kupi po 1.600 dinara. Za one kojima je malo 45 minuta, postoji i CD izdanje istoimenog naziva sa više pesama, koje pokriva oko 70 minuta kvalitetne svirke.
Zanimljivo je viđenje Mumina kako je dugo trebalo da se novosadski bendovi svrstaju uz rame s onima iz Beograda, Zagreba i Sarajeva, kada je tretman, u pitanju.
„U Jugi se znalo koji centri imaju primat. Ateisti, Ritam nereda, GBB i mi smo takvu praksu, čini mi se, prekinuli. Drago mi je zbog toga“, veli Mumin.
Malo je bendova sa domaće scene koji uspešno pevaju na engleskom, a Lav hanters svakako je perjanica po tom pitanju.
„Nema tu mnogo filozofije. Zna se jezik rokenrola, kao što se zna da i šansone najbolje zvuče na fracuskom a kancone na italijanskom. Uz grčku muziku drugi jezik je nezamisliv. Kao tinejdžer prvu pesmu napisao sam na engleskom, a u isto vreme nemački nam je bio asocijacija za “porniće” ...“, kaže Mumin.
Uz muziku, Mumin se uspešno oprobao i kao glumac na filmu. I dalje razmišlja u tom pravcu.
„Kažu da je najteže glumiti sebe, a ja mislim da sam u u “Lav hanteru” to dobro uradio. Sigurno je da ću se ponovo okušati na filmu, no, možda kao režiser ili scenarista, videćemo...“, veli frontmen Lav hantersa.
Naglašavajući svoje duhovne idole poput Andrle, Balinta Sombatija, Bade Dade i Voje Despotova, Mumin je na kraju svim prijateljima benda, uz poklon beyeve, poželeo “po stotku” i poručio da Lav hanters, uprkos tome što su ušli u četvrtu deceniju, ne razmišljaju o fajrontu.
Sava Savić